Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 812
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Kupiłem materac z pianki termoelastycznej i zauważyłem, że rano jak się budzę warstwa pianki jest jak galareta. Po całej nocy wygrzewania zupełnie traci swoje właściwości w miejscu gdzie spałem oczywiście. Później wszystko wraca do normy ale jeżeli leży tam kołdra to potrzebuje nawet do 10 min. Nie wiem czy potrzeba całej nocy, czy może już po godzinie snu to się dzieje, ale na pewno gdzieś w nocy tracę równomierne podparcie.

Czy to jest charakterystyka pianki termoelastycznej, czy z moim materacem coś jest nie tak? Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się dowiedziałem, to pianka termoelastyczna zgodnie ze swoją nazwą reaguje na temperaturę. W chłodniejszym otoczeniu jest twardsza, a w cieplejszym robi się miejscowo miękka. Chodzi o to, żeby się dobrze się dopasowała do kształtu ciała. Ale pianka piance nierówna i niektóre mogą być lepszej jakości, a inne gorszej. Z tego co Ty piszesz, to wygląda na coś słabej jakości. Niektóre sklepy tak robią, żeby zaoszczędzić - tak słyszałem. Ja też szukałem termoelastycznej, trochę dzwoniłem po sklepach i wygląda na to, że jest inna pianka o właściwościach termoelastycznej, ale bez tej właściwości reagowania na temperaturę, czyli cały czas ma tą samą sprężystość, miękkośc itp. Ta pianka nazywa się :spam:. Nie wiem czy jest powszechnie dostępna, ja ją znalazłem w :spam:. Powodzenia! Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 2 months później...
  • 9 months później...
  • 3 months później...

Sami spamerzy tutaj. A ja muszę wybrać materac dla siebie (160 cm) i dla syna (140 cm). Wybralismy Senpo Barcelona, koszt. 4000-4500 zł. Termoplastyczny, bo najfajniej się uginał pod moimi barkami (a pracuję nad nimi na siłowni).

 

Czy macie jakiś innych producentów (oprócz Tempura, bo mnie nie stać)?? Jysk odpada, badziewie... Ikea - nie wiem, ale też czuję, że nie będzie rewelacji.

 

Chodzi mi o samą jakość, na którego producenta warto zwrócić uwagę, nie o twardość, komfort itd, bo sam podejde do salonu i sobie wybiorę. Nie wiem tylko kogo obecnie wareto brać pod uwagę.

 

Spamerzy mogą sobie darować - będę zgłaszał asów co mają dwa wpisy na koncie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami spamerzy tutaj. A ja muszę wybrać materac dla siebie (160 cm) i dla syna (140 cm). Wybralismy Senpo Barcelona, koszt. 4000-4500 zł. Termoplastyczny, bo najfajniej się uginał pod moimi barkami (a pracuję nad nimi na siłowni).

 

Czy macie jakiś innych producentów (oprócz Tempura, bo mnie nie stać)?? Jysk odpada, badziewie... Ikea - nie wiem, ale też czuję, że nie będzie rewelacji.

 

Chodzi mi o samą jakość, na którego producenta warto zwrócić uwagę, nie o twardość, komfort itd, bo sam podejde do salonu i sobie wybiorę. Nie wiem tylko kogo obecnie wareto brać pod uwagę.

 

Spamerzy mogą sobie darować - będę zgłaszał asów co mają dwa wpisy na koncie :-)

 

Wpisz sobie w google materace Orzesze , to producent , polski producent, robią na miejscu. Tanio nie jest ale są super . Może jest jakiś dystrybutor blisko Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry

Popełniłem błąd i zakupiłem materac 120x200 H4/H5 na allegro.

Materac powinien składać się:

Pokrowiec - trójwarstwowy, z wszytym zamkiem umożliwiającym łatwe zdejmowanie.

Owata - włóknina klimatyzująca.

Lateksowana mata kokosowa 800g/m²

Pianka poliuretanowa

Lateksowana mata kokosowa 800g/m

Sprężyny kieszeniowe - 18 cm .

Lateksowana mata kokosowa 800g/m.

Pianka poliuretanowa.

Po rozłożeniu materaca i rozsunięciu pokrowca zobaczyłem że bezpośrednio na piance leży mata kokosowa, nie ma jak w opisie, owaty która powinna ją przykrywać ?

Czy powinienem ten materac zwrócić ? sprzedawca chce wysłać mi owatę ale czy ona nie powinna być jakoś przyklejona do pianki ? czy nie będzie się zsuwać i marszczyć pod pokrowcem ?

Proszę o opinię .

20230605_203726.jpg

Screenshot_20230607_092439_Chrome.jpg

20230605_203713.jpg

Edytowane przez Anubis76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc materace wybrane i zamówione. Moze się komuś przydadzą moje spostrzeżenia, więc je opiszę:

 

  1. najważniejsze: nie ma sensu wybieranie materaca bez uwzględnienie jego podłoża i poduszki do kompletu jednocześnie.
  2. w Trójmieście jedynym znalezionym przeze mnie kompetentnym salonem okazał się dlaspania.pl, cała reszta to porażka i pogadanki "marketingowe" w stylu technobełkot (pokazówka przekrojów pianek itp), które to pianki nie zastosowano w Lamborghini czy fotelach rakiet kosmicznych, że potrzeba miesiąca do ocenienia materaca itd. Różne materace wystawia się na różnych stelażach czy bazach łóżek kontynentalnych. Poduszek w ogóle się nie dobiera prawidłowo. Pracownicy salonów nie potrafią użyć wiedzy ze szkoleń przy wyborze materaca.
  3. panuje też powszechna niewiedza odnośnie stelaży. W salonach (oprócz dlaspania.pl) dowiedziałem się jedynie, że oferują stelaże w sprzedaży, ale już nie potrafią go dobrać, a już w ogóle wyregulować.
  4. nikt (oprócz tego jednego salonu) nie potrafi prawidłowo ocenić ułożenia kręgosłupa i tzw. krzyża, jak również szybko wyedukować klienta na co ma zwracać uwagę podczas układania się. Jako tako wyróżnia się Senpo, którego pracownicy coś wiedzą, ale mam wrażenie, że są leniwi i nie chce im się przekładać materacy.

 

Tak to wygląda, a poświęciłem naprawdę wiele godzin na ten temat. Wybrałem ostatecznie materac Perdormire ze stelażem Portoflex II P oraz odpowiednią poduszką (wysokość, twardość, kształt, powłoka). Stelaż ma możliwość podnoszenia, co mocno podniosło jego cenę. Stelaż Duoflex posiada strefy martwe, co ograniczałoby nieco powierzchnię użytkową. Najważniejsze jednak, że Portoflex lepiej dopasowywał się do ciała (lepszy support dla bioder przy jednoczesnym ugięciu dla moich barków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...