Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do DB מרכבה buduję dom zeroenergetyczny/autonomiczny.


מרכבה

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 229
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To że piwnica będzie częścią domu, tj taką częścią gdzie będzie też 20st i mam to wliczone w straty.

Pierwsze mała działka, 6 arów, choć mam blisko 1ha pola ... to działkę z domem mam mikro.

Drugie wkomponowanie w brzeg, plus 2 samochody gdzie każdy z ciepłym silnikiem wejdzie, nawet jeśli nie wyjdzie na plus ..

to się straty z tego tytułu wyrównają.

A jeszcze mam asa w rękawie że wyjdzie na dość spory plus, takie rozwiązanie.

Jeszcze instalacja techniczna prosta, ale wolę mieć miejsce.

Chcę zrobić piwnicę wolną od słupów, tyle co skrajne stropowe słupy i dźwigary z DK (drewno klejone)

Zauważyłem u wujka google, że wchodzi patent na stropy właśnie z DK .. jako płyta grubości 10cm .. ciekawe.

Belki z starego domu wykorzystam w stropach, po prostu zatkam, zaleje ciutką betonu czy jak tam, przez co pojemność cieplna wzrośnie.

 

Ostatnim sukcesem było pozbycie się lukarn w dachu, może jedna powróci, ale.

Przez ściany szczytowe pokoje na poddaszu w sam raz będą miały powierzchnię okna.

Wbrew temu co brzęczyk brzęczał straty do gruntu trzeba liczyć co najmniej przez 1/2 .. tego co w powietrze .

Dają 50cm izolacji będzie równe tyle co bym dał 1m .

Izolacji ma być ile tylko można, myślę że każdą granicę już przekroczyłem :jawdrop: sens ?

Boże uchowaj przed C.O .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz patent na bramę garażową? One raczej do super szczelnych rozwiązań nie należą...

Z tego co piszesz, planujesz grzać sporą kubaturę. Wszystko zależy co przewidujesz mieć w takiej piwnicy. W moim przypadku, byłyby to głównie pom. gospodarcze i garaż, więc nie ma to dużego sensu grzanie.

Ale jeśli uderzasz w dom zeroenergetyczny, to w sumie niewielka różnica, jak będziesz musiał dogrzewać te parę metrów więcej.

 

Wbrew temu co brzęczyk brzęczał straty do gruntu trzeba liczyć co najmniej przez 1/2 .. tego co w powietrze .

Wydaje mi się, że zimie wyjdzie się na plis, ale w okresach przejściowych może wyjść na minus, bo pod ziemią będzie chłodniej niż nad.

Trzeba by to było dobrze przeliczyć, bo w konsekwencji może wyjść na zero, co i tak źle by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
Dziś- a raczej wczora z wieczora mnie oświeciło. kolejny punkt i cegiełka do tego iż samogrzejność nie dość że wyniesie mnie taniej niż

każdy inny dom to jeszcze zmieszczę się w autonomicznym. Hasło ogłoszone teraz wykonać.

Minimalizacja komercji do szyb i płyty fundamentowej. 95% drewna do budowy klejone - hand made u Merkavy :)

 

jakie masz A/V dla tej bryły? i dlaczego taka dziwaczna/brzydka?

klocek zbliżony do a*a*a z południową ścianą ze szkła, duzym okapem/łamaczem światła moze byc autonomiczny,

ale w przypadku twojej bryły - jest ona zdecydowanie daleka od ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Twoim celem jest dom autonomiczny czy prawie autonomiczny? najbardziej mnie ciekawi czy chcesz się podłączać do sieci czy nie?

a z ciekawości jak wyglądają pozwolenia na budowę domu który nie będzie podłączony do sieci? można powiedzieć że nie chce się podłączać bo się będzie samodzielnym i co wtedy? najbardziej mnie interesuje co z różnymi pozwoleniami, przyłączami których się nie chce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to co Wydział Architektury to inna opinia. Jak może być POŚ bo warunki odpowiednie i mimo, że kanalizacja JEST to nie trzeba się do niej przyłączać. Ale jak np. jest woda a chcemy przyłączyć się do studni to nie można.

 

w miastach może być z tym problem bo będą chcieli zarobić na każdym człowieku ile się da. jak ktoś się nie podłączy to miasto nie będzie zarabiać przez długie lata bo woda czy kanalizacja już jest. a jak z tą POŚ? ja słyszałem że z tego i tak śmierdzi i ludzie jak mają możliwość podłączenia się do kanalizacji to to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też na ścianie ale musi być wysoko chociaż nie koniecznie tak:

 

 

 

Są na to odp. regulacje tak samo jak dla kominów czyli wysokość uzależniona od odległości od krawędzi dachu czy kalenicy właśnie.

 

szczerze mówiąc to nie wiedziałem ze tak to trzeba. ale dziwiło mnie co się dzieje z zapachami które się pojawiają. ciekawe jak to merkava rozwiąże u siebie aby nie psuć przez tą rurę szczelności domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...