Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

I w czym jest problem?

 

 

 

I nie pier*** o komforcie z klimy to tylko dmuchawka i to nieważne czy tania czy droga to ciągle tan sam charakter grzania

 

Ad 1. No właśnie. Mogę zadać to samo pytanie.

Jaki masz problem z tym, że ktoś chce sobie kupić markowe urządzenie i nim grzać?. Tylko odpowiedz bo do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Ty masz na wszystko pytanie: kiedy się zwróci? A sam jak widać dwa razu budowałeś swój system grzewczy

Ad 2. I nie pierd... ,że każdy klimatyzator to ta sama dmuchawka. Sam kiedyś napisałeś, że twója klima to gówno więc się z nim męcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. No właśnie. Mogę zadać to samo pytanie.

Jaki masz problem z tym, że ktoś chce sobie kupić markowe urządzenie i nim grzać?. Tylko odpowiedz bo do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Ty masz na wszystko pytanie: kiedy się zwróci? A sam jak widać dwa razu budowałeś swój system grzewczy

Ad 2. I nie pierd... ,że każdy klimatyzator to ta sama dmuchawka. Sam kiedyś napisałeś, że twója klima to gówno więc się z nim męcz.

 

1. Tak można powiedzieć że częściowo robiłem system grzewczy dwa razy. Tak ekogroszek był błędem ale nie instalacja wodnej podłogówki.

Dlaczego zmieniłem ekogroch przed jego naturalną śmiercią. Bo poczułem forsę. A ten układ który mam pomimo nieco niższego komfortu był tańszy od PW i dawał szybki zwrot ponieważ w cenie były optymalizowane PV i tanie PC PP

 

2,Ja nie powiedziąłem że każdy klimatyzator to ta sama dmuchawka. Ja pisałem że każdy klimatyzator jest dmuchawką czyli ogrzewaniem nadmuchowym. Czytaj najnij komfortową forma ogrzewania.I jedynym powodem dla którego się wybiera klimatyzator jako coś do ogrzewania to cena urządzenia jak i stosunek ceny do jakości. Droga klima ma znaczene gorszy stosunek ceny do jakości zwłaszcze kiedy trzeba założyć więcej niż jedną.

 

3,Klima jedna zarabia druga zaraz zacznie.Gdy się zepsują. Na piętro na pewno znwu pójdzie jakis model ze względu na niższe zapotrzebowanie na energię. Na parterze trzeba będzie liczyć.

 

4,Jedno z czym sie mogę zgodzić to to że prawdopodobnie czas zwrotu drogiego urządzenia stał się bardziej akceptowalny ze względu na wzrost cen energii. Jednak nikt tutaj tego nie przedstawia.wszyscy gadają o jakichś głupotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen bo to licznik zliczający 3 klimy :) trójfazowy Eastron, robią się podliczniki jednofazowe do integracji z HA. A ten zostanie bo ma MiD czyli będzie do sprawdzenia tych nowych bo będą na Wemos i przekładniki

 

I akurat trzy chodziły na raz przez kilka godzin gdy zapotrzebowanie było najmniejsze? Żadna się przez kilka godzin nie wyłączyła a tylko przez chwilę (chyba jedna) weszła na wyższe obroty? Wielce nieprawdopodobne przy kilkunastu stopniach na plusie w całkiem słoneczny dzień.

Widać trzy poziomy długiej pracy - pasowałoby do chodzenia jednej, dwóch i trzech na minimum przez dłuższy czas (wygląda jakby dwie miały minimum 300W a trzecia jakieś 180W).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepliwy jesteś :) pisałem ze split przegrzewa i się wyłącza i stoi a kanalowki działają nawet jak zapotrzebowane jest minimalne.Wejdz sobie na PVmonitor mój nick kj76 i masz dane o zużyciu produkcji na bieżąco.w zakładce pompy są wykresy o których mówimy.

 

I kiedy te:

Dobre klimy mają dobra modulację, potrafią zejść poniżej 100W

mam znaleźć? Jak dotąd najmniej 291W znalazłem.

 

Ciekawe też, że w ogóle się nie wyłączają wszystkie. Nie masz tu podpiętego czegoś jeszcze, co działa 24/7? Jak alarm, monitoring itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu się tak uczepiliscie tej wartości niższej , wydaje mi się ze większą burzę powinna wywołać wartość przy -15% :) gdzie kllima nominalnie 5kW daje 5,2 kW!!!! Bo to jest wyczyn.

 

ja jestem z oklolic Krakowa (podobno centuś ) ale brałem pod uwagę czy klima da radę w mrozy bo dogrzewać to każda potrafi a rozpiętość podałem żebyście widzieli jak klimy mogą modulować.

 

nie ze nagrzeje , przegrzeje i sie wyłączy tylko schodzi z poborem do minimum a i tak w końcu się wyłaczy ")

 

 

ponizej wklejka od czego sie zaczeło :)

 

Dobre klimy mają dobra modulację, potrafią zejść poniżej 100W a i przy minus 15 wycisnąć z nominalnej 5kW nawet 5.2 kW.Uzytkuje drugi sezon w wersji kanałowej połączonej Z rekuperacja i w zimie i w lecie pełen komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...