Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie. W końcu i u nas pompa Panas 7kw gen J,

Poszukałem trochę ale nie wpadłem na temat. Jaki jest algorytm pompy obiegowej w pompie ciepła?? Tzn u mnie pracuje jakoś dziwnie. Jednostka zewnetrzna załaczy sie na 3 godziny po czym obiegówka prauje jeszczenp 10godzin . Na wyswietlaczu widnieje strzałka obok słoneczka lecz sam agregat nie pracuje-tylko w pompie lekkie buczenie obiegówki.. Czasem podgrzeje w domu do 23 i obiegówka wyłącza się od razu z pompą. W domu mamy temp ustawioną 22. Krzywa czy ustawie 27 czy 30 przy +10 nie ma wpływu za bardzo na obiegówkę. Również losowo się zalącza. CZy to z pompą jest coś nie tak czy inaczej ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. W końcu i u nas pompa Panas 7kw gen J,

Poszukałem trochę ale nie wpadłem na temat. Jaki jest algorytm pompy obiegowej w pompie ciepła?? Tzn u mnie pracuje jakoś dziwnie. Jednostka zewnetrzna załaczy sie na 3 godziny po czym obiegówka prauje jeszczenp 10godzin . Na wyswietlaczu widnieje strzałka obok słoneczka lecz sam agregat nie pracuje-tylko w pompie lekkie buczenie obiegówki.. Czasem podgrzeje w domu do 23 i obiegówka wyłącza się od razu z pompą. W domu mamy temp ustawioną 22. Krzywa czy ustawie 27 czy 30 przy +10 nie ma wpływu za bardzo na obiegówkę. Również losowo się zalącza. CZy to z pompą jest coś nie tak czy inaczej ustawić??

 

To normalna praca. Podłoga nie odbiera już ciepła wiec sprężarka się wyłaczy a obiegówka będzie mielić wodą aż spadnie temperatura powrotu do takiego progu aby opłacało się grzać. Na takie zachowanie może pomóc podbicie krzywej w górę bo będzie podłoga więcej ciepła odbierać. Potem cierpliwość.

 

Z tego co piszesz to mi to wychodzi że używasz termostatu na sterowniku, on działa mega dziwnie. Zmiana na zewnętrzny jakiś sporo poprawi. Nie będzie grzania do 23 stopni jak jest ustawione 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze za nisko krzywą??

Mam ustawione teraz przy +5( dalej linia) daje 30 stopni a przy -15 daje 35

 

No tak , a pompa ,żeby się zatrzymać musiała tą temperaturę jeszcze przekroczyć ( przez 3min temperatura wyjściowa była wyższa od tej wynikającej z krzywej gzewczej o 3 stopnie) , a i tak termostat tego nie wyłączył bo uznał ,że w domu wcale tak ciepło nie jest...( więc albo krzywa , albo temperatura na termostacie ,albo sam termostat :) )

Wic tak na prawdę to niewiele mówi. Piszesz też , że masz rotametry ustawione wg projektu... Z jednej strony to może być ok ,

natomiast z drugiej te rotametry to tylko wskaźniki ,więc mogą zawyżać ( i to sporo). Ja osobiście bym je wszystkie rozkręcił na maxa , i stopniowo przykręcał w pomieszczeniach gdzie jest za ciepło.Jedną z podstaw grzania pompą ciepła jest jak największy przepływ wody , a dławiąc wszystkie pętle nijako zdławiłaś też całkowity przepływ.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w stylu jakie powinno być spalanie osobówki i ciężarówki...

Ze strony COP jak najniższa. Patrząc od strony projektanta , taką jaką obliczył... A patrząc ze strony użytkownika tak dobrana ,żeby było komfortowo.

Najprościej temperatura w podłogówce zależy jak od tego jak gęsto jest rozłożona , a przy grzejnikach ile jest żeberek/jaką powierzchnię mają płyty...Następnym czynnikiem jest jak dobrze ocieplony dom.... Stąd nie ma jednej uniwersalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie będzie bardziej skuteczne , niż jakiekolwiek zabezpieczenie. Możesz się bawić w ograniczniki przepięć ( tylko nie te tanie chińskie , takie pow 1tys PLN) , w czujniki zaniku fazy ,analizatory jakości energii , ale czy to Cię ustrzeże przed uszkodzeniem... Panasonic niczego takiego nie wymga , nie rekomenduje ,także tylko Twoja to będzie inicjatywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie będzie bardziej skuteczne , niż jakiekolwiek zabezpieczenie. Możesz się bawić w ograniczniki przepięć ( tylko nie te tanie chińskie , takie pow 1tys PLN)

 

Co nie tak np. z tym SPD? Tu jeszcze taniej

 

Ubezpieczenie nie uchroni przed zmarznięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamarznięcie to nie awaria.... Tak Ubezpieczenie nie chroni przed zamarznięciem , nie chroni przed awarią, przed dewastacją ... wymień coś jeszcze , przed czym nie chroni...

Nie wiesz po co jest ubezpieczenie czy co ?Ubezpieczenie przed niczym nie chroni , tylko pokrwa skutki...

A co do SPD , chcesz to je instaluj , możesz i instlować chińskie za 150pln , pewnie przed czymś uchronią , Chodziło mi raczej o to ,że może zamiast myśleć o ogranicznikach i innych urządzeniach lepiej kupić ubezpieczenie.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni codziennie mam kilku razowe (na 1-2 minuty) wyłączenia prądu. Co polecacie zamontować w celu zabezpieczenia PC przed awarią?

 

Ja mam coś takiego.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Y0i60DgUa9Z4QRnTSA23ipicu~olK_

 

Działą to w ten sposób, że od ostatniego powrotu zasilania odliczany jest pewien czas, po którym stycznik Eaton znowu zapoda zasilanie na pompę.

Czas nastawiam na za pomocą Zamel.

U mnie dziś nie było zasilania 8x, a pompa włączyła się ponownie tylko 3x. W dodatku w odstępach około 1-2 godzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamarznięcie to nie awaria.... Tak Ubezpieczenie nie chroni przed zamarznięciem ,

 

Czytaj ze zrozumieniemv- nie zAmarznięcie a zMarznięcie. Ubezpieczenie nie uchroni przed zmarznięciem - ochronnik, UPS i inne zabezpieczenia mogą

 

Nie wiesz po co jest ubezpieczenie czy co ?

 

Wiem. To Ty sprowadzasz wszelkie szkody do złotówek.

 

?Ubezpieczenie przed niczym nie chroni , tylko pokrwa skutki...

 

Wskrzesi zmarznięte kwiatki czy rybki tropikalne? Przywróci zdrowie?

 

 

?A co do SPD , chcesz to je instaluj.

 

Zainstalowałem Dehnshielda 255 i chętnie się dowiem, co z nim nie tak. Ma iskiernik. Solidny producent... Kosztuje znacznie poniżej 1kPLN/

Bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Na co, Twoim zdaniem, powinienem wymienić przy braku instalacji odgromowej i dla których parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Dehnshielda 255 i chętnie się dowiem, co z nim nie tak. Ma iskiernik. Solidny producent... Kosztuje znacznie poniżej 1kPLN/

Bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Na co, Twoim zdaniem, powinienem wymienić przy braku instalacji odgromowej i dla których parametrów

 

Nie umiem czytać tych bzdur ze zrozumieniem...

Zwłaszcza takich reklamowych sloganów...

Kup sobie drugą pompę ciepła ,wtedy będzie bezpiecznie.... A nie ,zaraz , przecież Ty nawet pierwszej nie masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Y0i60DgUa9Z4QRnTSA23ipicu~olK_

 

Działą to w ten sposób, że od ostatniego powrotu zasilania odliczany jest pewien czas, po którym stycznik Eaton znowu zapoda zasilanie na pompę.

Czas nastawiam na za pomocą Zamel.

U mnie dziś nie było zasilania 8x, a pompa włączyła się ponownie tylko 3x. W dodatku w odstępach około 1-2 godzinnych.

Ok , super , proponuję obok stycznika dodać rozłącznik , który by bajpasował stycznik , bo znając szczęście Kaizena , to w najgorszy mróz zamel ,albo cewka stycznika się spali i Ci egzotczne rybki i rośliny zmarzną , bo Ciebie akurat w domu nie będzie. A tak to może żona da radę zewrzeć to zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...