Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przyłącze energetyczne PGE


merain

Recommended Posts

Chciałbym Cię widzieć z tymi mądrościami w biurze Energi, taryfa G11 dopiero od stanu deweloperskiego. Koniec i kropka. Pisać to każdy potrafi.

No i tu się mylisz, przeszłam to na własnej skórze.

Mam płytę, czekam na mury i w międzyczasie udało się wywalczyć G11, bez większych problemów.

Koniec i kropka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i tu się mylisz, przeszłam to na własnej skórze.

Mam płytę, czekam na mury i w międzyczasie udało się wywalczyć G11, bez większych problemów.

Koniec i kropka :D

 

Wychodzi na to, że co rejon energetyczny to inna śpiewka. Gratuluję taryfy gospodarczej na starcie, ja nie miałem takiego farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Cię widzieć z tymi mądrościami w biurze Energi, taryfa G11 dopiero od stanu deweloperskiego. Koniec i kropka. Pisać to każdy potrafi.

 

A jakie to mądrości są ... po prostu nie wolno dawać się oszukiwać, takie mamy czasy. Wołałeś pisemną odmowę na taryfę G ? Nie mogę znaleźć regulaminu dla taryfy C ... masz taki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to mądrości są ... po prostu nie wolno dawać się oszukiwać, takie mamy czasy. Wołałeś pisemną odmowę na taryfę G ? Nie mogę znaleźć regulaminu dla taryfy C ... masz taki ?

 

Tu się z Tobą zgodzę, że wszelkiej maści urzędy i dostawcy energii wykorzystują z premedytacją nieznajomość przepisów. Przykre ale prawdziwe. Prąd budowlany pożegnałem raz na zawsze ale trochę kasy poleciało przez to w powietrze. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Cię widzieć z tymi mądrościami w biurze Energi, taryfa G11 dopiero od stanu deweloperskiego. Koniec i kropka. Pisać to każdy potrafi.
dokładnie. w PGE Pruszków bez oddania budynku nie ma (nie było) mowy o G11, ale....... ja sie zgapiłem, bo wszystko na gebe załatwiałem. Nie da się i już. Dopiero jak poczytałem różne fora wkurzyłem się, i pomimo tego, ze bezwzględnie żądali pisemka ze starostwa, ze budynek jest oddany do użytkowania złożyłem pismo o zmianę taryfy w kancelarii. Dostałem info, że bedzie odmowa, powiedziałem, ok, proszę wysłac pismo z odmowa i z podaniem podstawy prawnej. Po miesiącu zadzwonił gostek, ze przyjadą zobaczyć czy licznik jest ok, i stoi budynek, jeśli tak, to aneks na zmianę taryfy przyślą pocztą. Byli, sprawdzili, czekam na aneks:)

 

Wychodzi na to, że co rejon energetyczny to inna śpiewka. Gratuluję taryfy gospodarczej na starcie, ja nie miałem takiego farta.
zgadza się, rejony i dostawcy to takie państwo w państwie. ja tez nie miałem takiego farta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalem warunki przylaczeniowe wraz z umowa PGE. W terminarzu jest ze do 12msc musze dostarczyc pnb a to znaczy ze juz dzis musialbym je miec, a projekt u architekta wiec to jakus absurd. Co sie stanie gdy nie podpisze? Chyba ze podpisze i odesle a potem na docelowej umowie o korzystanie bede odwolywal terminowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalem warunki przylaczeniowe wraz z umowa PGE. W terminarzu jest ze do 12msc musze dostarczyc pnb a to znaczy ze juz dzis musialbym je miec, a projekt u architekta wiec to jakus absurd. Co sie stanie gdy nie podpisze? Chyba ze podpisze i odesle a potem na docelowej umowie o korzystanie bede odwolywal terminowo?

 

Nic się nie stanie. Nie podpisujesz i nie zobowiązujesz się także do poboru energii elektrycznej w podanym terminie na tych zasadach bo nie jesteś gotowy.

Z drugiej strony jeśli PnB masz mieć na dniach zatwierdzony to gdy podpiszesz oni także nie postawią lub nie zabudują ci jutro złącza o twoje pole, zabezpieczeń i licznika bo to trwa jakiś czas.

Trzeci aspekt to do budowy SSO praktycznie energia elektryczna jest zbędna a ekipa może jechać na małym agregacie 2kW.

 

Chodzi mniej więcej o to że umowa jest ważna rok czasu a gdy jej nie podpiszesz to gdy po półtora roku będziesz już gotowy na pobór energii to podpiszesz nową umowe.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe info: dzwonilem wlasnie do pge w rzeszowie i powiedziano mi tak ze poniewaz niemam pozwolenia na budowe, niemoge podpisac umowy na wykonanie przylacza/skrzynki. Projekt i biurokracje robi architekt, wiec pnb powinienem miec za ok pol roku. I wtedy z nim do pge i przedrukuja mi ta umowe co mam teraz i bede mogl wtedy podpisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są takie problemy to faktycznie, kup agregat niedrogi taki ze stabilizacją napięcia, powiedzmy jakieś 2-3 kW i olej wszystko. U mnie SSO powoli się kończy i na całą budowę zużyje może 100 kWh (60 zł), najwięcej zużyła szlifierka kątowa, piła do drewna i parę razy spawarka, szalunki, opaski i inne drewniane rzeczy to piła motorowa. Tak więc na dobrą sprawę to przyłącze do końca SSO jest zbędne. Jedyne co chodziło ciągle to ładowarki do wkrętarek - to może być problem. Zamiast agregatu można kupić przetwornicę i akumulator w podobnej cenie, będzie cicho i ciągle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Podpowiedzcie proszę.

Złożyłem wniosek o warunki przyłączenia - 14kW. Koszt za kW to 59zł (PGE Białystok). Bez tego nie można wystąpić o PnB. Jako, że nie będę potrzebował prądu na budowę - będzie od sąsiada to czy te 14 x 59zł płaci się teraz czy dopiero po podpisaniu umowy na dostarczanie energii. I kolejne pytanie - jeżeli dostanę warunki przyłączenia to kiedy można podpisać umowę - przez rok, dwa czy może po jakimś czasie warunki wygasają.

Nigdzie nie mogę znaleźć jakichś stałych wytycznych.

Generalnie muszę mieć warunki przyłączenia do PnB (i czy tylko za ten papier płacę 14*59 czy może płacę dopiero jak podpisuję umowę a mam już warunki do PnB, ale prądu na razie nie chcę mieć bo pewnie dostałbym taryfę budowlaną a ona mi potrzebna jak dziura w moście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 14x59 (netto) płacisz dopiero po wykonaniu przyłącza i podpisaniu umowy, czyli praktycznie na koniec. Za warunki nie płacisz. Do PNB potrzeba zapewnienia o dostawie energii elektrycznej z ogólnymi wytycznymi, precyzyjne warunki ustalane są później po uzyskaniu PNB, wtedy podpisujesz zobowiązanie na wykonanie przyłącza i dopiero na tym etapie PGE może domagać się zwrotu nakładów gdybyś się czasem rozmyślił, oni załatwiają różne pozwolenia i to ich kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można mieć warunki, budować dom, a przyłączeniem, umową przejmować się dopiero przed ukończeniem budowy i oddaniem do użytku? Znając życie będą chcieli pewnie od razu podpisywać umowy i w związku z tym czy są jakieś przepisy to regulujące?? Czy muszę w jakimś terminie ją podpisać ??Czy jednak nie mogą mnie do tego zmusić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dostaniesz na piśmie. Jeżeli masz skrzynkę przy działce, to można zwlekać. Ale jak muszą pociągnąć kawałek kabla to może to potrwać i lepiej nie czekać - na jednej działce już prawie 1,5 roku ciągną kabel, bo nie mogą dogadać się z właścicielem (jednym) działki, po której ma iść kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można mieć warunki, budować dom, a przyłączeniem, umową przejmować się dopiero przed ukończeniem budowy i oddaniem do użytku? Znając życie będą chcieli pewnie od razu podpisywać umowy i w związku z tym czy są jakieś przepisy to regulujące?? Czy muszę w jakimś terminie ją podpisać ??Czy jednak nie mogą mnie do tego zmusić?
warunki jak wystąpisz o nie to muszą Ci dać , za to nie płacisz i nie zobowiązuje Cie to do niczego. Tak, możesz mieć warunki, budować dom, a przyłączem, umową przejmować się dopiero przed ukończeniem budynku i oddaniem do użytku. Pamiętaj, ze Oni mają 18m-cy na wykonanie przyłącza(nie ma znaczenia, ze faktycznie jest już wybudowane) i rusza z tym dopiero po podpisaniu umowy i zapłaceniu kwoty umownej(ustawowej) od ilości przydzielonej mocy. Wcześniej nie kiwną palcem w tym kierunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...