Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Murowane kanały wentylacyjne dla DGP ?


Mirckowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jasne, drzwi mam podcięte. A powiedzcie jeszcze czym grozi, z praktycznego punktu widzenia, przedostanie się gorącego powietrza do komory dekompresyjnej?

 

A to zależy od tego w jakim celu ta komora powstała;-) czasami buduje się bo tak robią wszyscy. Nie zawsze jest niezbedna. Jaki materiał stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wpiąłem się w kanał WG w kominie, zatkałem go do góry, a na nieogrzewanym strychu wybiłem otwór. Rozpalilem, nawet zaczęło ciepłe powietrze lecieć, tylko jak oszacować jego wydajność?
Jeśli marzniesz, jest niewydajne... :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Hej,

 

podepnę się pod temat mam podobne dylematy do poprzedników;

 

W salonie piec wolnostojący Defro Home Solum (bez dgp i płaszcza).

 

Za kominkiem obok kanału spalinowego i czynnego kanału wentylacyjnego (kratka przy suficie) mam wolny komin wentylacji grawitacyjnej. Kominek stoi praktycznie przy samej ścianie (kilka cm odstepu).

 

Myślałem zrobić wejście do nieczynnego kanału wentylacyjnego i tutaj pojawia się pierwsza wątpliwość; gdzie dokładnie zrobić wejście do tego komina; za kominkiem, powyżej kominka, przy suficie....? Kolejna wątpliwość to jak wybiję tą dziurę to wystarczy tam zwykła metalowa/żeliwna kratka czy w jakiś sposób podpiąć ten kanał do kominka żeby kanał pochłaniał jak najwęcej ciepłego powietrza ?

 

W pomieszczeniu powyżej na poddaszu (łazienka) wybiję dziurę tuż nad podłogą. Oczywiście powyżej tej dziury kanał szczelnie zatkam.

 

Cały sens tej operacji jest oczywiście taki żeby lepiej rozprowadzić ciepłe powietrze z kominka i dogrzać łazienke.

 

Pytanie czy testował ktoś podobne rozwiązanie i jest to gra warta świeczki ;)

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcieplejsze powietrze w czasie palenia jest pod sufitem więc tam najlepiej kratka. Niestety to rozwiązanie bez kanalu powrotnego zimnego powietrza słabo zadziała.

 

No teoretycznie przy suficie, ale sam piec też jest cały czas gorący, także bije od niego ciepło..

Niestety nie wiem na jakiej zasadzie działa kanał powrotny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...