Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Chyba jest szał na kotły zgazowujące drewno, czas oczekiwania na kocioł atmos 4-8 miesięcy. Zamierzam tym ogrzewać nowo budowany dom, bo mam trochę swojego materiału, ale jak by się mogło wydawać wcale nie jest to tani produkt Kocioł+komin+bufor+laddomat to już 20 tys. A pompa Haier 8 kW z buforem 200 l kosztuje obecnie 15 tys i jest możliwośc dostania zwrotu z programu moje ciepło.

 

Tak się zastanawiam czy dobrze robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie szanowny nic nie rozumiem z tego o co pan pyta. Piszę wyraźnie jest chyba szał na kotły zgazowujące drewno bo czas oczekiwania 4-8 miesięcy, w przypadku pomp haier pierwsza połowa lipca. Jest chyba różnica. Gdyby nie swoje drewno nawet bym się nie przychylił ku kotłowi na paliwo stałe, ale jest jak jest. Stąd pytanie czy dobrze robię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zgadza się, tylko kocioł z buforem to trochę inna sprawa niż kotły na drewno jakie były kiedyś. Sprawność inna, popiołu mniej, bufor 1000 l przy jesiennych aurach starcza na poltora-dwa dni, więc to nie jest tak, że w przerwie filmu trzeba wyskoczyć i dołożyć do pieca.

Pompa też swoje weźmie a nie zanosi się by prąd taniał. Dobra zima po -15 stopni i można popłynąć bo wtedy jej COP to zaledwie 1. A Ty masz pompe w końcu czy na drewno? Cenię jej bezobługowość no i jak napisałem powyzej, jest konkurencyjna cenowo. Sam przecież napisałem, gdyby nie własne drewno nawet nie spojrzał bym na Atmosa. A tak mam szansę praktycznie na darmowe ogrzewanie. No i zastanawiające jest, że dalej się waham pompa czy kocioł zgazowujący. Może ktoś inny się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest szał na kotły zgazowujące drewno, czas oczekiwania na kocioł atmos 4-8 miesięcy. Zamierzam tym ogrzewać nowo budowany dom, bo mam trochę swojego materiału, ale jak by się mogło wydawać wcale nie jest to tani produkt Kocioł+komin+bufor+laddomat to już 20 tys.

Swego nie znacie ..... Atmos z ekonomią nie ma nic wspólnego. Jest lepszy, tańszy, prostszy a przede wszystkim Polski kocioł zgazowujący drewno. Kocioł o mocy 18 kW z ochroną + BUFOR 1000L to koszt około 13 tyś.

 

A pompa Haier 8 kW z buforem 200 l kosztuje obecnie 15 tys i jest możliwośc dostania zwrotu z programu moje ciepło.

Do tego interesu musisz dołożyć kolejny dodatek bo gdy przyjdą mrozy puści Cię z torbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A codzienna obsługa kotła ? Noszenie drewna, wynoszenie popiołu ? Okresowe czyszczenie kotła , komina ? Drewno musi być sezonowane , tzn że ścięte dziś nie nada się na zimę .

Są ludzie którzy wolą lub muszą to robić by zaoszczędzić. Więc proszę nie negować czegoś co ma inne przełożenie dla danej sytuacji.

Na pompie klikniesz ON i zapominasz o temacie.

Wszystko zależy od trybu życia lub zamożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie puści go z torbami nawet w mrozy a ileż my to mamy tych mrozów ? ja bym nawet w tej chwili nie myślał o jakimkolwiek palącym kotle tylko pompa i jeszcze raz pompa , do marca chwaliłem sobie podajnikowca bo cholernie tanio mnie to wychodziło ale nawet co tygodniowe ładowanie zasobnika i jakieś tam czyszczenie już mi sprawiało powoli niechęć do tego stopnia że średnio co 2 tygodnie gasło bo zapominałem załadowaćekogrocha a teraz kompletny luzik za kwiecień ogrzewanie plus cwu to 160 zł a nadmienię że w domu mam kaczki więc tej wody idzie sporo , kiedyś paliłem samym drewnem przez około 2 miesiące i nigdy więcej nie polecam największemu wrogowi bo to zajęcie do tak zwanych hobbystów , haier dobrze się sprawdza a że tam ktoś bajduży że nie ma krzywej grzewczej no cuż można mieć tę krzywą ale jak się da 40 patli bo tylko instalatorzy krytykują haiera bo nie ma na nim zarobku czujesz czaczę ? sam sobie podłączysz i gitara ba ja nawet nie chcę żadnej gwarancji bo całe życie nigdy gwarancji nie chciałem a na nowe auta też autocasca nigdy nie brałem i super na tym wychodziłem , jeśli natomiast chcesz tę gwarę na hamca to serwisant musi odpalić pierwszy raz pompę koszt ok 800 zł i nie koniecznie musi być na miejscu :D:D tylko wyśle fakturkę i tyle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy wolą lub muszą to robić by zaoszczędzić. Więc proszę nie negować czegoś co ma inne przełożenie dla danej sytuacji.

 

Wszystko zależy od trybu życia lub zamożności.

 

A jaka jest "ta" sytuacja ? Skoro zeusik6 pisze o pompie i kotle na drewno to rozumiem że stać go na każde rozwiązanie. Proponuję mu pompę bo wiem dokładnie ile czasu i pracy wymaga kocioł na drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goguś, nie chcesz to nie bierz autocasco czy tam gwarancji na pompę, ale wszystko się czasem psuje, a i do podłączenia trzeba mieć pewno umiejętności i pojęcie. piszesz, że do obsługi kotła na drewno trzeba hobbysty, ale podłączyć pompę do instalacji to może każdy?

 

Ja sobie sam podłączyłem haiera żaden to problem zwykła prosta robota ,kilka drucików ATW mostek w jz switche przełączyć i tyle , wszystko zresztą jest w instrukcji , no i cena ja haiera kupowałem w listopadzie to był tańszy o co najmniej 2 tys niż kocioł na ekogroszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest szał na kotły zgazowujące drewno, czas oczekiwania na kocioł atmos 4-8 miesięcy. Zamierzam tym ogrzewać nowo budowany dom, bo mam trochę swojego materiału, ale jak by się mogło wydawać wcale nie jest to tani produkt Kocioł+komin+bufor+laddomat to już 20 tys. A pompa Haier 8 kW z buforem 200 l kosztuje obecnie 15 tys i jest możliwośc dostania zwrotu z programu moje ciepło.

 

Tak się zastanawiam czy dobrze robię?

 

A jaki to w ogóle dom ?

Metraż, ocieplenie, wentylacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzień dobry, proszę o poradę jakie ogrzewanie na malutki domek całoroczny (2 osoby na stałe) powierzchnia 40m2 z poddaszem użytkowym, nowobudowany, dobrze izolowany. Niestety nastał szał na pompy ciepła i wyceny trochę wychodzą niewspółmierne do wielkości domku.... Zastanawiam się, czy nie pójść w jakieś ogrzewanie elektryczne na podczerwień, albo w elektryczne maty podłogowe itp. i jednocześnie przygotować podczas budowy orurowanie pod podłogówkę w razie czego na przyszłość, gdyby się okazało że np. kotły na pellet będą tańsze, albo pompy ciepła będą takie tanie, że opłaci się dostawić i podpiąć wtedy. Co sądzicie o takim podejściu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury w podłogówce sobie daj aby sobie nie zamknąć drogi jak kiedyś zrobią malutkie pompy ciepła bo tobie 3kw potrzeba max a takich chyba nie ma narazie i albo zlecić komuś przeróbkę z klimatyzatora koszt ok 7 tys albo zainstalować normalny klimatyzator i nim grzać najlepiej taki z 3 plusami na grzaniu bo są takowe , ale ja bym szedł w przerobioną klimę np 3,5kw na pompę ciepła bo i z mety masz też cwu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...