Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Kolejny "Filip z konopi". Czytaj cały temat a dowiesz się czemu tak napisałem.

Czytałem ostatnie trzy strony, a kiedyś (kilkadziesiąt stron wcześniej) z kilkanaście stron.

Znam też twoje wpisy z innych tematów oraz wpisy użytkowników z którymi się tu spierasz.

Ale tak naprawdę wystarczy, że przeczytam takie coś

Ogrzewanie elektryczne w każdej postaci jest niestety "wylęgarnią" oszustw. Marketing niektórych firm pod przykrywką anonimowych użytkowników usiłuje sugerować lub wprost cisnąć ludziom kit, jakoby ogrzewanie elektryczne w sposób cudowny – wbrew prawom fizyki – zużywało mniej prądu niż zużywać musi.

PS.

Oszuści jesteście i tyle w temacie.

I już wiem, że mam do czynienia z osobą w stylu Soros nas zje i inne niegodziwości tylko tak w świecie pomp.

 

Mam jeszcze 10 letni odkurzacz ROBOCLEAN kupiony za 5000 zł.

Gratuluję? Wow? Konsternacja?

 

Kotłem grzeję kiedy chce a prądem czekam na taryfę.

A ja grzeję prądem i nie czekam na taryfę. Są i tacy co czekają. Różnie bywa.

 

Temat brzmi "Najtańsze ogrzewanie domu".

Poniemieckim? Gierkowskim? Współcześnie budowanym?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytałem ostatnie trzy strony, a kiedyś (kilkadziesiąt stron wcześniej) z kilkanaście stron.

Znam też twoje wpisy z innych tematów oraz wpisy użytkowników z którymi się tu spierasz.

Ale tak naprawdę wystarczy, że przeczytam takie coś

 

I już wiem, że mam do czynienia z osobą w stylu Soros nas zje i inne niegodziwości tylko tak w świecie pomp.

 

 

Gratuluję? Wow? Konsternacja?

 

 

A ja grzeję prądem i nie czekam na taryfę. Są i tacy co czekają. Różnie bywa.

 

 

Poniemieckim? Gierkowskim? Współcześnie budowanym?

 

Nie pij już dzisiaj.

 

PS.

Twój wpis można porównać do wyrwanego ze snu żołnierza na unitarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pij już dzisiaj.

 

PS.

Twój wpis można porównać do wyrwanego ze snu żołnierza na unitarce.

 

Wcześniej wyzywanie ludzi od oszustów, teraz do mnie o piciu.

To można porównać tylko z prostackim chamstwem.

Zero przyzwoitości i zakorzenienia w kulturze chrześcijańskiej. Jesteś czyste zło i podłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg stronki cieplowlasciwe zapotrzebowanie na co/cwu mam około 6kW. W PNB mam wpisany piec na pellet do grzania co/cwu. Jak nie pójdę w pompę ciepła ( niestety koszt 35k z PC zasobnikiem na CWU z instalacją no i jeszcze projekt zamienny w zakresie zmiany sposobu ogrzewania) to jaki musiałby być ten kocioł na pellet? Zależy mi na jak najmniejszym gabarytowo. Pewnie musiałbym mieć i tak zbiormnik na CWU i jakieś sterowanie między podłogówką a CWU. Czy macie drodzy forumowicze jakieś propozycje na piec z płaszczem/kocioł na pellet? Edytowane przez ololek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg stronki cieplowlasciwe zapotrzebowanie na co/cwu mam około 6kW. W PNB mam wpisany piec na pellet do grzania co/cwu. Jak nie pójdę w pompę ciepła ( niestety koszt 35k z PC zasobnikiem na CWU z instalacją no i jeszcze projekt zamienny w zakresie zmiany sposobu ogrzewania) to jaki musiałby być ten kocioł na pellet? Zależy mi na jak najmniejszym gabarytowo. Pewnie musiałbym mieć i tak zbiormnik na CWU i jakieś sterowanie między podłogówką a CWU. Czy macie drodzy forumowicze jakieś propozycje na piec z płaszczem/kocioł na pellet?

Pompa 6kW za 35 koła ? To ze złota ?

Nieźle chcą Cię skroić a Ty się tak dasz ?

https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-panasonic-9kw-wersja-j-gdynia-10837585539

+

https://allegro.pl/oferta/wymiennik-zasobnik-galmet-sgws-300l-1-wezownica-7780828495

 

Montaż kiedyś był z 3tys.zl dzisiaj pewnie 5tys zł max.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pójdę w pompę ciepła ( niestety koszt 35k z PC zasobnikiem na CWU z instalacją no i jeszcze projekt zamienny w zakresie zmiany sposobu ogrzewania) t

 

Że kto Ci wciska projekt zamiany sposobu ogrzewania?

Kasę chce wyciągnąć.

Takie czasy.

Co do kosztów 35k za pc.

U mnie tania pc po kosztach wraz z podłączeniem do istniejącej instalacji za 7k marnych złociszy.

Radziła sobie przy około -18 ostatniej zimy w zasadzie w tylko w taniej, plus grzałka 2kW także w taniej.

Teraz składam 9kWp na gruncie za domem, za nie więcej niż 25k.

Do grzania CWU mam obecnie bojler 80 litrów z grzałką za 45-50zł miesięcznie (tania taryfa po 29,5gr).

Z pv będzie dotacja z mój prąd 3k plus ulga podatkowa, pewnie z 3k.

Obecnie roczny rachunek wstecz za 7800kWh z faktur na poziomie 3400zł.

Zwrot tak dużej instalacji, to 6 lat przy obecnych cenach w moim ZE.

PS.

Moja poprzednia kotłownia z grzałką 6kW, kosztowała 1k zł.

Nadal wspomagała moją tanią pc ostatniej zimy przez chyba 10 godzin na cały sezon grzewczy z mocą 2kW.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz_x, a co to za pompa za 7k i jaką ma moc? rozumiem, że powietrza-woda?

 

Ceny podałem sprzed ponad roku.

Teraz, to pewnie inna bajka.

Moja pompa jest przewymiarowana, by dała radę w mrozy tylko w taniej.

Teraz będzie pv, więc nawet 5kW wystarczy spokojnie dla mnie.

PnB z 2011r.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ceny podałem sprzed ponad roku.

Teraz, to pewnie inna bajka.

Moja pompa jest przewymiarowana, by dała radę w mrozy tylko w taniej.

Teraz będzie pv, więc nawet 5kW wystarczy spokojnie dla mnie.

PnB z 2011r.

 

A czy rozważał Pan (lub może ktoś inny na forum) może gazowymą absorpcyjną pompę ciepła (powietrzną)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rozważał Pan (lub może ktoś inny na forum) może gazowymą absorpcyjną pompę ciepła (powietrzną)?

Pozdrawiam.

 

Mozesz wyjaśnić celowość rozważania urządzenia dysponującego COPem rzędu 0,7 ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

jestem tu nowym użytkownikiem :) ale wrzucę temat dla znawców .potrzebuję porady

planuję inwestycję kilku domków pod wynajem czy pompa ciepła to dobry kierunek dla ogrzewania jak również produkcji wody użytkowej ?

będę wdzieczny za opinje i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci na to w innym temacie.

Współpracuję z Konceptusem.

PC gruntowe z wymiannikiem koszowym.

Moim zdaniem - bardzo dobre i trwałe.

 

Analizę opłacalności jednak musisz przeprowadzić sam.

W końcu...

To Ty za to zapłacisz i to Ty będziesz z tym musiał żyć.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
dzień dobry

jestem tu nowym użytkownikiem :) ale wrzucę temat dla znawców .potrzebuję porady

planuję inwestycję kilku domków pod wynajem czy pompa ciepła to dobry kierunek dla ogrzewania jak również produkcji wody użytkowej ?

będę wdzieczny za opinje i podpowiedzi

 

Jeżeli te domki będą używane okresowo, nie stale, to rozważyłbym grzanie prądem, (folie, maty, promienniki) Instalacja ci nie zamarznie jak nie będziesz grzał, koszt inwestycji niewielki.

 

Jeżeli jednak cały rok , w tym w lato i spodziewasz się dużego zużycia ciepłej wody (prysznice itp) to pompa ciepła będzie dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec na pellet wydaje się być niezłym rozwiązaniem ze względu na stabilne ceny paliwa -które utrzymują się przez ostatnie wiele lat w porównaniu do niestabilnych cen gazu i ekogroszku tym bardziej ,wspomniana pompa ciepła super sprawa ale jednak nieco większy wydatek - nie każdy może sobie na to pozwolić

Przecież ceny pelletu już skoczyły do góry i będą rosnąć nadal, bo zwiększa się zapotrzebowanie. Szczególnie jak zaraz wszyscy na gwałt zaczną wymieniać śmieciuchy na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec na pellet wydaje się być niezłym rozwiązaniem ze względu na stabilne ceny paliwa -które utrzymują się przez ostatnie wiele lat w porównaniu do niestabilnych cen gazu i ekogroszku tym bardziej ,wspomniana pompa ciepła super sprawa ale jednak nieco większy wydatek - nie każdy może sobie na to pozwolić

 

Możesz pokazać na wykresie rę stabilną cenę pelletu vs niestabilną gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...