Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się, czy taki grzejnik potrzebuje w ogóle regulacji, czy może wystarczy go ustawić raz na rozdzielaczu...

Hmm... czyli że bez zaworów by go zamontować , bezpośrednio z pexa ? Dobrze to rozumiem ? Ja tych zaworów nie ogarniam ;) sorki , nie śmiejcie się :bash: .Hydraulik coś mówił o zaworze trójdrożnym i podłączenie z jednej strony ( ale jakoś nie mówił tego przekonująco , podejrzewam że on sam nie wiedział;) ) po co na co akurat tak to nie wiem

(Ja mam siłowniki na rozdzielaczu i regulatory)

,Grzałki nie planuję bo mogę łazienkę przygrzać w okresie przejściowym gazem ( regulator)

 

Fotohobby jak planujesz kupić grzejnik drabinkowy przez internet w innym kolorze niż biały to się trochę na to czeka :( ( minimum 10 dni roboczych a jeszcze są opóźnienia ) Na grzejnik czekam już dwa tygodnie a jeszcze nie wyprodukowany (a to kolor podstawowy silver mat )

Za to przynajmniej płytki do łazienki już mam ( w jedynym słusznym kolorze szarym - betonopodobnym :) )

 

Gorbag jakiś link do fotek grzejnika i podłączeń u Ciebie :) .Gdzie tego szukać ?

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie regulowałem, na temperaturze podłogówki i tak za wiele tego ciepła nie odda, ale bardzo polecam w nim dodatkową grzałkę elektryczną.

Można podgrzać okresowo jedno pomieszczenie, można lepiej suszyć ręczniki, czy dogrzać sobie, nawet w lecie, jak w łazience za chłodno.

 

I wtedy zawór musi być, jak mniemam ?

 

@modena - jakie płytki wybraliście ? Tez z Nowej Gali ? Też sie zastanawiamy nad beronem, ale już inny wzór, niż te z Provenzy

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zaworu... Ale nie znam się i nie wiem co w środku :)

Doprowadzenie to pexy, ze ściany wystaje kolanko i trójnik, w trójnik od dołu wkręcona grzałka. Wiem tyle że działa, bo po włączeniu szybko robi się ciepły, bo z samej podłogówki to ciepły nie jest. Wskazania ustawionej i obecnej temperatury są przez pięć diodek, a guziki to włącz/wyłącz plus i minus.

W sumie jeszcze nie wiem jak będzie poza sezonem grzewczym, powtarzam po hydrauliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cotto Tuscania grey soul

Wyczytałam ostatnio na blogu Monika Gibes o płytkach że najbardziej betonopodobne są Portugalskie Aleluia ( widziałam w dzienniku u Gola86 ale na żywo nie widziałam ) a na drugim miejscu Cotto grey . Jak dla mnie są piękne :) , ale najlepiej zabrać do domu bo w sklepie można nie zauważyć ich uroku w natłoku innych płytek .

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wiem tyle że działa, bo po włączeniu szybko robi się ciepły, bo z samej podłogówki to ciepły nie jest

I to by przemawiało za zastosowaniem grzałki .... hm ....... no bo przecież nie będzie ciepły z samej podłogówki ..... a grzałki nie zamówiłam :rolleyes:

Znajomy ma 100% podłogówki (i tu mnie zadziwił bo to mało spotykane ;) ) i nie ma grzałki w drabince .Ma gaz i stwierdził że nie potrzeba grzałki .........

I co tu teraz zrobić :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Gala jest gdzie indziej :) a do łazienki betonopodobne Cotto Tuscania grey soul ( są trzy odcienie , mam średni )

Wyczytałam ostatnio na blogu Monika Gibes o płytkach że najbardziej betonopodobne są Portugalskie Aleluia ( widziałam w dzienniku u Gola86 ale na żywo nie widziałam ) a na drugim miejscu Cotto grey . Jak dla mnie są piękne :) , ale najlepiej zabrać do domu bo w sklepie można nie zauważyć ich uroku w natłoku innych płytek .

 

Aleluia Concrete Mass sa przereklamowane ;) widzialem na żywo, szału nie ma, troche marmurkowy ten beton. Cotto było ładniejsze i nawet się nad nimi na powaznie zastanawialiśmy, ale potem pan przyniósł Prowenze i ten rysunek szalunku nas zauroczył.

Bede obudowywał nimi kominek. Powstanie taki mały bunkier ;)

 

I to by przemawiało za zastosowaniem grzałki .... hm ....... no bo przecież nie będzie ciepły z samej podłogówki ..... a grzałki nie zamówiłam :rolleyes:

Znajomy ma 100% podłogówki (i tu mnie zadziwił bo to mało spotykane ;) ) i nie ma grzałki w drabince .Ma gaz i stwierdził że nie potrzeba grzałki .........

I co tu teraz zrobić :bash:

 

W sezonie grzewczym to ciepły nie będzie, tylko ledwo letni. W końcu bedziesz miala 28-35 stopni na zasilaniu.

Latem... Sam nie wiem, jak Wam to hydraulik ustawi, zeby kocioł zagrzał wam samym grzejniczkiem. Najprawdopodobniej wywali zaraz po starcie błąd zbyt małej delty.

Grzałka jest przydatna, i fakt, faktem nie trzeba zadnego zaworu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dalej jesteś zadowolony z rekuperatora masz może jakieś uwagi ? Chcę go kupić, montaż co prawda za pół roku ale w magazynie mają końcówkę i boję się że zdrożeje. A do 4000 tys ciężko coś znaleźć z montażem od góry.

Rozważam jeszcze brink excellent 180 (4400) lub Onyx dream 200 tylko ta cena 5500.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony, choć dopiero, jak przyjda mrozy poniżej -10C bede mógł ocenić go w pełni.

Poki co jest ok. Jest dość cichy, pobiera 17W przy 30% przepływu, kondensat spływa rurką, nie z obudowy :)

 

Z tych, które jeszcze podałes brałbym Brinka (dla domu o powierzchni zblizonej do mojej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek uruchomiony. Nie ukrywam, że to rzecz, która cieszy mnie bardziej, niz płytki, drzwi, umywalki, czy co tam ostatnio jest na tapecie ;)

Wklad to BEF 450 o mocy 7kW. W domu w ktorym mieszkam pale w Lechmie 14, czy 16 kW z płaszczem i jestem w szoku, ze BEF potrafi oddac tyle ciepla po wrzuceniu marnych 3-4 polan...

 

Kominek stoi w przygotowanej na etapie SSO wnęce. Nad nią miał być wodny wymiennik ciepła do grzania CWU, ale po podliczeniu kosztów inwestycji wyszlo na to, ze zwróciłyby się one po 12 latach. Jak dla mnie za długo. Dlatego nie ma wymiennika, nad kominkiem umieszczony został komin ze stali nierdzewnej, stojacy bezpośrednio na wkładzie (bez wyczystki) :

image.jpg

 

Komora z wkladem wyizolowana płytami Varmsem. Za wkladem wylot prostego, jednokanałowego systemu DGP.

image.jpg

 

Bryła po zamknięciu wygląda następująco:

image.jpg

 

Po prawej stronie wnęka na drewno (wyselekcjonowane, oczyszczone polana, po ktore raczej nie będę sięgał, aby wrzucić je do wkładu). Wnęka będzie podświetlona dwoma listwami LED.

Dolny prostopadłościan obudowy zostanie wyłożony płytkami Provenza Re-Use Malt Grey. Podobne do tych, co na podłodze, tylko o odcień ciemniejsze:

image.jpg

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek odpalony został trzykrotnie - dwa razy przed zamknięciem,aby mogła wypalić się farba, pozniej po zamknieciu, aby sprawdzić, jak wygląda obieg powietrza w obudowie, jej temperatura i temperatura stropu podwieszanego wokół komina i izolacji na stropie. W tym celu odwiedziłem strych, "pomacałem" welne i celulozę w okolicach komina - efekt jest pozytywny, po kilku godzinach palenia izolacja tam jest zaledwie nieznacznie ciepła.

 

Dziś wykonałbym nieci inaczej, bez tej górnej konstrukcji z bloczków silikatowych, w której miał znajdować sie wymiennik i które podtrzymują konstrukcje komina (pustaki kominowe Schiedla).

Po prostu wyszedłbym z komory z kominkiem kominem stalowym izolowanym (o podwojnych sciankach i w takiej formie wyszedłbym nim przez dach.

Byloby taniej i bardziej designersko :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem jak zamierzasz rozwiązać sprawę dolnej kratki. Z kształtu otworu wnioskuję, że obudowa jest przygotowana pod kratkę typu luft, tyle że rura dolotowa i stojak wydają się być dość blisko czoła obudowy. Lufty są bardzo głębokie i kolidują ze stojakiem. U nas ten problem się pojawił przy montażu przez "ekipę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, trzeba będzie naciąć w niej otwory tak, aby nogi stojaka w nie weszły, byc może i na rurę spiro, bo wklad ma dośc ńieszczęśliwie zaprojektowane doprowadzenie powietrza.

Trzeba będzie wziąć czarną matową farbę w sprayu i te ekementy zamaskować. Być może nie bedą rzucały się w oczy - w stosunku do obecnej płaszczyzny płyty, kratka będzie jeszcze wysunięta na zewnatrz o 1.3cm (grubosc płytki i kleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...