Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Bo masz dziurawy dom - to już ustaliliśmy.

Nic takiego nie ustaliśmy.

Ja z tobą nic w ogóle nie ustaliłem, bo z racji twojej "kultury osobistej" i tendencji do agresji słownej ograniczyłem wymianę wpisów do minimum. Ale ignorować nie ma potrzeby, więc jak mnie najdzie to czasem odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wpompowanie kilku kWh energii w dom bez jego przegrzewania oznacza jedno - dziurawy dom. I nie mamy tu o czym z tobą rozmawiać - dla mnie fizyka jest wykładnią, a nie twoje odczucia.

 

Ps. nie wiem o co ci chodzi z tą "kulturą osobistą" - nigdzie nikogo nie obraziłem, przynajmniej na tym forum.

Mylisz mnie z kimś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mamy tu o czym z tobą rozmawiać - dla mnie fizyka jest wykładnią, a nie twoje odczucia.

Zgadzamy się w tym nierozmawianiu. Jednak muszę korygować nieprawdę dla postronnych czytelników zastanawiających się robić czy nie robić.

To nie są odczucia tylko wskazania termometru. Dziurawość nie wiem jak określasz ale u mnie wszystkie przegrody i stolarka spełniają WT2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Dziurawość nie wiem jak określasz ale u mnie wszystkie przegrody i stolarka spełniają WT2021.

 

Akurat wymagania WT2021 dotyczace izolacyjnosci przegród nie są zbyt wygórowane. Kluczowym warunkiem jest Ep ktory wynika z Eu. Zastosowanie przegrod zgodnych z WT2021 na poziomie tych wymagan powoduje ze nie mozemy osiagnąc wymaganego Ep. Dosc powiedzec ze izolacyjnosc podłogi na gruncie zapewnia w wiekszosci przypadków ok 5-6 cm styropianu grafitowego o lambdzie 0,031.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wymagania WT2021 dotyczace izolacyjnosci przegród nie są zbyt wygórowane. Kluczowym warunkiem jest Ep ktory wynika z Eu.

Już kiedyś dyskutowaliśmy o tym.

Mnie interesują obiektywne parametry techniczne mojego domu a nie bzdury urzędnicze jakim jest Ep.

 

Zastosowanie przegrod zgodnych z WT2021 na poziomie tych wymagan powoduje ze nie mozemy osiagnąc wymaganego Ep. Dosc powiedzec ze izolacyjnosc podłogi na gruncie zapewnia w wiekszosci przypadków ok 5-6 cm styropianu grafitowego o lambdzie 0,031.

W podłodze mam 20cm styro, lamda 0,036.

Część moich przegród spełnia NF40 a część WT2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dziurawość nie wiem jak określasz ale u mnie wszystkie przegrody i stolarka spełniają WT2021...

 

No akurat WT2021 szału nie robią.

 

Większość tutejszych krzykaczy anty kominkowych ma pewnie Eu poniżej 20 kWh/m2.

 

Wcale nie. Dokładnie 30, czyli jednak mogłoby być lepiej :(

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WT2021 to spełniają nawet dziurawce od deweloperów.

 

Tylko ogrzewane peletem jeżeli ma WG. Nie ma szans na spełnienie wymogu EP przez dziurawca z WG grzanego czym innym, niż biomasą. Chyba, że hiper kreatywne świadectwo energetyczne będzie.

Przy WM jest cień szansy (oczywiście nie przy grzaniu prądem z COP=1).

 

EU na co+cw = 20 jest przy WM jak najbardziej osiągalne. Przy WG nie - wychodzi z 45+.

Ale trzeba pamiętać, że trzeba dorzucić ze 20kWh/m2/r EU na CWU.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WT2021 to spełniają nawet dziurawce od deweloperów.

To nie jest dyskusja o warunkach technicznych.

Nie czytasz co piszę, nie uważasz o czym dyskutujemy, trzeci raz powtarzasz WT2021 jak mantrę. To tylko dowód, że nie pomyliłem się co do ciebie i oceny twojego podejścia do ludzi i prowadzenia dyskusji.

 

Nie dyskutujemy o domach prawie pasywnych czy super energooszczędnych. Dyskutujemy o przegrzewaniu się salonu od kominka oraz o tym (pogrubienia własne):

Palenie w kominku albo podnosi masakrycznie temperaturę (w normalnym domu), albo jej nie podnosi (w domu wiadernym).

że jeśli chcą mieć kominek to muszą mieć sp...ony dziurawy dom, bo jak go zbudują jak przystało na XXI w. to nie będą mogli go używać bo będą mieli saunę w domu.

 

Większość moich przegród spełnia NF40, nie spełnia tylko ocieplenie stropu nad parterem (wg wymogu dachu) i dwa okna (te spełniają WT2021).

Wentylacja jest mechaniczna, okna szczelnie na taśmach, itd. Jeżeli uważasz że taki dom nie jest normalny czy współczesny to faktycznie, chyba popełniłem błąd podejmując próbę rozmowy.

 

PS

Ep to bzdura, którą się tu nie zajmujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napiszę ci jeszcze raz to co sądzę o pomyśle urządzenia kotłowni w salonie: wpompowanie kilku kWh energii w dom bez jego przegrzewania oznacza jedno - dziurawy dom - bo praw fizyki nie da się oszukać.

 

Mi coś takiego nie specjalnie odpowiada, ale da się wytrzymać. Za to żona przeszczęśliwa. A jak ona szczęśliwa, to ja też jestem zadowolony :)

 

attachment.php?attachmentid=454540

 

Tak wyglądało to na tle temperatury zewnętrznej:

 

attachment.php?attachmentid=454541

 

A tak wyglądał wsad który dokonał tego "zniszczenia":

 

 

attachment.php?attachmentid=454542

 

 

Czujnik był z 1,2m od kominka (oczywiście osłonięty przed promieniowaniem).

 

Owszem. Praw fizyki nie oszukasz. A dlaczego działa trochę inaczej, niż Ci się wydaje masz wyjaśnione kilka stron wcześniej (to obraz jakieś 20 godzin po wygaszeniu kominka) i tutaj

KominekPrzegrzewanie.jpg

KominekPrzegrzewanie2.jpg

KominekPrzegrzewanieWsad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

Chciałbym jedno sformułowanie dodać na próbę zamknięcia dyskusji czy budować kominki?

Hasło ; "Żywy ogień" , to od zarania symbol ciepłego domu "domowego ogniska" wokół którego gromadzi się po pracy cała rodzina.

I za tę jakość zawsze będę chciał mieć kominek w domu.

A ile to umiłowanie ognia w chałupie kosztuje?

Jak można na to sobie pozwolić z mniejszym lub większym wystrojem, to decyzja każdego z nas, indywidualna. Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...