Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki sprzęt AGD i inne urządzenia do domu kupić? Dział ocen i recenzji...


Redakcja

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z doświadczenia polecam boscha - u mnie bezawaryjny od ponad 6 lat.

 

U mnie to samo , 5 lat gwarancji (właśnie sie kończy) . Suszarka produkowana w Polsce , pralka niestety w Turcji , ale póki co działa. Płyta, zmywarka, piekarnik tez bez problemów.

 

HINT : nie radzisz sobie z czyszczeniem płyty ? użyj sody oczyszczonej i wody utlenionej, nasypujesz sody na płytę delikatnie skrapiasz sodę , czekasz 10 min i zaczynasz wycierać , nie mam lepszego sposoby , płyta jak nowa (widać wszystkie porysowania) :)

To samo dotyczy piekarnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Z rozwiazań, które u nas się sprawdziły:

Brodzik prysznicowy Kaldewei w kształcie długiego prostokąta - z dwiema bateriami

Syfon prysznicowy z bardzo dużą przepływnością;

Blat granitowy z wykończeniem "leather", grzałki elektryczne w grzejnikach łazienkowych;

Osprzęt "Blum" we wszystkich meblach na miarę.

Jak równięż filtry do wody - wodę mamy bardzo twardą w naszej okolicy, filtry ją uratowały, nie musimy kupować wody butelkowej :spam: Polecam skontaktować się z nimi, powinni doradzić co zamontowć).

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Najlepszy zakup w nowym Domu :

-Mop bioniczny :spam: uwielbiam go. Zamiata i myje podłogę mam trójkę dzieci które uwielbiają jeść wszędzie tylko nie przy stole ten sprzęt jest moim ratunkiem.

-suszarka bębnowa, no ten sprzęt przeskoczyl moje oczekiwania

-oświetlenie ledowe wokół lustra w łazience: :spam:

Na minus:

-Za mało szuflad w kuchni

- lodówka w zabudowie (za wąska i za mało pojemna) postawilabym teraz zwykła .

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

AEG/Electrolux jest super jesli chodzi o gotowanie, pieczenie i chlodnictwo, Bosh/Simens zmywanie a pranie Miele, jesli budżet nie pozwala to Bosh, LG.

Jesli chodzi o plyte indukcyjna, polecam zlicowac z blatem( fajna sprawa bo latwiej sie czysci) oraz sprawdzic rozstaw palników, czy mieszcza sie duze garnki i patelnie, bo wcale nie jest to oczywiste niestety, mi dodtkowo zależało zeby jeden mial przynajmniej 24 cm średnicy, jesli smazecie, to must have ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

Patrzę przede wszystkim na generowany hałas. Póki co Samsung wygrywa ze swoimi 35-ma decybelami (większość ich sprzętów tyle generuje).

Ogólnie: straszna bieda w sklepach, sam mainstream, ew. z bajerami bez sensu. Niektóre rozwiązania mnie szokują, np wspólny obieg powietrza między zamrażarką i chłodziarką (!). Uszczelki też jakieś takie byle jakie. Aż szkoda dawać więcej niż 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Kupiłem Bosch KGN497ICT Pełny No Frost 203cm Szuflada z kontrolą wilgotności Srebrny od Euro AGD. Zależało mi na pełnym dwuobiegowym no froście, pojemności (szeorkość 70 cm, wysokość 203 cm) i żeby była cicha. Oprócz tego ma rączkę, a nie jakiś rant, przez co nie niszczę pazurami uszczelek. Ma powłokę metalową, dzięki czemu mogę przymocować do niej minutnik na magnesie (taki mam kaprys). Bardzo pojemny zamrażalnik z szufladami (osobne drzwi), pólkę na napoje i dwie szuflady do podtrzymania świeżości warzyw i mięs i działa to naprawdę rewelacyjnie. Nigdy wcześniej nie trzymałem papryki tak długo (chyba z 10 dni). Prędzej wyschnie niż zgnije :yes:

 

W środku ma ładne światełko.

 

Minus - jedna półka jest dzielona i łatwo ją składam. Muszę kupić zwykła półkę pod pełne obciążenie. Poza tym jestem mega zadowolony.

 

Czyli co jest ważne moim zdaniem:

  • no frost osobny dla zamrażarki i chłodziarki (naprawdę ważne)
  • pojemność
  • niski poziom hałasu - 35 dB jest OK, ważne jak ktoś ma otwartą przestrzeń dzienną w domu
  • uchwyt zamiast rantu do otwierania
  • komory do warzyw i mięsa/wędlin

Aaa, i wykupiłem gwarancję do pełnych pięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze dopisze, bo jestem swiezo po szukaniu i wybraniu lodowki.

 

dla mnie wazne bylo ustawienie "no distance" - lodowka stoi bezposrednio przy scianie i mimo tego na ta sciane otwieraja sie drzwi na 90stopni i wszystkie polki mozna wyjac. Nawet moja projektantka wnetrz nie wiedziala ze cos takiego istnieje. Z sensownych marek takie cos ma chyba tylko BSH (Siemens/Bosch).

 

Jedna firma robiaca kuchnie podlinkowala mi model Samsunga, ktory tez to ma i inne parametry tez fantastyczne. Ale na szczescie wczytalem sie w oceny na stronie Samsunga(!). Ludzie tam pisza, ze lodowka po zaniku i powrocie zasilania nie zaczyna sama znowu chlodzic, ale robi to dopiero jak.. uzytkownik ja wlaczy guzikiem on/off.

 

Przedstawiciel Samsunga w komentarzach przyznal, ze faktycznie tak jest, ale ciagle rozwijaja swoje produkty itp itd.. na plus ze tej oceny nie usuneli, dzieki temu mimo wszystko uniknalem mega wtopy, bo u mnie domek letniskowy na wsi stoi pusty, a z pradem roznie bywa, nie dalej jak w zeszly czwartek przy wiekszym wiaterku z 7 razy w ciagu dnia swiatla gasly:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

czy jest ktoś kto używał thermomixa i lidlomixa? który będzie lepszy? zastanawiam się bo za thermo trzeba dać ~ 6 tys a w lidlu jest akurat promocja na monsieur cuisine smart i za 1800 można go dostać i mam ciężką zagwostkę z jednej strony miałbym 3 lidlomixy a z drugiej thermomix jest bardziej marką premium...

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...