Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkając w domu, nie wyobrażam sobie życia bez...


Recommended Posts

Najlepszą formą utrzymania kondycji zarówno fizycznej jak i umysłowej jest stała aktywność ruchowa. A schody zapewniają ją za free i niejako , ,, przy okazji ". Jeżeli wejście kilkanaście razy dziennie na I piętro jest problemem to czas na kardiologa i/lub ortopedę i/lub neurologa.

 

BRAWO!:yes:

Bardzo ładnie i z sensem napisane :yes:

 

Lecę czytać dalej, bo jestem do tyłu parę podstron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co nas denerwowało ?

 

1. Przegrzewanie poddasza (mimo okolo 30-45cm wełny)

2. Okna dachowe

3. Skosy

4. Schody

 

Najbardziej schody , bo dzieciaki dostały górę i nonstop trzeba bylo latać góra , dół ...

 

 

No to faktycznie NAJWIĘKSZY PROBLEM.

Moje dzieciaki (13+5 lat) zapierdzielają po schodach sto razy dziennie (taka hiperbola) i cieszą się z tych schodów, jak głupie jakieś... :rotfl:

Ja też się cieszę i żonka moja również.

Także ten tego... schody są fajne, bo nie dość, że poprawiają kondycję, to jeszcze cieszą dzieci :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Moje dzieciaki (13+5 lat) zapierdzielają po schodach sto razy dziennie (taka hiperbola) i cieszą się z tych schodów, jak głupie jakieś... :rotfl:

Ja też się cieszę i żonka moja również.

Wy też "jak głupie" cieszycie się,że możecie pobiegać po schodach tam i nazat ? :D

Matko święta,to co się z Wami dzieje jak dorwiecie się do ruchomych schodów :D

Można sobie wyobrazić tylko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
- "Cześć kochani." Nie wchodźcie tam w lewo, tylko tutaj w prawo i nie zaglądajcie za te drzwi!

Dobry obyczaj nakazuje nie przyjmować gości w majtkach a sypialnie z reguły są ładnie zascielone także ten argument o "prywatności" jest z d... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No :D

Troszkę kondycji nie zaszkodzi, ale ważne, że dzieci się cieszą, nieprawdaż?

Prawdaz byleby nie było "gdyby kozka nie skakala to by nóżki nie zlamala"....

Zrób im ściankę wspinankowa na elewacji to dopiero będą miały radoche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "Cześć kochani." Nie wchodźcie tam w lewo, tylko tutaj w prawo i nie zaglądajcie za te drzwi!

 

Cześć kochani, gdzie leziecie? Tamte drzwi to garaż. A te kotłownia. Za tymi jest wc. O tu jest salon.

 

Przecież architektura domu wskazuje trasy "reprezentacyjne". Chyba, że ktoś ma beznadziejnie zaprojektowany dom i salon schowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fortepian? Wnosiłeś kiedyś fortepian? :bash:

 

Ale fortepian wnosi się zwykle raz, dziadka chyba częściej.

Tak na marginesie.. ratownik medyczny jeżdżący w karetce kiedyś powiedział, że starzy ludzie zwykle umieszczeni są w najwyższej części domu i zawsze do nich trzeba się wdrapywać po schodach do najbardziej odległego pokoiku. Współczesne domy zwykle mają na parterze pokój, szumnie nazywany w projektach gabinetem, z reguły przy dolnej łazience. Idealne miejsce na starość (no... poza domem opieki :cool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdaz byleby nie było "gdyby kozka nie skakala to by nóżki nie zlamala"....

Zrób im ściankę wspinankowa na elewacji to dopiero będą miały radoche ;)

 

Niebezpieczeństwo, jeszcze na tych schodach nogi połamią... jak już nie ma wyjścia i musimy mieć schody, to montować ruchome, żeby nasze wychuchane dzieci nie nadwyrężyły się nadto... bo do szkoły podwozimy, na szachy podwozimy... tylko te schody wymuszają odrobinę ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sensu tej dyskusji o schodach.

Są tacy co mają i są zadowoleni, są tacy co mają i są niezadowoleni, są tacy co nie mają i są zadowoleni i w końcu ostatnia grupa - tacy co nie mają i są niezadowoleni że inni mają :p

Miałam, (teraz nie mam) ale w nowym domu znowu będę miała schody. Mimo tego że działka duża i mogliśmy zbudować wszystko co nam przyszło do głowy.

Po prostu bardziej podoba nam się możliwość fizycznego oddzielenia strefy prywatnej (w tym sali kinowo-rozrywkowej) od parteru.

W salonie czy kuchni przyjąć możemy każdego gościa, natomiast sypialnia i cały około domowy komfort należy do nas i nikt poza domownikami naszym zdaniem nie powinien mieć tam wstępu.

Argument o starości jest z czapy, od tego mamy pokój na dole, w razie potrzeb :p A tak w ogóle to nie wiadomo co komu jest pisane, znam pana który ma 84 lata i śmiga po schodach szybciej niż ja :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki jest sens budowac dom z pietrem skoro na stare lata i tak wyladujesz na parterze i do dyspozycji bedziesz miala maly pokoik :cool:

Tarciu, buduję dom na TERAZ.

TERAZ ma mi być dobrze i wygodnie, nie wiem czy dożyję starości czy nie, nie myślę o tym :p

Poza tym parterówka jest niska a my z okien sypialni mamy piękny widok na las :cool: Ot taka zachcianka :D

No i ostatni argument - pokoik ma jedyne 21,5 m2, może i jest mały ale wystarczający jak na sypialnię dla dwóch staruszków którzy już dawno zapomnieli do czego służy sypialnia (oprócz spania oczywiście) :lol:

wcale nie uwazam ze moje rozwiazanie jest super hiper i kazdy powinien je miec. a tylko ze dla mnie ono jest super.

Otóż to :cool:Buduję dom aby mi i mojej rodzinie było super tu i teraz i żaden forumowicz, znajomy czy kolega nie podejmie decyzji za mnie. Tylko ja wiem co jest dobre dla MNIE, a to co dobre dla mnie nie musi być nawet przeciętne dla kogoś innego :)

A co będzie kiedyś? Tego nie wie nikt, więc wychodzę z założenia że szkoda czasu na dumanie i robienie czegoś na wszelki wypadek :D

 

 

bardziej nie rozumiem dyskusji o gosciach, w kazdym domu czy to pietrowym czy parterowym wlasciwie zaprojektowanym wydzielamy strefy ogolne i prywatne. moi goscie nie lataja po wszystkich pomieszczeniach, wiedza gdzie co jest ale tez nie musza sie zapowiadac bym musiala nie wiadomo jak sprzatac chate. porzadek trzymamy na biezaco. nie mamy chlewu. a jak cos sie nie nadaje do ogladania to sa drzwi zamkniete i kazdy logicznie myslacy tam nie wchodzi.

Nasi goście jak przychodzą to przeważnie siedzimy w ogrodzie (starym lub nowym, to zależy gdzie jesteśmy) i raczej nikt po domu nie łazi. Piętro jest wynikową naszych wyborów, zachcianek i możliwości finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bardziej podoba nam się możliwość fizycznego oddzielenia strefy prywatnej (w tym sali kinowo-rozrywkowej) od parteru.

W salonie czy kuchni przyjąć możemy każdego gościa, natomiast sypialnia i cały około domowy komfort należy do nas i nikt poza domownikami naszym zdaniem nie powinien mieć tam wstępu.

Argument o starości jest z czapy, od tego mamy pokój na dole, w razie potrzeb :p A tak w ogóle to nie wiadomo co komu jest pisane, znam pana który ma 84 lata i śmiga po schodach szybciej niż ja :rolleyes:

 

My mamy takie same założenia co do domu. Budujemy na teraz, a czy za 40 lat będziemy z niego korzystać czy nie to się zobaczy. Dodatkowo parterówki nigdy nam się nie podobały, chcieliśmy mieć piętro. Nieprawdą jest forsowana tutaj teza, że wybór domu piętrowego podyktowany jest małą działką, czy innymi ograniczeniami.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na starość zamierza zamknąć poddasze na cztery spusty, to lepiej zmienić dom.

A ja ktoś tam będzie mieszkał, to schody staruszkom czy połamańcom będą dezintegrowały domowników. Wolanie wnuczka czy synową przez telefon jak ma jakąś sprawę do zalatwienia na dole jest dla mnie trochę dziwne. A jak akurat rozmawia przez telefon to wymaga jednak biegania po schodach.

 

Do oddzielania ja uzywam drzwi. Kiedy nie chcę oddzielac - otwieram. Kiedy chcę - zamykam (w razie potrzeby na klucz np gabinet z dokumentami czy pomieszczenie z niebezpiecznymi narzędziami na czas wizyty przyjaciół z małymi dziecmi).

 

Schody nie mają zalet. Czasami to zło konieczne podobnie jak namiot na domu (tzw poddasze) do którego prowadzą.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...