Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Przyjmując dane które podajesz, wychodzi, że przy 0,9kW przez dobę pobierze 21,6 kW

Przy twoim założeniu, że urządzenie pracuje stale, wyjaśnij jak jest możliwe, by na dobę zużyło 5 kW?

 

Mylisz pobieraną moc z wydajnością. To 0,9 należy jeszcze podzielić przez współczynnik COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia poboru energii przy pracy jak to nazwałeś "na okrągło" wynosi 5kwh. W ciągu dobry jak Ci wiadomo warunki atmosferyczne się zmieniają a co za tym idzie wskaźnik COP. Katalogowy SCOP 4,6

 

poprzednio pisałeś

I tym sposobem styczeń i luty zamknąłem wynikiem średnio 5kWh/dobe klimą 2,5 na 70m2, 16*.

 

Czyli, średnie zużycie energii wynosi 5kW/h.

Czyli, że przy zużyciu 5kW/h w ciągu doby zużywasz 120kW energii.

Tak wynika z tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile prądu zużywasz ogrzewając klimą?

potrafisz to napisać?

 

Ale co chcesz usłyszeć? Napisałem Ci dane, które zdążyłem zaobserwować. Jeśli nie potrafisz ich zinterpretować to jest tylko Twój problem. Nikt inny nie pisze, że nie rozumie:)

Chyba, że Ty nie rozumiesz co oznacza "na dobę"

Czyli 300kwh:60dni (styczeń i luty)=5kwh na dobe [na 24h (na 24 godziny)] Najważniejsze założenia są wyżej. Nie będę ich pisał kilka razy dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz usłyszeć? Napisałem Ci dane, które zdążyłem zaobserwować. Jeśli nie potrafisz ich zinterpretować to jest tylko Twój problem. Nikt inny nie pisze, że nie rozumie:)

Chyba, że Ty nie rozumiesz co oznacza "na dobę"

Czyli 300kwh:60dni (styczeń i luty)=5kwh na dobe [na 24h (na 24 godziny)] Najważniejsze założenia są wyżej. Nie będę ich pisał kilka razy dla Ciebie

 

 

Jednostka kWh wskazuje, jaka ilość energii została pobrana w ciągu 1 godziny.

wyjaśnij co masz na myśli pisząc 5kWh na dobę?

Przyjmując, że klima pobrała w ciągu doby 5kW energii, oznacza, że pracując bez wyłączania, pobierała w ciągu godziny 0,208 kW energii elektrycznej.

Czyli, że klimatyzator pracował z mocą 208 watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka kWh wskazuje, jaka ilość energii została pobrana w ciągu 1 godziny.

wyjaśnij co masz na myśli pisząc 5kWh na dobę?

Przyjmując, że klima pobrała w ciągu doby 5kW energii, oznacza, że pracując bez wyłączania, pobierała w ciągu godziny 0,208 kW energii elektrycznej.

Czyli, że klimatyzator pracował z mocą 208 watów.

 

Zgadza się tylko trzeba pamiętać, że są to wartości uśrednione. Trudno mi powiedzieć ile pobierał gdy było -5 a ile gdy było +7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najmniejszego, tylko najniżej schodzącego z mocą. Fuji Electric o mocy ok. 5 kW, oznaczenie RSG18KLCA / ROG18KLCA. Cennik strona 12, z tym, że jest tam prawdopodobnie błąd w podanej mocy minimalnej, o czym pisałem wcześniej.

 

Błąd czy nie błąd to jest sieczkarnia która ma 37db na najniższym biegu. Do hali magazynowej się nadaje a nie do domu. Porównuj tylko najmniejsze jednostki każdego producenta Fuji-tsu/Mitsu/Panasonic/Daikin. W tym pierwszym topowe modele są poniżej 5 koła netto.

Edytowane przez marvinetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że aż takie "zejście" w klimie to wyjątkowo dobry parametr...ponad 5zł za dobę grzania, ok. 150zł za miesiąc.

Najniższy parametr jaki 'spotkałem' to ok 400W.

 

Pamiętaj ze ja pisałem o temperaturze 16*. Trudno to nazwać temperatura mieszkalna. To dom rekreacyjny dlatego tyle utrzymuje. W tym roku uruchamiam 1 listopada klimatyzator na ta sama temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd czy nie błąd to jest sieczkarnia która ma 37db na najniższym biegu. Do hali magazynowej się nadaje a nie do domu. Porównuj tylko najmniejsze jednostki każdego producenta Fuji-tsu/Mitsu/Panasonic/Daikin. W tym pierwszym topowe modele są poniżej 5 koła netto.

Mam cały czas dylemat, jak to możliwe, że klima nie taktuje, choć wg deklaracji ma minimalną moc grzewczą 0,9 kW. U mnie taka moc zasili obecnie cały dom, a nie jedno pomieszczenie. Jaka byłaby histereza w takich warunkach?

 

Dostałem pierwszą wycenę na MSZ-AP20 - 4700 netto (zestaw). Przypominam, że schodzi do 0,5 kW. Jest to chyba jednostka wewnętrzna do multisplita, czyli na jeden pokój, czyli wg mojej intuicji się nadaje. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku daj sobie spokój i się nie ośmieszaj

tu się pisze o zużyciu prądu

Kolego, piszę to bez złośliwości: nie rozumiesz tych wielkości ani jednostek. kWh to jednostka energii, wszystko jedno czy w sekundzie, godzinie czy roku. Jest to energia, pobrana, oddana, przetworzona itd.

 

kW to jednostka mocy, czyli tempa poboru, oddawania, przetwarzania energii. Nie ma żadnego sensu pisać o kW pobranych w godzinie, nie ma takiej jednostki kW/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, piszę to bez złośliwości: nie rozumiesz tych wielkości ani jednostek. kWh to jednostka energii, wszystko jedno czy w sekundzie, godzinie czy roku. Jest to energia, pobrana, oddana, przetworzona itd.

 

kW to jednostka mocy, czyli tempa poboru, oddawania, przetwarzania energii. Nie ma żadnego sensu pisać o kW pobranych w godzinie, nie ma takiej jednostki kW/h.

 

przeczytaj tekst ze zrozumieniem by dotarło o czym jest, po tym postaraj się zrozumieć co tu piszesz.

Twoje mędrkowanie jest tu mało przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj tekst ze zrozumieniem by dotarło o czym jest, po tym postaraj się zrozumieć co tu piszesz.

Twoje mędrkowanie jest tu mało przydatne.

Odnoszę się do Twojej wypowiedzi:

Jednostka kWh wskazuje, jaka ilość energii została pobrana w ciągu 1 godziny.wyjaśnij co masz na myśli pisząc 5kWh na dobę?

Przyjmując, że klima pobrała w ciągu doby 5kW energii, oznacza, że pracując bez wyłączania, pobierała w ciągu godziny 0,208 kW energii elektrycznej.

Czyli, że klimatyzator pracował z mocą 208 watów.

To powyżej nie ma zadnego sensu, a kWh oznacza, jaka ilość energii została pobrana w dowolnej jednostce czasu, a nie w godzinę i tylko w godzinę. I wyluzuj troszkę, bo nie masz racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...