Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiadomość dla przyjaciół tomek1950


Recommended Posts

nie mogę w to uwierzyć. Siedzę i wyję :cry:

Jakiś czas temu prosiłam osoby z okolic W-wy o pomoc w znalezieniu neurologa dla rocznej córki kuzynki, która ma padaczkę. Tomek od razu zareagował, pomógł...

nie potrafię się modlić, ale Tomku całym sercem jestem z Tobą. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

List do Tomka

 

Tomku, za naszych czasów to pisało się prawdziwe listy, nie żadne maile czy esemesy, tylko listy, tak?

To ja postanowiłam takie listy do Ciebie pisać.

I choć nie będzie szarej koperty i znaczka, to jednak będą to listy.

Ostatnio w Komturii nie spałeś za wiele, bo jak spać, kiedy taka piękna wiosna wokół.

Więc ktoś zadecydował za Ciebie, że jednak trochę więcej pospać musisz.

Ale coś tak czuję, że wczoraj wymknąłeś się po cichu ze szpitala i zrobiłeś wieczorny obchód Komturii.

Sprawdziłeś czy Zimna Zośka nie zaszkodziła winorośli, a na Twoje jesienne winko to tu wielu chętnych jest.

Pozaglądałeś we wszystkie kąty i spokojny, że wszystko gra zasnąłeś.

Do naszej forumowej Kawiarni Klubowej nie przyszedłeś, bo widzę, że Specjalny Tyski Żubr przy Twoim stoliku nie tknięty,

ale Ci wybaczę. A jak szefowa wybacza, to wiesz, święto.

Joola coś z Jamlesem i Bodziem spiskują w temacie Twego winka, ale ja sprawę wybadam i o wszystkim Ci doniosę.

W końcu muszę być solidarna z moim najlepszym kawiarnianym klientem.

Dzisiejsza sobota pogodowo niespecjalna jakaś. Nie może się zdecydować, czy sypnąć ciepłem i słońcem, czy nie.

Ale o pogodzie to pewnie Majka Ci osobiście naopowiada.

Śpij spokojnie, odpoczywaj i sił nabieraj, a my tu wszyscy zadbamy, byś tych sił miał jak najwięcej.

 

Pozdrawiam ciepło i serdecznie - tola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz o tym przeczytałem

znam Tomka tylko z wirtualnego swiata

ale wiem ze to dobry człowiek ...

 

nie dawno chciał rzucic palenie ...

pisał o niedosolaniu potraw ...

jakby cos czuł ...

 

czuł nadciśnienie

 

trzymaj się Tomku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam przed chwilą z Mamą, bo właśnie musiała wyjść z sali ze względu na jakieś działania pielęgniarek. Tomek rano został obejrzany przez neurochirurga, który powiedział, że rana pooperacyjna, gorączka i zwiekszająca się opuchlizna twarzy są takie, jak można się spodziewać po takiej operacji. Jutro rano zaczną mu odstawiać leki utrzymujące w stanie śpiączki, więc po kilku godzinach dopiero zacznie być jakiś efekt, czyli poniedziałek po południu. Mama ogromnie dziękuje za wszystkie Wasze działania. Razem z Jaśkiem wciąż czytają mu Wasze posty.

Teraz tylko można czekać, modlić się i mieć nadzieję.

Dziękuję Kochani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dzis moj Stefek dedykuje Tobie zjedzenie pysznego i duzego kawalka rolady z musem jablkowym. Specjale na ta okazje zrobilam. Powiedzialam mu, ze teraz je dla pewnego bardzo milego faceta ktory duzo dla Stefka zrobil.

Nie powiem ja tez sie tym ciachiem nacieszylam.

Calą radosc jaka z tego oboje mielismy przesylamy Tobie.

Wracaj jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był sobie kiedyś nasz Komtur u naszej koleżanki Asi.Malczewskiej ,przejeżdżałem i miałem wstąpić bo ciekawy byłem człowieka ale jakoś tak bez zaproszenia głupio było,a tearaz ŻAŁUJĘ.

Jak przyjedzie jeszcze raz to nawet w nocy ale polezę.

 

Ty, Mario, bo jak cię zaraz bez łeb dam za ten brak zaproszenia :evil:

toż u nas nikogo zapraszać nie trzeba i sami przyjeżdżają - taki dom!!!

 

Tomek, to teraz musisz się obudzić na takie dictum - on obiecał że nawet w nocy przylezie ... :lol: - dawaj szybciorkiem do mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w Ciebie, Przyjacielu.

Wierzę w twój uśmiech

- otwarte okno twojego istnienia.

Wierzę w twoje spojrzenie

- odbicie twojej uczciwości.

Wierzę w twoje łzy

- znak obecności w smutkach i radościach.

Wierzę w twoją dłoń

- zawsze wyciągniętą, by dawać i otrzymywać.

Wierzę w twój uścisk

- szczere przyjęcie twojego serca.

Wierzę w twoje słowo

- wyraz tego co kochasz i czego oczekujesz.

Wierzę w Ciebie Przyjacielu

tak po prostu w wymowę ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, co ja chciałam ?

no właśnie, w myśl tego co mówi Zelijka to my dzisiaj na twoją cześć Tomek oduczamy Hankę od pieluch ... :D

Hanka ma 2,5 roku i do tej pory nie chciała ich oddać. A dzisiaj rano przyszła do nas z gołą pupą :o (pielucha i spodnie od piżamy zostały w jej łóżeczku)

Tomek - od samej Hanusi i od nas - jak nam się uda to i tobie, kochany też!!! Byle przeczekać najgorsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skonczyli płytki kłaść w kuchni w stodole. Ściany są wreszcie otynkowane i pomalowane. W jadalni ogień trzaska w kominku kamiennym. Całe ciepło i całą radość przesyłam Tobie, żebyś znów był zdrowy, żebyśmy znów mogli razem świętować Sylwestra, jak wtedy u Gagaty.

Pogoda u nas pochmurna, deszczem ciepłym napadało, w polu teraz pięknie wszystko będzie rosło.

Niedługo basen rozstawimy - ten, w którym cały wieczór z winem przesiedzieliście z Pawłem, pamiętasz? Tak Ci się podobało, że postanowiłeś jak najszybciej sprawić sobie podobny - i zaraz to zrobiłeś.

Czekamy, żebyś wrócił do Komturii, bo obiecałeś, że pokażesz nam te nowe pokoje i miałam Ci jeszcze parę rzeczy powiedzieć, jak to sprytnie rozplanować, żeby goście dobrze się czuli w pokoju i mieli gdzie zjeść. I jeszcze nie wiesz, jakie to łóżka mają być, muszę Ci powiedzieć. No i parę innych spraw. Będę czekała na telefon od Ciebie, że jesteś gotów i że mozna przyjeżdżać.

Kilka tygodni temu rzuciłeś palenie - to bardzo dobrze, to Ci pomoże szybciej chorobę zwalczyć. Pamiętaj, żebyś nie podszczypywał pielęgniarek, bo będzie jak Ziaba gadała - naślemy bezzębne i łyse!

Aha - wypisz sie z tego OIOM-u jak najszybciej, bo tam nie można laptopa używać, to jak będziesz z nami rozmawiał? Daggulka mówiła, że nie da rady bez Ciebie ze zlotem, pomóc jej musisz.

Uściski gorące i buziaki ślę Tobie i Majce.

I wracaj jak najszybciej. Kochamy Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłam z Czestochowy .....szepnełam słówko w Twojej intencji -Tomku :D

 

Tomek jak te wszystkie wpisy przeczyta to sie poryczy ze wzruszenia .....samam mam łzy w oczach jak to czytam .

Warto być dobrym człowiekiem .....chociaż ostatnio moja znajoma lekarka ,kiedy powiedziałam jej ,że ma dobre serce (bo przyjeła poza kolejką -kilku miesiączną :o - mojego tatę na badania ) wiec kiedy jej powiedziałam ,że ma dobre serce ....odpowiedzaiła mi .....wiesz jak o takich mówia ? Dobra z niej kobita była ....ale głupiaaaa :roll:

 

Zimna Zośka chyba w tym roku łaskawa była :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku, Choć nigdy wcześniej nie spotkałam Ciebie na forum to rychłego powrotu do zdrowia życzę.

 

Sluchajcie moze to co napisze bedzie troche glupie, sama nie wiem, ale tak mysle wciaz... Sama nie raz bylam w szpitalu przy chorym dziecku i wiem co to znaczy.

Nie wiem jak jest tam w szpitalu, w poblizu, czy jest mozliwosc aby zjesc cos ugotowanego, cieplego?

Jak znam zycie to Majka od Tomka nie odchodzi ani na chwile, a wieczorem jak juz jest w domu, to ze zmeczenia nie ma sil na nic.

Jesli jest tam ktos na miejscu, to ugotujcie cieply posilek dla Majki, niech na nia czeka w domu.., albo jesli ktos moze do szpitala Jej podrzucic. :roll:

Ludzie ktorzy wciaz daja innym, bardzo czesto nawet jak pomocy potrzebuja to nie poprosza. Nawet jak ktos proponuje, to odmawiaja grzecznie, bo nie chca klopotow nikomu robic...

A wciaz na kanapkach i sokach.., to czlowiek az teskni za czyms cieplym, za zupka, za rosolkiem...

Wiec jesli jest tam ktos, to nie czekajcie, nie sluchajcie robcie swoje. :wink:

Pewnie juz robicie, ale musze o tym mowic, bo mnie to meczy. :oops:

Trzymam kciuki.

 

 

 

Zgadzam się z Zeljką, że potrzebne są odwiedziny w szpitalu, tak po prostu, po ludzku pogadać, nie smucić się, zrelacjonować co się dzieje za murami szpitala, żebyś i Ty i twoi najbliżsi wiedzieli co się tam dzieje... Zapomnieć choć na chwilę gdzie Jesteś.

 

I ten rosół i cokolwiek ciepłego i domowego jest tak potrzebne i z czasem się chce... jak nie wiem co.

 

Wiem o czym mówisz Zeljka.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, serdeczne pozdrowienia od Majki Komturowej, jej rodziny i przyjaciół za wsparcie duchowe (i nie tylko).

Majka bardzo dziekuje za wszystkie wpisy.

Wszystkie przeczytała, ale rozumiecie - teraz jej się słowa nie składają do pisania.

 

Stan Tomka bez zmian. Śpiączka farmakologiczna ma na celu odciążenie organizmu, aby łatwiej i szybciej wszystko się goiło. Trzeba czekać. Opieka jest bardzo dobra i właściwie nie ma chwili, żeby ktoś przy łózku Tomka nie był. Posiadziałam przy Nim i przekazałam wszystko to, co piszecie. No i od siebie parę myśli również. I zaniosę je też jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Joola coś z Jamlesem i Bodziem spiskują w temacie Twego winka, ale ja sprawę wybadam i o wszystkim Ci doniosę.

...

... "uprzejmnie" zresztą :) ... nie "kabluj" ... Tomek nie lubi :) ;)

 

...

...

Kilka tygodni temu rzuciłeś palenie - to bardzo dobrze, to Ci pomoże szybciej chorobę zwalczyć. ...

...

... q.wa ... a ja jakoś nie mogę, ... musisz mi powiedzieć jak to zrobić ?

 

... cóż mi pisać, ...

... może za Smoczycą ?

...

Wierzę w Ciebie Przyjacielu

tak po prostu w wymowę ciszy.

jestem z Tomkiem i jego Rodziną

 

ps - może jakieś przepisiki specjalne na "żarełko rekonwalenscecyjne" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...