Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Warunki gwarancji.

 

Gwarancja w Fuji wygląda tak, że trzeba robić przeglądy co ok. 6 miesięcy. Każdy z nich to 200 zł netto, 400 zł rocznie, po pięciu latach uzbiera się połowa ceny całego zestawu.

 

A jak wygląda to w Mitsu electric, heavy i Toshibie?

 

W kaisai tak samo tyle że serwis 250 zł. po 4 latach sięga to ceny nowej Klimy z montażem więc sobie darowałem, to lipa. Jak po pierwszym pół roku grzania nic się nie rozszczelnieni to będzie działało kilkanaście lat. I tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo słyszę od instalatora. Paść może jednak elektronika w każdej chwili.

 

Zastanawiam się nad tymi algorytmami grzania jednostek w wersjach Nordic i w zwykłych. Przejrzałem wątek i niektórzy narzekają, że klima im wariuje podczas grzania, że się nie moduluje, tylko skacze mocą od maksimum do całkowitego wyłączenia. To są przypadłości również Nordików? A może japońce są prawidłowo modulowane? Cały czas się waham co wybrać, tym bardziej, że potrzebuję dwie klimy do całkowicie różnych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki gwarancji.

 

Gwarancja w Fuji wygląda tak, że trzeba robić przeglądy co ok. 6 miesięcy. Każdy z nich to 200 zł netto, 400 zł rocznie, po pięciu latach uzbiera się połowa ceny całego zestawu.

 

A jak wygląda to w Mitsu electric, heavy i Toshibie?

 

Tak jak pisze gaweł. Kajsaj też doi na serwisie jednak....

Lepiej brać tanią klimę i nie serwisować . Ma to duże szanse zarobienia na siebie pomimo słabego COPu. Droższa klima serwisowana raczej nigdy na siebie nie zarobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A droższa nie-serwisowana zarobi?

 

Mnie instalator mówił że serwis robi raz w roku, ale nie wiem jak by na to patrzył producent w kontekście gwarancji.

 

Excel i działaj.

Jednak pojawia się ryzyko drogiej naprawy w razie awarii. Tanią klimę wywalisz a drąga?

Kwestia policzenia a bardziej oszacowania co bardziej warto zrobić i przyjęcia lub nie pewnych ryzyk na klatę.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od 2 tygodni użytkownikiem dwóch klimatyzatorów Gree Amber prestige 5kw każda, do ogrzenia dom z poddaszem użytkowym, standardowo docieplony (ściany suporex 24cm+ 15 cm elewacja styropian, poddasze 25cm wełna isover) rok budowy 2012 powierzchnia 225 m z garażem w bryle, więc do ogrzania około 190m. Parter to większości otwarta przestrzeń salon kuchnia jadalnia+ łazienka i sypialnia około 90 m jest ciepło 21.5° na piętrze gdzie jednostka jest na przedpokoju w 3 sypialniach utrzymuje się temperatura 20°, temperatura zadana na obydwu jednostkach 21. Zużycie z ostatnich kilku dni przy temperaturze w dzień około - 4 w nocy - 10 to 52kw na dobę, region centrum dotychczas ogrzewalem się ekogroszekiem zużycie 20kg/ doba. Jakie macie zużycie w swoich domach. Pozdrawiam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od 2 tygodni użytkownikiem dwóch klimatyzatorów Gree Amber prestige 5kw każda, do ogrzenia dom z poddaszem użytkowym, standardowo docieplony (ściany suporex 24cm+ 15 cm elewacja styropian, poddasze 25cm wełna isover) rok budowy 2012 powierzchnia 225 m z garażem w bryle, więc do ogrzania około 190m. Parter to większości otwarta przestrzeń salon kuchnia jadalnia+ łazienka i sypialnia około 90 m jest ciepło 21.5° na piętrze gdzie jednostka jest na przedpokoju w 3 sypialniach utrzymuje się temperatura 20°, temperatura zadana na obydwu jednostkach 21. Zużycie z ostatnich kilku dni przy temperaturze w dzień około - 4 w nocy - 10 to 52kw na dobę, region centrum dotychczas ogrzewalem się ekogroszekiem zużycie 20kg/ doba. Jakie macie zużycie w swoich domach. Pozdrawiam

 

Odpowiem własnym przykładem ogrzewając elektrycznie cop=1 nie w siarczyste mrozy wychodziło 32 kWh/dobę na ogrzewanie w domu 130 m. Czyli było 6 kw konwektorów + 0,38 kw podłogówka . Obecnie jest klima 2,9 kW+2,75 kW (2 kw konwektory+0,75 kw podłogówka) w ogrzewaniu elektrycznym. Temperatura jest o minimum 1 stopien większa niż przed zmianą. Zużycie prądu spadło do ok 22kwh/dobę. Czyli rocznie o 1800 kwh przy jednoczesnym zwiększeniu temperatury.

Mając średnie w sezonie grzewczym zużyje prądu na ogrzewanie na poziomie 1,35kwh/godzinę bardzo mały margines obniżenia spowodował zakup klimatyzatora o mocy 2,9 kw przy średnio sezonowym zapotrzebowaniu według "ciepła właściwego" na poziomie 2,3kw. Innymi słowy klimatyzator przez 80-90% sezony sam ogrzewa cały dom w pozostałym zakresie uzupełnia to ogrzewanie elektryczne. Klimatyzator o małej mocy jest w stanie zejść ze zużyciem nawet do 180 W.

 

 

W twoim przypadku wszystko jest ok po prostu klimatyzatory gree są energochłonne o czym świadczą nazwy prestige, luxury itp . Luksus kosztuje więc masz to co masz. :yes:. To żart Klimatyzatory dużej mocy po prostu tyle konsumują według mnie masz zużycie prądu adekwatne do wyboru, Bez wymiany klimatyzatorów nic to nie zrobisz, ale to chyba na razie nieopłacalne.

 

Jeszcze jedna kwestia na pocieszenie od 2 tygodni jest zimno więc klimatyzatory pobieraja dużo prądu możesz dokonac oceny po zakończeniu sezonu grzewczego wtedy to będzie miarodajne. Teraz u mnie też pewnie zyzycie jest znaczne ale się tym nie ma co przejmowac.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie Kaisai FLY 2,9 KW 3 sezon trwa i klima też

 

Nie przymraża Ci klimy teraz ?

U mnie Kaisai bryka od około 3-4 rano by nagrza przed zejściem na parter do około 20. (wale na maxa +30 i manual nawiew).

Niestety teraz od kilky dni mrozy stałem poniżej -6 i przedwczoraj sie juz nie odpaliła (błąd F5).

Resetowałem ale nie pomaga. Nie mam mnie w domu, ale żona mi fotę wysłała z ogromnymi soplami spod tacki.

Ten F5 to cos z obrotami wirnika. Mógł przymarznąć i minie jutro ? (ma byc +5).

Edytowane przez dpo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mam KAISAI ONE bez grzałki tacy ociekowej. (Powiększony otwór odpływu skroplin, lecą na trawnik).

...

 

Tez mam bez grzałki. A ten otwór sam powiekszałeś czy to jest wtedy w standardzie? Nie wiem czy mam stąd pytam :)

Sądząc po wielkości sopli spod tacy to chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przymraża Ci klimy teraz ?

U mnie Kaisai bryka od około 3-4 rano by nagrza przed zejściem na parter do około 20. (wale na maxa +30 i manual nawiew).

Niestety teraz od kilky dni mrozy stałem poniżej -6 i przedwczoraj sie juz nie odpaliła (błąd F5).

Resetowałem ale nie pomaga. Nie mam mnie w domu, ale żona mi fotę wysłała z ogromnymi soplami spod tacki.

Ten F5 to cos z obrotami wirnika. Mógł przymarznąć i minie jutro ? (ma byc +5).

 

F5 Nieprawidłowa prędkość obrotowa wentylatora jedn. zewn

Prawdopodobnie przymarzł.

Dlaczego masz nastawę na 30* wtedy idzie pełną piz...i pewnei przegrzewa jak cholera.

to 4 sezon umnie idzie i nie miałem jeszcze sytuacji przymarznięcia wentyla.

Ustaw harmonogram w apce w dzień cieplej w nocy jakieś obniżenie grzejąc po twojemu to raczej nie oszczędzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem własnym przykładem ogrzewając elektrycznie cop=1 nie w siarczyste mrozy wychodziło 32 kWh/dobę na ogrzewanie w domu 130 m. Czyli było 6 kw konwektorów + 0,38 kw podłogówka . Obecnie jest klima 2,9 kW+2,75 kW (2 kw konwektory+0,75 kw podłogówka) w ogrzewaniu elektrycznym. Temperatura jest o minimum 1 stopien większa niż przed zmianą. Zużycie prądu spadło do ok 22kwh/dobę. Czyli rocznie o 1800 kwh przy jednoczesnym zwiększeniu temperatury.

Mając średnie w sezonie grzewczym zużyje prądu na ogrzewanie na poziomie 1,35kwh/godzinę bardzo mały margines obniżenia spowodował zakup klimatyzatora o mocy 2,9 kw przy średnio sezonowym zapotrzebowaniu według "ciepła właściwego" na poziomie 2,3kw. Innymi słowy klimatyzator przez 80-90% sezony sam ogrzewa cały dom w pozostałym zakresie uzupełnia to ogrzewanie elektryczne. Klimatyzator o małej mocy jest w stanie zejść ze zużyciem nawet do 180 W.

 

 

W twoim przypadku wszystko jest ok po prostu klimatyzatory gree są energochłonne o czym świadczą nazwy prestige, luxury itp . Luksus kosztuje więc masz to co masz. :yes:. To żart Klimatyzatory dużej mocy po prostu tyle konsumują według mnie masz zużycie prądu adekwatne do wyboru, Bez wymiany klimatyzatorów nic to nie zrobisz, ale to chyba na razie nieopłacalne.

 

Jeszcze jedna kwestia na pocieszenie od 2 tygodni jest zimno więc klimatyzatory pobieraja dużo prądu możesz dokonac oceny po zakończeniu sezonu grzewczego wtedy to będzie miarodajne. Teraz u mnie też pewnie zyzycie jest znaczne ale się tym nie ma co przejmowac.

Dziękuję za odpowiedź, możesz sprawdzić zużycie z ostatnich kilku dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przymraża Ci klimy teraz ?

U mnie Kaisai bryka od około 3-4 rano by nagrza przed zejściem na parter do około 20. (wale na maxa +30 i manual nawiew).

Niestety teraz od kilky dni mrozy stałem poniżej -6 i przedwczoraj sie juz nie odpaliła (błąd F5).

Resetowałem ale nie pomaga. Nie mam mnie w domu, ale żona mi fotę wysłała z ogromnymi soplami spod tacki.

Ten F5 to cos z obrotami wirnika. Mógł przymarznąć i minie jutro ? (ma byc +5).

 

Na razie śmiga defrostuje się co 30-40 min, obroty mam na auto ustawione 24 jest niecałe 21 st . Rano było -11,2 st C.

 

Ten błąd to blokada wentylatora woda zamarzła w komorze wentylatora. Jest na to prosty sposób: tzreba zakryć wlot i wylot wentylatora w 1 sezonie ja używałem foli strecz z dużej rolki ale można wziąć koc lub ręcznik okryć od góry tył i przód i włczyć funkcję osuszania bo najmniej wychładza pomieszczenie a mocno gzreje dolne źródło i poczekac z 20 min aż się woda optopi i wyleje. I potem już można chcwilę odczekać i włączyć ogzrewanie

 

Doczytałem masz dziurki powiększone, ja wywierciłem 12 po 2 cm i zastanawiałem się czy nie za mało

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, możesz sprawdzić zużycie z ostatnich kilku dni?

 

Nie bo klimatyzator nie jest włączony do gniazdka tylko podłączony na stałe. A co miałaby dać informacja o chwilowym poborze energii ? Przecież faktury nie są wystawiane codzienne na szczęście.

 

Mogę podać przybliżone 31 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...