Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klub przekształcających TRAWNIKI w piękne ogrody czyli ogród nowoczesny


Recommended Posts

Inspiracja dla małego ogródka np. przy bliźniaku:

BouwmanHouse_SamCrawfordArch_BrettBoardman_069_Reformatted.jpg

 

https://samcrawfordarchitects.com.au/sydney/wp-content/uploads/2018/03/BouwmanHouse_SamCrawfordArch_BrettBoardman_069_Reformatted.jpg

 

taras w sumie symboliczny, ot, by ustawić krzesełko. Leżak można ustawić na kamiennych płytach. Za do duże okno powoduje, ze wnętrze domu robi za zadaszony taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 462
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jedyne, czego nie rozgryzłam, to jak zabezpieczają się przed muchami, przy takich dużych otwieranych oknach?

Moskitier kompletnie nie ma na większości wielkich przeszkleń prezentowanych w necie.

 

home-design.jpg

 

Tylko w Polsce mamy muchy, czy co?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncle google -> odstraszacz muszek owocówek -> enter.

Może skumulowane działania?

 

To nie jest reklama, to pomoc bliźniemu.

Elektronika w gniazdku np. https://www.reichelt.com/pl/pl/utylizator-owoc-oacute-wek-tev-25143-p223678.html?PROVID=2788&gclid=CjwKCAjw7-P1BRA2EiwAXoPWA-YcgJZ-qr4s2hN0rd33tiz7Yh4jOEhYyDkFz4sBzZEi5pRGCo0LyxoC5d4QAvD_BwE&&r=1

 

Oraz odpowiednie rośliny intensywnie pachnące oraz lepy, spraye itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertha - rośliny nic nie dają. Stezenie olejków na wolnym powietrzu jest nikłe.

 

Przy otwartym na oścież oknie elektroniczne spraye też nie działają. Środek musi się skumulować w pomieszczeniu. I zawsze mam obawy o to, jak stały kontakt z trucizną działa na człowieka. Dlatego boje się w sypialni używać elektrofumigatora na komary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z owocówkami to sobie poradzę. Mi chodzi o normalne muchy.

 

Te elektrofumigatory zawierają praletrynę. To pyretroid, jak na opryski na mszyce. A oprysk na świezym powietrzu musi byc wykonywany w maseczce i rekawiczkach. To jak to się ma do uzywania w pomieszczeniu?

Dlatego mam obawy.

 

Poza tym mam akwarium i nie wiem czy mi nie wytruje krewetek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wychodzimy na taras i zamykamy drzwi tarasowe. Nie są otwarte na oścież nigdy - właśnie przez muchy i komary.

 

Co de facto mija sie z celem posiadania wielkich drzwi tarasowych :)

 

Dlatego mnie zastanawia jak to robią za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Oprócz funkcji 'wychodzenia', jak w każdych drzwiach, są one dla widoków na ogród i okolicę i do wprowadzenia słońca do domu. Po co mają być otwarte? Drzwi wejściowe też masz otwarte pół dnia? ;)

 

Za granicą mają muchy i komary w poważaniu. Tak samo jak np. nie przywiązują wagi do kutych ogrodzeń - często mając żywopłoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Oprócz funkcji 'wychodzenia', jak w każdych drzwiach, są one dla widoków na ogród i okolicę i do wprowadzenia słońca do domu. Po co mają być otwarte?

 

Do podziwiania widoku starczy przeszklenie fix, a do wychodzenia zwykłe drzwi balkonowe, a nie wielkie suwanki.

Mnie chodzi o sytuacje, jak z inspiracji powyżej, gdzie szeroko otwarte okno jest integralną częścią projektu wnętrza domu i ogrodu.

 

przykład:

https://cdn.designrulz.com/wp-content/uploads/2015/07/Gillian-Holl-DESIGNRULZ-15.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Manię. W Kanadzie są latem i wczesną jesienią tryliony paskudnych małych muszek. Jak owocówki, tyle, że gryzą.

 

Mania nie ma tak dużych przeszkleń i ma moskitierę - widać to na zdjęciu w poście #26471 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...