Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Viessmann Vitodens 200W problem z taktowaniem (ciągłe włączanie/wyłączanie)


reiner

Recommended Posts

nie ma znaczenia dla jakości pracy kotła, znaczenie ma tylko dla hejterów na tym forum, czego potwierdzenie niech bedzie fakt, że kotłow z serii Vitodens 2xx sprzedajemy roczni ekilka tysięcy szt a "problem" ma może 3 osoby w tym temacie

 

Nie każdy ma czas i chęci żeby pisać na Forum.

Poza tym, właśnie przez wasze oszukiwanie użytkowników kotłów Viessmann, większość nigdy nie będzie nawet świadoma z czego wynikają problemy z pracą tych kotłów.

Gdy zaobserwowałem, że wasz kocioł często włącza się/wyłącza i pracuje z dużą mocą minęło trochę czasu. Gdy zacząłem problem zgłaszać, serwisanci i konsultanci zrzucali winę na błędy projektowe bądź wykonawcze mojej instalacji, nikt z was nie powiedział, że te kotły tak mają. Byłem wprowadzany przez was w błąd.

Powiązanie problemów kotła z wiatrem trwało u mnie 2,5 roku od momentu uruchomienia kotła. Większość użytkowników tych kotłów nigdy tego nie odkryje - bo polityka Viessmann, to zwalić winę na użytkownika. A gdy użytkownik już się dowie, że to wynika z oprogramowania kotła, to przekaz Viessmanna jest, że te kotły tak zostały zaprojektowane i basta. I umywają ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 596
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nikt Pana nie oszukiwał przy odpowiedni zładzie wodnym instalacji (i o tym, jak sam Pan pisze, przez wszystkich byl Pan informowany) podniesienie mocy jest wręcz niezauważalne.

 

Byłem informowany o tym, że to wina komina, instalacji ogrzewania itp. To jest wasze oszustwo!!!!

Poza tym, po co przyjeżdżali do mnie serwisanci, skoro zgłaszałem, że kocioł zwiększa moc i często wyłącza się podczas wiatru????

Przecież sami tutaj przyznajecie, że te kotły tak zostały zaprojektowane i to jest "normalna" praca kotła!!!!

Żaden z serwisantów nie powiedział mi, że jest to "normalna" praca kotła Viessmann. To jest kolejne oszustwo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultancie czytaj ze zrozumieniem pisałem wyłącznie o starszych modelach. O nowym wspominałem że nastąpiły zmiany natomiast Sam w ostatnim poście oświadczyłeś że poprawiliście bolączki starszych modeli i w nowych ten problem nie wystepuje. Więc rozumiem że uzytkownicy starszych modeli byli króliczkami doświadczalnymi których zostawiliście na lodzie i nie chcecie im pomóc bo wiąze sie to z wysokimi kosztami jakie byście musieli pokryć przyznając sie do błedu.. W USA ten numer by nie przeszedł więc musieliście poinformować o tym konsumentów natomiast w Europie głucho i cicho i jakoś to będzie i tak do momentu w którym sam konsultant napisał że w nowych modelach juz ten problem nie występuję. I ciekawe dlaczego ten problem juz w nowych nie występuje przeciez Konsultant pisze ze tak musi być(dotyczy starych) a tu nagle zmiana że już nie musi tak być. Proszę Drogi Konsultancie oświeć nas w jaki sposób wyeliminowaliście problem kotłów podczas wiatru co wymuszało prace bez modulacji ze stało mocą bo do tej pory z Twojej strony cicho sza az do ostaniego postu zę problem wyelimniwali w nowych kotłach gdzie min.moc kotła z 1.9 zwiekszyli do 2.5kw tco daje 14% mocy w starych modelach.Jak pisałem ''czym dalej w las tym więcej drzew'' Prosze teraz wytłumaczyć co zrobił Viessmann takiego w nowych kotłach chyba to nie jest tajemnicą bo wiedzieliście że jest to problem kotłow poprzedniego modelu zatajać tą informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojownik2 nigdzie nie napisałem że "problem został wyeliminowany" bo jeszcze raz powtażam probelmu nie ma. Starsze kotły miały wyższą moc minimalną. Kotły VItodens serii 2xx B2xE i B2xF mają moc minimalną poniżej 2kW i system ochrony palnika i tu się nic nie zmieniło i nie planujemy zmian. System tak został zaprojektowany i działa poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam to rozumieć ''zamiast hejtować wystarczyło sobie zadać odrobinę trudu i zobaczyć , że ten temat nie dotyczył pierwotnie najnowszego modelu kotła.''

Ochrona palnika dotyczy tylko modeli poniżej 2kw tak? Czyli w modelach mocy 2.5 ,3.2, 3,5 nie występuje wymuszenie zwiekszenia mocy aby płomień na palniku nie zgasł podczas niekorzystnych warunkach atmosferycznych ? Proszę jeszcze opisać dlaczego różnia się mocą minimalna kotły polskie,francuskie(1.9kw) od niemieckich (2.5kw) i dlaczego tak jest

 

https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/PDF/KP/Kotly-gazowe-olejowe/Viessmann-KP-Vitodens_200-W_B2HF_2022_03.pdf/_jcr_content/renditions/original./Viessmann-KP-Vitodens_200-W_B2HF_2022_03.pdf

 

file:///C:/Users/User/Downloads/kpr-Vitodens_200-W_Typ-B2HF_B2KF%20(1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Vitodens 200 a 300 polegała na innych palnikach gdzie nie widać ich między polskimi a niemieckimi obecnie w 200 jest palnik matrix plus. To niemieckiego do jakiego można porównać chyba nie do starszego, wczesniej tez był 1.9kw a teraz ten nowszy zaczyna się od 2.5kw więc z czegoś róznica wynika i czyms była podyktowana.

 

Wróce do tematu na który nie ma odpowiedzi

 

''To jak mam to rozumieć ''zamiast hejtować wystarczyło sobie zadać odrobinę trudu i zobaczyć , że ten temat nie dotyczył pierwotnie najnowszego modelu kotła.''

Ochrona palnika dotyczy tylko modeli poniżej 2kw tak? Czyli w modelach mocy 2.5 ,3.2, 3,5 nie występuje wymuszenie zwiekszenia mocy aby płomień na palniku nie zgasł podczas niekorzystnych warunkach atmosferycznych ? ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultancie a mogłbyś rozszrzyć opis jaka róznica jest między 1.9 np b2xe a kotłem 2.5. Co jest innego zastosowane że tam omawiany problemu nie wystepuję. Palnik , wentylator, oprogramowanie bo róznica w mocy jest znikoma a ochrona palnika nie jest juz potrzebna do tego aby kocioł mógł modulowac w pełnym zakresie mocy gdzie nie wpływaja na niego warunki atmosferyczne . A dla osób chcących zrobić upgrade kotła pozwoliło by zastosowac odpowiednie komponenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam ponownie jako do eksperta w budowie i wiedzy o produktach Viessmanna czym sie różnią oba kotły 1.9 na rynek polski i 2.5kw na rynek niemiecki gdzie nie została zastosowana ochrona palnika ( chodzi mi o podzespoły np. palnik , wentylator , oprogramowanie czy inne). Na upartego i tak jest możliwość tego znalezienia ale znów będzie sie poświęcic sprawie i grzebać w katalogach. Dlatego pytam eksperta ,chyba te wiadomości nie są już ścisle tajne jak juz tak daleko dobrnelliśmy.. Pisałem r,óżnica między 1.9 a 2.5 to tak jakby 1.9 chodził na 14% mocy czyli 2.5kw więc mała różnica najwyżej będzie częściej się wyłączał i uruchamiał ale mozna to zniwelować programem czasowym natomiast przy złych warunkach atmosferycznych juz nie będzie wymuszał pracy na 33%,55 % mocy gdzie dopiero ilość cykli się potęguje bo nie ma odbioru ciepła lub co u niektórych dochodzi do wychłodzenia budynku co tez moge potwierdzić ale też można temu zaradzić ale kosztem wiekszego zużycia gazu. Jesteśmy już blisko Konsultancie tylko troche woli i będzie głucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszperam w katalogu serwisowym co jest innego. Pytanie czemu w Niemczech zostały wycofane modele poniżej 2 kw dokładnie 1.9kw i zastąpione 2.5kw ?

 

Nic nie zostało wycofane. Od początku kotły Vitodens na platformie E3 w niemczech miały takie moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 pozostały ale 200 już sa innej mocy niż wcześniej

 

tak bo moc minimalna cały czas jest zmiejszana. Historycznie modele Vitodensów 200 i ich moc minimalna (dla rynku niemieckiego)

WB2B - 4,8 lkW

WB2C - 3,2 kW

B2xA - 3,2 kW

B2xB - 2,5 kW

B2xE - 2,5kW

B2xF - 2,5 kW

 

Vitodensy 300 to bardziej zaawansowane kotły zatem ch moc minimlana jest mniejsza i wnosi tylko 1,9 kW

 

Na polskim rynku pod nazwą Vitodens 200 mamy tak naprawde niemieckiego Vitodensa 300 ale bez elektronicznego czujnika przepływu wody grzewczej. Pod wzgledem funkcjonalności i wyposażenia jest wyżej niż jego niemeicki odpowiednik o tej samej nazwie.

Edytowane przez Konsultant Viessmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...