
Herne
Użytkownicy-
Liczba zawartości
287 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Herne
-
Aha, również mam Schiedla 8 m fi 200 i mamtaki ciąg, że głowa mała. Aż za duży
-
Ja zauważyłem w swoim wkładzie następujące zależności (nie mam szybra). Rozpalam kominek przy otwartych przepustnicach oraz popielniku. Po mocnym rozpaleniu (~10 minut), zamykam popielnik, dokładam drewno, po mniej więcej 20 minutach zamykam przepustnice. Na noc jeśli włożę suche deski po budowie, to wypalają się rtelatywnie szybko i rano (po około 7 godzinach) częśto nie ma żaru. Jeśli włożę suche duże kloce drewna, to rano mam spokojnie żar, aczkolwiek muszę wyrzucić część popiołu (żar jest zagrzebany w popiele. Po otworzeniu popielnika i położeniu cieńszych kawałków drewna, rozpala się, aż miło. I znowu zamykam popielnik itd. Na noc z reguły dokładam ostatni raz, gdy ogień i żar trochę przygasną, w przeciwnym razie jest pomimo zamkniętych przepustnic duży ciąg (skąd - nie wiem). Generalnie pomiędzy otwartymi i zamkniętymi przepusticami nie widzę specjalnie wielkiej różnicy.
-
Polecam model Image - 15 kW lub 21 kW - ma chyba największą szybę i najmniejszą ramkę. Wydaje mi się, iż ma uniwersalne zastosdowanie. Ja mam podobną kubaturę i kupiłem 15 kW (rózwnież ze względu na ścianę szerokości 94 cm przy której stoi) i jak na razie, jastem bardzo zadowolony. Za 4000 brutto mam wkład ze stojakiem, montażem, transportem i rurami do podłączenia. Model 21 kW ma dodatkowo wypustki do grilla.
-
My wybieraliśmy w zeszłym roku i nie napełnialiśmy od razu wodą - samo się napełniło po kilku dniach - w momencie budowy musi zbiornik być zalany, ale po jakimś czasie grunt osiada i napór na zbiornik jest o wiele mniejszy, podejrzewam, że możnaby zbiornik wyciąnąć i ścianki wokół zbiornika by zostały.
-
Drodzy, wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem kominka Tarnava Image 15 kW (ładny model z dużą szybą), po pierwszym paleniu mam parę obserwacji (kominek osadzony jest na oryginalnym stojaku i kanałem zewnętrznym powietrze doprowadzone jest bezpośrednio do kominka poprzez stojak): - kominek przy rozpalaniu i otwarciu popielnika pięknie się rozpala, ciąg jest baaaardzo duży - przy zamknięciu popielnika ogień szybko maleje - albo ogień jest malutki i intensywnie czerwony (pewnie mało tlenu) albo ogień przygasa i drewno się żarzy. Moje pytanie: nie widzę różnicy w pracy kominka zarówno przy otwartych wlotach powietrza (pokrętła pionowe), jak i zamkniętych wlotach (pokrętła poziome. Nie wiem, czy to jest spowodowane moim brakiem doświadczenia czy też błędnym kominkiem lub połączeniam ze stojakiem. Instalatorzy wczoraj delikatnie podcinali stojak, gdyż jedno pokrętło nie chciało się obracać. Jaka u Was jest różnica przy paleniu przy otwartym i zakmniętym dolocie powietrza przy zamkniętym popielniku?
-
Przy tych dochodach, radziłbym brać kredyt i budować. Generalnie zarobki rosną niż maleją. Choć proponowałbym nie zapominać o dwóch rzeczach (przynajmniej z własnego doświadzczenia): - po przeprowadzce do domu wydatki na utrzymanie domu są wyższe niż na utrzymanie mieszkania (dojazd, ogrzewanie, usterki itp) - jeśli planujecie mieć dzieci, weźcie to pod uwagę. Już jedno dziecko to dosyć duży wydatek miesięczny, dwójka relatywnie więcej (pieluchy, opiekunka, przedszkole, jedzenie, ubrania, zabawki itp). Już same dzieci bez kredytu skutecznie obniżają stypę życiową.
-
Czy ktoś miał do czynienia z deskowaniem za pomocą płyt OSB, czy też wszyscy mają deskowanie deskami?
-
Jestem od 5 ltaat nieszczęśliwym posiadaczem domu z dachem na bazie folii paroprzepuszczalnej. Niestety, od początku mamy problemy z dachem - przeciekanie przy koszach, przy lukarnach, wokół komina. Wiem, że dach nie jest rewelacyjnie wykonany, aczkolwiek przykładowo, w zeszłym roku w poszukiwaniu gniazda szerszeni, straż pożarna rozpruła mi dodatkowo folię. Okazało się, iż folia w niektórych miejscach jest lekko przetarta itp. W przyszłym roku będziemy poprawiać dach (gdyż będziemy wykonywać regipsy na poddaszu, których obecnie nie mamy) i coraz bardziej zastanawiam się nad wykonaniem pełnego deskowania dachu. Czy są użytkownicy domów z kilkuletnim (kilkunastu) stażem którzy mogą powiedzieć o swoich doświadczeniach z deskowaniem i folią. Coraz bardziej boję się folii, gdyż, mimo wszystko, jest to materiał relatywnie delikatny i podatny na zniszczenie. Dzięki za pomoc.
-
Nie wiem, czy to już było, ale było kiedyś trzech znanych czeskich hokeistów: Popil, Poruchal a Smutny
-
Wasze wynalazki do wałowania trawy
Herne odpowiedział magangs → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Rura kanalizacyjne bodajże fi 250 zalana cementem z prętem przez środek (mam w sumie dwa - o długości 50 i 100cm. Pierwszy ręczny, drugi to zapięcia do traktorka. -
U mnie też kondensacyjny Termet - czwarty sezon - miałem dwie drobne naprawy (mieszczące się w kategoriach przeglądu) w ramach gwarancji. Raz jak się spieniłem, to przyjechał producent ze Świebodzic i piec mi naprawiał o 4 rano . Jestem bardzo zadowolony z obsługi od strony producenta (jako, że często do Świebodzic dzwoniłem z różnymi pytaniami). Ostatnio musiałem wymienić jedną uszczelkę gdyż stara się rozsypywała i piec zaczął kapać. Koszt z dojazdem, częściami, wymianą około 200 PLN, więc nie za dużo. Generalnie jestem zadowolony z pieca - u mnie największym problem było zrozumienie przez żonę, że do każdego pieca musi przynajmniej raz w roku przyjeżdżać serwisant. Grzeje wodę i dom przez cały rok, jest praktycznie bezobsługowy. Nie wiem czy i o ile jest tańszy od innych producentów.
-
Bobiczek, od SHL-ek to Ty się .... To moja ukochana marka motocykla.
-
Na 1.5 ha jednoosiowy się wg mnie nie nadaje - za dyży areał. Mam dwie kosioarki - listwową i rotacyjną - listwowa do zwykłaego trawnika się nia nadaje - bardziej do łąki. W chwili obecnej mam około 15 arów trawnika i koszę rotacyjną (bez napędu) - około 1.5 godziny. Lekko chodzi, bo jest dobrze łożyskowana. Vari ma tę zaletę, że można tam podpiąć wszystko, ale do samego koszenia dużych obszarów się nie nadaje - lepiej kupić samobieżną.
- 290 odpowiedzi
-
- (koszenie/odśnieżanie)
- (traktorek)
- (i 17 więcej)
-
A myślałeś o traktorku jednoosiowym - ja mam działkę 5000 m2 i traktorek VARI - w zupełności mi wystarcza. I całego garażu nie przeznaczasz na traktor. Możesz kupić na Allegro z pełnym osprzętem za 3000-4000 PLN. http://www.vari.cz
- 290 odpowiedzi
-
- (koszenie/odśnieżanie)
- (traktorek)
- (i 17 więcej)
-
Kraków i Małopolska: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin
Herne odpowiedział botanika → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Bardzo dobra szkółka jest w Zelkowie - głóenia owocowe, ale nie tylko. I tania. M. Masny Gospodarstwo Szkółkarsko- Sadownicze 32-082 Bolechowice Zelków 185 TEL.(012)285-35-02 -
Mają pogodówkę, bo sam ją posiadam. Z tym, że nie twierdzę, że są konkurencyjni cenowo, bo tego nie wiem. Dlaczego mieliby być tańsi, przecież jakością nie ustępują.
-
O ile się orientuję, Termet również ma w pakiecie pogodówkę.
-
Zacieki w koszach.Dekarze co robic?????
Herne odpowiedział arkadius → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
A jeżeli miałem umowę z ekipą, to jak długo obowiązuje gwarancja na wykonane prace? -
Problemy z przeciekającym (i źle wykonanym) dachem - prośba
Herne odpowiedział Herne → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
A orientujecie się może, jaki to koszt - pełne deskowanie? I czy to jest lepsze rozwiązanie niż folia? -
Problemy z przeciekającym (i źle wykonanym) dachem - prośba
Herne odpowiedział Herne → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ale jeśli dach ma przeciekać przy każdej odwilży, to kiepsko to wróży w długim okresie. I wydaje mi się, że jeśli folia i kosze są poprawnie zrobione, to mimo wszystko woda nie powinna dostawać się do wnętrz, tylko spływać po folii. I jeśli woda dostanie się a będą już regipsy, to nie okaże się, że zaraz mam grzyba, pleśń itd? -
Pięc lat temu ekipa "fachowców" wykonywała mi dach - folia paroprzepuszczalna i dachówka. W niedługim czasie zaczęły przeciekać mi kominy - kominy systemowe obłożone styropianem i płytkami klinkierowymi. Wg lektury forum, tego typu kominy lubią przeciekać. Dodatkowo fachowcy tak przy kominach wywinęli folię dachową, że ręka mi wchodzi. Folia kończy się gdzieś z 15 cm od komina. W międzyczasie z żoną stwierdziliśmy, że musimy wstawić dodatkowe okno dachowe w jednym z pokojów bo jest ciemno. Wczoraj zauważyłem, że podczas tej odwilży dach przecieka bardzo mocno przy koszach między połacią dachu a lukarnami. Woda mi przecieka i leje się po krokwiach - dach mam tylko ocieplony wełną. Dodatkowo w kilku miejscach dachu również kapie mi woda pomimo, że nie ma tam żadnych koszy. To, że dach mam s...przony, wiem. W chwili obecnej przymierzamy się do zabudowy poddasza regipsami, ale z tym dachem to szkoda wysiłku. Zaczynam się zastanawiać, czy w akcie desperacji nie wziąć zaufaną ekipę, zdjąć dachówki, i jeszcze raz obkładać wszystko folią dachową. Zważywszy, że minimum obróbki blacharskie są do poprawy, kominy do poprawy i wstawiamy okno dachowe. Czy są jakieś inne alternatywy na mój dach? I jakie inne rozwiązanie byście mogli polecić?
-
Zacieki w koszach.Dekarze co robic?????
Herne odpowiedział arkadius → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Cholera mam ten sam problem - wczoraj zauważyłem. Właśnie głównie na koszach między połacią dachu a lukarnami woda mi przecieka i leje się po krowkwiach - dach mam tylko ocieplony wełną. -
GLEBOGRYZARKA - jaką wybrać? Modele, opinie
Herne odpowiedział Pymar → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Ja kupiłem zestaw VARI w którym są dwie glebogryzarki (szerokości do 110 cm oraz węższy pielnik). Używałem przy przygotowaniu podłoża pod trawnik - jeśli ktoś nie zamierza w przyszłości nic uprawiać, to jest to sprzęt generalnie nieprzydatny. Ale nawet jeśli równa się ziemię pod trawnik, to nie wszędzie da się traktorem wjechać - drzewa, zbiornik od szamba/oczyszczalni, blisko domu itp. Uważam, że na jednorazową akcję nie ma sensu wielkiego zakup czegoś takiego, chyba, że jest wo właśnie zestaw i glebogryzarka jest jednym z wielu elementów zestawu.- 65 odpowiedzi
-
- 2000m2
- glebogryzarka
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mam trzeci sezon Ecoterm kondensacyjny - drobne problemy w czasie gwarancji, ale że producent w Polsce, więc było do kogo dzwonić i żale wylewać. I gość ze Świebodzic prawie że do mnie specjalnie przyjechał (kilkaset km) i o 4 w nocy piec oglądał. W sumie był to drobiazg. Nie wiem, jak to jest z innymipiecami, ale nie oczekiwałem cudów i generalnie nie mam powodów do narzekania. Problemy o których pisałem to tak naprawdę kwestia regularnych przeglądów (wyczyszczenie osadów itp). I można to zrobić samemu, bo to niewielka filozofia. Firma bardzo poważnie podchodzi do klientów (obsługa klienta oraz serwis techniczny).
-
SZAMBO EKOLOGICZNE - śmierdzi jak cholera !
Herne odpowiedział Maciushek → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Aha, moja wentylacja wysoka wyprowadzona jest na ZEWNĘTRZNEJ ścianie domu obok rynny (de facto widoczna część to rynna Marley 110). Wygląda bardzo schludnie. Potem załamuje się, mija rynnę i kończy się metrowym sztucerem i grzybkiem na końcu. Osobiście polecam to rozwiązanie - niezależne od wentylacji kanalizacji wewnętrznej. I nie wprowadzamy tego do domu.