Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Rozwiniesz?

 

Sprzedaż będziesz miał po RCEm (do 2024) która nie ma nic wspólnego z tarczą. Zakup będziesz miał w cenie rynkowej plus bonus niskiej ceny do 2MWh. Do tego kolejny bonus 10% ceny zmniejszając zużycie roczne po postawieniu instalacji (bez problemu skoro średnio przyjmujemy autokonsumpcję na poziomie 20-30%).

 

Ale zakup miał być gwarantowany po cenie regulowanej, przynajmniej do 2024r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niektórzy po to zakładali PC, żeby było taniej. Po ostatnich podwyżkach cen węgla, wyglądało na to, że inwestycja trafiona w punkt, a tu ZONK...

 

No ale ci z PC mają możliwość zainstalowania PV i posiadać własne źródło EE.

Ci z piecem na węgiel własnej kopalni nie otworzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakup miał być gwarantowany po cenie regulowanej, przynajmniej do 2024r

 

Naliczanie do portfela prosumenckiego wartości potrzebnej energii czynnej w cenie taryfowej i naliczanie do tego samego portfela energii czynnej z nadprodukcji w cenie giełdowej Rynku Dnia Następnępnego. W zależności od wyniku (plus czy minus) to płacisz albo oni Ci płacą po 12 miesiącach 20% miesięcznej wartości energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uważasz że własnych śmieci starczy na ogrzanie domu w zimie, a te gumowe ecogroszki to raczej trzeba kupić bo własnych nie ma.

 

Nie wiem jaka jest wartość opałowa opony ale podobno już znikają z PSZOKów. Czy można ogrzać dom śmieciami? Tego też nie wiem ale o ile wzrost cen ee mnie nie martwi to jakość powietrza jakim będziemy oddychać już za kilka tygodni a i owszem. I to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Coś tam się o uszy obiło, ale nie są to informacje do wkurzania innych użytkowników... bo podobno władzy nie podoba się PV którą dotowali.

 

Chodzą słuchy że to co Ci spadnie z paneli to Twoje (80% z produkcji), wszystko co ponad to = cena prądu rynkowa w okolicach 2 zł/kWh z tego samego powodu nie chcą dawać kasy panelowcą tak jak tym od wungla, oleju czy innego gazu. Myślę że w przyszłym roku trzeba będzie dokładać paneli. A ceny paneli rosną... kurza twarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dokładania paneli to jak znaleźć takie same panele po dwóch latach ja osobiście posiadam panele REC 330Wp. Posiadam 16 sztuk razem 5,28KWp na dachu jeszcze miejsce na 3 panele ale nie chciałbym szpecić jakimiś innymi dokładanymi. A po drugie ile jeszcze mogę dołożyć do obecnego falownika SE 5k instalacja na południe 45o nachylenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja mam taką sytuację, man na dachu instalację pv 9,96Kwp, dodatkowo chcę przenieść z innej lokalizacji instalację na gruncie 4,2kwp(z innej mojej posesji). I tutaj pytanie czy tą dodatkową instalację zgłaszać do pge, czy mogą nałożyć jakąś karę jak nie zgłoszę że rozbudowałem instalację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację, man na dachu instalację pv 9,96Kwp, dodatkowo chcę przenieść z innej lokalizacji instalację na gruncie 4,2kwp(z innej mojej posesji). I tutaj pytanie czy tą dodatkową instalację zgłaszać do pge, czy mogą nałożyć jakąś karę jak nie zgłoszę że rozbudowałem instalację?

Trochę niefortunnie, zakład energetyczny będzie chciał zabierać nie 20% a 30% nadwyżek wprowadzonych do sieci energetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację, man na dachu instalację pv 9,96Kwp, dodatkowo chcę przenieść z innej lokalizacji instalację na gruncie 4,2kwp(z innej mojej posesji). I tutaj pytanie czy tą dodatkową instalację zgłaszać do pge, czy mogą nałożyć jakąś karę jak nie zgłoszę że rozbudowałem instalację?

 

Nie musisz zgłaszać jeśli te dodatkowe kWp będą podłączone do inwertera OFF-gridowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie mam pytanie troszkę z innej beczki. Posiadam instalacje PV on grid ale jak prądu z sieci braknie to wiadomo mimo słoneczka prądu nie będzie. Nie chcę inwestować w jakieś drogie magazyny energii z racji tego zakupiłem ostatnio UPSa z aku coś takiego https://allegro.pl/oferta/zasilacz-awaryjny-volt-sinus-ups-800w-akumu-55ah-12624106028

Służy mi ten ups do zasilania awaryjnie pieca peleciaka z możliwością palenia ręcznie drzewem. Przetestowałem sprzęt i bez nadmuchu pieca same pompki co 2szt i cwu 1szt śmiało starczy na 3 do 4 grzań np rano wieczorem i następnego dnia też rano i wieczorem.

Pytanie moje brzmi czy jak bym dokupił któryś z tych regulatorow:

https://allegro.pl/oferta/regulator-ladowania-mppt-lumiax-20a-12-24-11929124060

Lub

https://allegro.pl/oferta/regulator-ladowania-solarny-12v-20a-mppt-bluetooth-10615840710

Do tego panele około 200Wp 12v to czy mogę podłączyć bezpośrednio ładowanie z regulatora do aku w UPSie czy coś jeszcze po drodze muszę dołożyć aby doładowywać UPSa w razie dłuższego zaniku z sieci.

Z góry dziękuję za odpowiedzi wiem że to trochę nie w temacie ale szukałem po forum i słabo o tym temacie a tu siedzi trochę fachowców elektroników co by wsparli mnie fachowym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...