Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Mnie osobiście (jako uczestnika tego forum od lat ponad 15-tu) "razi" trochę coś innego niż tyko krytyka pod adresem Redakcji,

... a mianowicie:

"Czy "poziom i szacunek" to teksty o "ciapatych" lub o "żydostwie" ?

Może personalne wyzwiska w stylu "huj" (dodatkowo pisane z błędami ortograficznymi) lub wiele innych wulgaryzmów, bezpośrednio kierowanych przez frustratów do innych forumowiczów ?

Czy udowadnianie i wyśmiewanie "bajkopisarstwa" jest obrażaniem i jest niezgodne z regulaminem ? ... gdy w odpowiedzi otrzymujemy wulgarne teksty obrażające interlekutora (co jest już chyba niezgodne z regulaminem tego forum) to także "poziom i szacunek" ?

Czyż wypowiedzi o "zarażaniu szczepionką", opowieści o znajomości osób w najbliższym kręgu z kilku zgonami na "poszczepienną zakrzepicę", "mikrochipy" sterowane falami 5G, cząsteczki metali i grafenu po wbiciu pod odpowiednim kątem igły z dawką szczepionki, hipokryzji lub używaniu słów i zwrotów których znaczenia wypowiadający się nie rozumie i wplata w swe wypowiedzi, by nadać im charakter wyjątkowy, ... nie są zabawne ?

Czy zwrócenie uwagi na powyższe i humorystyczna krytyka są również niezgodne z regulaminem ? ... proszę wziąć pod uwagę, że nie są to odniesienia personalne a jedynie do danej treści.

 

Jak Redakcja "z szacunkiem" nazwie takie osoby ?

 

Rozumiem pracę moderatorów, którzy funkcję tą pełnią społecznie bez żadnego wynagrodzenia, (sam byłem moderatorem na kilku forach), jednakowoż jeżeli ktoś się czegoś podejmuje niech czyni to bardziej profesjonalnie lub zrezygnuje jeżeli nie może podołać zadaniu a nie opierać się tylko na "raportowaniu" przez urażonych frustratów, stosowujących personalne wycieczki i używających w swych odpowiedziach nieakceptowalnych określeń i zwrotów w stosunku do innych.

Czyż właśnie przez takie wymienione powyżej działanie, forum to stacza się coraz niżej ?

 

Możemy przyjmować do wiadomości poglądy i punkt widzenia innych, co wcale nie oznacza, że te poglądy należy szanować lub afirmować oraz zabronić prawa do ich (nawet prześmiewczego) krytykowania. Na tym właśnie polega (moim zdaniem), wolność wypowiedzi, natomiast nie akceptuję personalnego obrażania (czy próby obrażenia) dyskutata.

 

Mimo wszystko pozostaję z poważaniem i pozdrowieniami.

Edytowane przez Chef Paul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W stu procentach zgoda na to, co Pan napisał.

 

Możemy przyjmować do wiadomości poglądy i punkt widzenia innych, co wcale nie oznacza, że te poglądy należy szanować lub afirmować oraz zabronić prawa do ich (nawet prześmiewczego) krytykowania. Na tym właśnie polega (moim zdaniem), wolność wypowiedzi, natomiast nie akceptuję personalnego obrażania (czy próby obrażenia) dyskutanta.

 

Spory tak, obrażanie kogoś nie - to bardzo prosty program, którym się kierujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stu procentach zgoda na to, co Pan napisał.

Spory tak, obrażanie kogoś nie - to bardzo prosty program, którym się kierujemy.

 

Są różne metody obrażania.

Jedne są na tym forum przez moderatorów dopuszczane a inne są karane banem.

 

Np. w odpowiedzi na czyjś tekst, obrażający napisze:

 

"Takie coś to może napisać tylko kanalia"

 

Takie obrażanie nie będzie/było ukarane ani nawet taki wpis usunięty.

 

Ale jak ktoś w odpowiedzi napisze:

 

"jesteś kanalią" to za to dostanie bana.

 

Ja nie widzę różnicy, ale moderatorzy widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne metody obrażania.

Jedne są na tym forum przez moderatorów dopuszczane a inne są karane banem.

 

Np. w odpowiedzi na czyjś tekst, obrażający napisze:

 

"Takie coś to może napisać tylko kanalia"

 

Takie obrażanie nie będzie/było ukarane ani nawet taki wpis usunięty.

 

Ale jak ktoś w odpowiedzi napisze:

 

"jesteś kanalią" to za to dostanie bana.

 

Ja nie widzę różnicy, ale moderatorzy widzą.

 

Nawiązując do tego co napisałeś to ja dodam tylko że wpis

Musze cię zasmucić, już nie będziesz mądrzejszy.
został uznany za obrażający i został skasowany ale w tym samym temacie wpis
henrykow Kaizen ma rację, więc nie rób z siebie idioty.
już nie został potraktowany jako obraźliwy i widnieje dalej na forum w wiadomy temacie.

Więc może Redakcja wypowie się na temat tego obrażania, co jest obrażanie a co nie jest bo ja już nie mam pojęcia jak tu pisać aby czyjegoś delikatnego ego nie urazić.

Bo przecież sama Redakcja napisała że

 

Spory tak, obrażanie kogoś nie - to bardzo prosty program, którym się kierujemy.

Więc kto się tym kieruje? bo nie widzę żadnego uzasadnienia do wypowiedzianych słów przez Redakcję w stosunku do tego jak stosują te wytyczne moderatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy aż za słowami pójdą czyny. Narazie skracanie(zdejmowanie?) banów niezrównoważonemu psychicznie osobnikowi, który tylko szuka okazji aby(w domyśle) kogoś obrazić, tym słowom zdecydowanie przeczy.

Czy nie sądzisz, że to jednak jest twoje osobiste przekonanie które nie musi być prawdziwe?

Jesteś lekarzem psychiatrą i badałeś tego "osobnika" osobiście i dlatego publikujesz taki wpis?

Ale jeżeli jesteś lekarzem, badałeś i masz taką diagnozę to sądzisz, że możesz ją publikować?

A co z tajemnicą lekarską? Masz prawo zwolnić się z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej?

 

Nie bronię Forumowicza ale Ty chyba przesadziłeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że jednym wolno więcej innym nie. Spory są zwyczajnie zbyt skomplikowane, by interwencje moderatorów były zawsze na czas, zawsze we właściwym zakresie, itp. To jedyny powód, który sprawia wrażenie nierównego traktowania. Cele moderacji są zawsze takie same - dać każdemu szansę, utrzymać poziom, nie pozwolić na obrażanie innych, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że jednym wolno więcej innym nie. Spory są zwyczajnie zbyt skomplikowane, by interwencje moderatorów były zawsze na czas, zawsze we właściwym zakresie, itp. To jedyny powód, który sprawia wrażenie nierównego traktowania. Cele moderacji są zawsze takie same - dać każdemu szansę, utrzymać poziom, nie pozwolić na obrażanie innych, itd.

 

Ja rozumiem że moderatorzy nie siedzą na forum dzień i noc, ale gdy po zgłoszeniu za dzień widzę że moderator dokonał moderacji a obraźliwe posty pozostawił to jaka to moderacja? to jest wybitny przykład tego ze jest tu manipulowanie wypowiedziami i dyskusja tak aby zgnoić tego kto ma inne zdanie od pozostałych i pokazać go w złym świetle wobec innych czytających temat.

Druga sprawa, mamy tu na forum kilku "wybitnych polonistów" co w sposób ironiczny zwracają uwagę za każdym krokiem za popełnione literówki. Jak dla mnie czepianie się durne literówki czy błędy interpunkcyjne, gramatyczne, stylistyczne itp nie mają większego znaczenia ale mają już gdy są wytykane przez "polonistów" gdy sami na dokładkę nie są lepsi. Czy zwracanie uwag na temat literówek jest na miejscu i merytoryczne?

 

A wracając do meritum to moderator zdobył "Złoty Medal za moderowanie" i Mistrzostwo Świata w temacie https://forum.muratordom.pl/showthread.php?374252-Zerowanie-a-napi%C4%99cia-na-pod%C5%82%C4%85czonym-urz%C4%85dzeniu&p=8088951#post8088951

Były zgłoszone posty o treści obraźliwej ale nikt nie raczy podejść do sprawy rzetelnie, porostu totalna olewka a gdy już zaczyna się moderowanie to w tym stylu że słowa które napisałem a już ich nie bo zostały skasowane

Musze cię zasmucić, już nie będziesz mądrzejszy.
zostały uznane za wybitnie obraźliwe a odniosłem się tym stwierdzeniem do podobnych zarzutów wobec mnie.

Natomiast

henrykow Kaizen ma rację, więc nie rób z siebie idioty.
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?374252-Zerowanie-a-napi%C4%99cia-na-pod%C5%82%C4%85czonym-urz%C4%85dzeniu&p=8088951&viewfull=1#post8088951 już nie jest to obraźliwe wg jakiegoś skrzywionego osądu moderatora.

Mogę jeszcze podać kilka przykładów z tego tematu które nie wnoszą nic merytorycznego a są tak samo obraźliwe jak moje słowa

]Musze cię zasmucić, już nie będziesz mądrzejszy.

Jesteś technologicznie 10 lat do tyłu!

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?374252-Zerowanie-a-napi%C4%99cia-na-pod%C5%82%C4%85czonym-urz%C4%85dzeniu&p=8088953&viewfull=1#post8088953

Ten sam język, ten sam ton wypowiedzi tylko ocena moderatora jakaś skrzywiona.

 

A tu poniżej klasyka w wydaniu elpapiotra

 

Nie tylko mnie ma gdzieś ale i ciebie i innych tu się wypowiadających.

No właśnie. To po co klepać w kółko jedno i to samo?

A już taki tekst to mistrzostwo ... w błądzeniu :

Gniazdo usb w telefonie grzało się nie miłosiernie a po kilkudziesięciu naładowaniach bateria spuchła że mało nie eksploatowała i taki był skutek polepszenia

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?374252-Zerowanie-a-napi%C4%99cia-na-pod%C5%82%C4%85czonym-urz%C4%85dzeniu&p=8088845&viewfull=1#post8088845

Całą dyskusję Redakcja bez problemu zobaczy w archiwum czy tak w jakieś "poczekalni" bo zapewne te skasowane posty nie uleciały bezpowrotnie w otchłań internetu.

 

Co do moderacji o której Redakcja tak dumnie zawsze na każdym kroku wspomina że aż zacytuję jej słowa

Cele moderacji są zawsze takie same - dać każdemu szansę, utrzymać poziom, nie pozwolić na obrażanie innych, itd.
to faktycznie w tym temacie który wyżej zalinkowałem widać te cele aż za bardzo dobitnie, tylko zamiast napisać "nie pozwolić na obrażanie innych" powinno być napisane "na obrażanie niektórych wg uznania moderatorów".

Co na to Redakcja? czy znowu nabierze wody w usta i nic z tym nie zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że jednym wolno więcej innym nie. Spory są zwyczajnie zbyt skomplikowane, by interwencje moderatorów były zawsze na czas, zawsze we właściwym zakresie, itp. To jedyny powód, który sprawia wrażenie nierównego traktowania. Cele moderacji są zawsze takie same - dać każdemu szansę, utrzymać poziom, nie pozwolić na obrażanie innych, itd.

Wpis w którym napisano.

"takie coś to napisze tylko kanalia"

był zgłaszany wielokrotni i nigdy nie był skasowany, więc usprawiedliwianie moderatorów że wpisy są skomplikowane, tylko poddaje w wątpliwość ich inteligencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis w którym napisano.

"takie coś to napisze tylko kanalia"

był zgłaszany wielokrotni i nigdy nie był skasowany, więc usprawiedliwianie moderatorów że wpisy są skomplikowane, tylko poddaje w wątpliwość ich inteligencję.

 

Napisz kto, do kogo i dlaczego tak (ale nie dosłownie) napisał.

Ale cały kontekst a nie cytat zmieniający znaczenie wypowiedzi.

 

Cytat:

"takie coś to napisze tylko kanalia"

raczej nie jest dokładny.

Może masz w archiwum to zacytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...