Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Poniedziałek i wtorek będzie testem dla mojego chińskiego Boscha :D

 

-9 dzień / -17 noc

-10 dzień / -16 noc

 

Tyle jeszcze nie było u mnie. Dwie skrzyneczki drewna do kozy naszykowane . Dzisiaj dokupiłem 2 paczki brykietu po 10kg... Teściowa powiadomiona żeby trzymała dla nas jakieś wolne łóżko w bloku :D:D:D

 

Minus 19 na haierze nie robiło żadnego wrażenia więc nie sądzę abyś zmarzł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałeś się jak na Sybir:)

No ale.. ubezpieczony zawsze zabezpieczony:)

 

U mnie będzie -7/-12 i -8/-13, czyli troszkę cieplej niż u Ciebie

Ale obecne działanie daje nadzieję na to, że na samej klimie nie odczuję żadnych mrozów.

 

Wiedziałem że będzie dobrze, ale mimo wszystko jestem i tak bardzo pozytywnie zaskoczony. Jesteśmy po jakichś 40 godzinach wyłącznie mrozów, a temperatura u mnie nawet nie drgnie w dół. Jest znacznie cieplej niż przy poprzednim ustawieniu.

W ostatnim pokoju temperatura nie spada poniżej 22-22,2*, a temp ścian skoczyła do 20,5*. Zaznaczę, że dodatkowe grzejniki są daleko od granicy włączania więc klima jest wyłącznym źródłem ciepła i nie potrzebuje nic dodatkowego.

Trudno na chwilę obecną powiedzieć o wielkości zużycia, za krótko mamy ten mróz, ale już niedługo będzie można wyciągnąć wnioski. W każdym bądź razie nie widzę na chwilę obecną jakiegoś większego, a biorąc pod uwagę że nie włącza się nic poza klimą i jest znacznie cieplej, można wnioskować że to pod każdym względem lepsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie

 

No i co do do defrostów.. Nie było sucho, ponieważ przed mrozami klika dni padało a tuż przed nimi wręcz lało. Na ulicach w momencie nadejścia były kałuże. A wymiennik oszroniony minimalnie, wody z niego jak kot napłakał. Można powiedzieć, że cały czas robi je na sucho.

 

Prognozuję, że zużycie nie będzie zwiększone, ale komfort w całym domu jest wręcz idealny i to jest największa wartość dodana tego ustawienia

 

Achhh, jeszcze jedno, bo tego nie grali. Klima klika razy dziennie przy tych mrozach taktuje:)

Edytowane przez rafalm81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktowaniem jest przerwa w ciągłym działaniu. Niezależnie od tego czy robi to 15 razy na dobę czy 3 razy. Bynajmniej w moim rozumowaniu. Po prostu, taktuje często albo rzadko.

Przyjmuje się, że zatrzymanie działania pompy częściej niż raz na 40 minut jest taktowaniem. Powiedzmy, że będzie to godzina, ale nie 1,5 godziny, nie mówiąc o 8 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się, że zatrzymanie działania pompy częściej niż raz na 40 minut jest taktowaniem. Powiedzmy, że będzie to godzina, ale nie 1,5 godziny, nie mówiąc o 8 godzinach.

 

W takim razie, jeśli to jest definicja taktowania, to moja chyba nigdy nie taktuje. Zdarzało jej się chodzić tylko przez 20 minut, ale były to takie temperatury zewnętrzne, że nie włączała się przez następne 30-40 minut albo i dłużej. Czyli jeden cykl trwa 50-60 minut. Jeżeli skraca się przerwa w działaniu, wydłuża się czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeśli to jest definicja taktowania, to moja chyba nigdy nie taktuje. Zdarzało jej się chodzić tylko przez 20 minut, ale były to takie temperatury zewnętrzne, że nie włączała się przez następne 30-40 minut albo i dłużej. Czyli jeden cykl trwa 50-60 minut. Jeżeli skraca się przerwa w działaniu, wydłuża się czas pracy.

Na to wygląda. W pompach wodnych przyjmuje się 40 minut jako punkt alarmowy, ogólna definicja mówi o 1-2 wyłączeniach na godzinę, Panasonic wskazuje 40 minut itd. Chodzi o rząd wielkości, czyli 3 wyłączenia na dobę to rzecz całkowicie normalna, a co 40 minut lub mniej to nienormalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie defrostów klimatyzator się zatrzymuje? :o

 

W czasie defrostów klimatyzator się nie zatrzymuje. Zatrzymuje się wentylator w jednostce wewnętrznej a freon przepływa w drugą stronę tak samo jak w PC PW. (może to być również pompa ciepła przerobiona z klimatyzatora) ale w domu ciepło jest oddawane (grzanie) oraz pobierane (defrost) przez wymiennik płytowy zastępujący rurki miedziane grzane lub chodzone powietrzem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...