Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkając w domu, nie wyobrażam sobie życia bez...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pranie po przejsciu przez suszarke nie pachnie tak jak wysuszone naturalnie. Traci zapach plynow do plukania.

 

Pranie z suszarki jest miekkie.ma to swoje zalety i wady. Po zalozeniu nie czuc takiej swiezosci jak w przypadku wysuszenia naturalnego.

 

dla mnie to akurat same zalety, miekkie, nie pachnie plynem, odkłaczone, nie elektryzuje sie. przy stosowaniu suszarki w ogole nie sa potrzebne płyny zmiekczajace.

 

przy obecnej jakosci powietrza odnosze wrazenie, ze pranie wysuszone naturalnie na dworzu akurat pachnie tym co zawieje czy zadymi, niekoniecznie świezoscia :D a płyn jest tylko po to by te watpliwa swiezosc zamaskowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, pachnie nie pachnie, człowiek nie czuje zapachu swoich perfum po 5 minutach a co dopiero prania...

Suszarka ma tylko jedną wadę - koszt zakupu i koszt suszenia. Nie jest to dla osób które oglądają każdą złotowkę z dwóch stron.

Pisze o suszarkach jako samodzielnych urządzeniach. Pralkosuszarki nie są polecane z wielu powodów, mają więcej was.

Edytowane przez Pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to super. Ja mam taka modlitwę jak sprzątam: "Panie Boże dziękuję Ci Bardzo że stworzyłeś mnie dziadem i stać mnie było tylko na 130 m2 ;) Amen!"

 

jakby Cię Pan Bóg dziadem nie stworzył to i na sprzątaczkę by cie było stac. Tyle na temat duzego domu i sprzatania. kiedys było takie przysłowie - jak cie stac na krowe to na łańcuch też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki jest sens budowac dom z pietrem skoro na stare lata i tak wyladujesz na parterze i do dyspozycji bedziesz miala maly pokoik :cool:

 

.

 

zamontowanie krzesełka windy nie jest ogromnie kosztowne i temat chodzenie po schodach jak juz sie nie da jest rozwiązany. Jak ktos całe zycie po schodach chodzi to tak szybko nie zaniemognie. A z drógiej strony budowac dom na całe życie z mysla o ostatnik zwykle miesiacach zycia to też słaby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 suszenia i ci zje pradu za tyle co kosztuje butla płynu zmiekczającego, którego zreszta nie musisz stosować.

 

Susząc rozwieszone pranie musisz dostarczyć i tak ciepła do odparowania. Więc i tak za suszenie płacisz, chociaż sobie z tego nie zdajesz sprawy. Jak masz rekuperator, to trochę tego ciepła odzyskasz potem (ale nie tyle, co można wnioskować z % sprawności TEMPERATUROWEJ bo to ściema marketingowe i jakoś producenci nie chwalą się sprawnością rzeczywistą).

A susząc suszarką koszt suszenia zmniejsza koszt ogrzewania - bo to ciepło zostaje w domu. Warto sprawdzić jaki pobór prądu na cykl producent deklaruje, a potem sprawdzić miernikiem - bo różnice zależą od technologii i są ogromne. Oszczędna zużyje niewiele ponad 1kWh/cykl a może i mniej.

 

Latem faktycznie, można oszczędzić nie używając suszarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarka to przede wszystkim niesamowita wygoda i ogromna oszczędność czasu.

Z tego powodu uważam, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze. W ogóle mi ich nie żal, żałuje, że nie zdecydowaliśmy się na to parę lat temu.

 

KAszpir: najczęściej używamy programu 100 minutowego. Suszy idealnie. JAk naładuje zupełnie pełny bęben , tak na maxa to mi suszarka włącza dłuższy program. 2 i pół h.

 

Chętnym na suszarkę radzę zdecydowanie kupować pralkę i suszarkę osobno, najlepiej jednej firmy, bo można montować w słupek.

Edytowane przez Dopiero.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy od kilku lat pralko-suszarkę i pomimo że cykl pranie suszenie trwa długo to ciężko się bez tego obyć. Awaria elektrozaworu to nam dość mocno uświadomiła. Jako plus jednego urządzenie, wkłada się prani i wyjmuje suche ciuchy a że to trwa ~7 godzin......... ale bez ingerencji bez przekładania. Ja polecam tego typu urządzenia. Pranie często włączane wieczorem -rano ubrania gotowe do zakładania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bez ingerencji bez przekładania. Ja polecam tego typu urządzenia. Pranie często włączane wieczorem -rano ubrania gotowe do zakładania.

 

Co to za urządzenie, że ma taką samą ładowność prania i suszenia?

Czy ładujecie tylko część pojemności do prania, żeby suszarka dała radę?

 

To jest podstawowa wada takiego urządzenia, że wszystkie które oglądałem mają inną pojemność prania, inną suszenia - więc wypada po cyklu prania wyjąć część prania i rozwiesić albo niech sobie leży i czeka, aż pralkosuszarka upora się z pierwszą częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za urządzenie, że ma taką samą ładowność prania i suszenia?

 

Coś elektroluksa ( 15 coś tam....... mogę odszukać jutro symbol), nie pamiętam czy wg danych ma tą samą wagę pranie suszenie, ale jakoś tak do fula nie ładujemy i działa. Do tej pory raz się zdarzyło ze nie wysuszyło bo było za "ciężko" a w zasadzie był inny problem za ciasno w bębnie i nie dało się maszynie tego ułożyć - wyważyć. Ale maszyna nie tania, 2 usterki na gwarancji i 2 już po. Coś koło 4 lat to mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za urządzenie, że ma taką samą ładowność prania i suszenia?

Czy ładujecie tylko część pojemności do prania, żeby suszarka dała radę?

 

Dokładnie tak - z tego co czytałem suszarki mają mniejszą pojemność niż pralki. Skoro mam pralkę o pojemności 8 kg (a ładuję pewno z 10 kg). to musiałbym dzielić suszenie na 2 razy - tak ?! Albo część suszyć na suszarce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za urządzenie, że ma taką samą ładowność prania i suszenia?

Czy ładujecie tylko część pojemności do prania, żeby suszarka dała radę?

 

To jest podstawowa wada takiego urządzenia, że wszystkie które oglądałem mają inną pojemność prania, inną suszenia - więc wypada po cyklu prania wyjąć część prania i rozwiesić albo niech sobie leży i czeka, aż pralkosuszarka upora się z pierwszą częścią.

Ja mam odwronie

Electrolux EWF1264EOW 6kg załadunku

Electrolux EDP12074PDW 7 kg załadunku

Pierzemy i suszymy w dzień w nocy to nawet szum wentylacji mechanicznej mi przeszkadza a co dopiero pralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie pewnie nie zje wiecej niz 1kwh wiec 0,60 pln wiec juz nie przesadzajmy z ttmi kosztami

 

Nie masz chyba pojęcia o tym ile zjada suszarka. To jest po prostu grzejnik. Typowa suszarka zjada od 3.8 do 4.7 KWh czyli miedzy 2 a 3zł na cykl. Specjalnie sprawdziłem 4 najpopularnijesze modele na ceneo. Chyba że masz drogi sprzęt z pompą ciepła ale ten wydatek nigdy sie nie zwróci a awaryjność takich suszarek jest kilka razy wieksza niż tych prostych. Suszarka to bardzo komfortowe i przydatne urzędzenie ale na pewno nie jest tanie w uzywaniu. U nas to okolo 80zł miesiecznie na prąd więcej (dwójka dzieci).

Edytowane przez Pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz chyba pojęcia o tym ile zjada suszarka. To jest po prostu grzejnik. Typowa suszarka zjada od 3.8 do 4.7 KWh czyli miedzy 2 a 3zł na cykl. Specjalnie sprawdziłem 4 najpopularnijesze modele na ceneo. Chyba że masz drogi sprzęt z pompą ciepła ale ten wydatek nigdy sie nie zwróci a awaryjność takich suszarek jest kilka razy wieksza niż tych prostych. Suszarka to bardzo komfortowe i przydatne urzędzenie ale na pewno nie jest tanie w uzywaniu. U nas to okolo 80zł miesiecznie na prąd więcej (dwójka dzieci).

 

Wydatek ten zwróci się pewnie po 9 latach ale czy warto? Awaryjność z pompą dużo większa niż bez.

Zaraz będę robił pranie to zobaczę ile mi zje energii na pranie i osobno szuszenie. Mam całą stertę ubrań.

35,5 KWh od zainstalowania czujnika zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susze prawie wszystko, program "suche do szafy". Uwielbiam reczniki wysuszone w suszarce, takie fajne, mieciutkie.

Zapach plynu do plukania niestety prawie znika po suszeniu, ale mam zamiar kupic i wyprobowac chusteczki zapachowe ;)

Jedyny minus- musze prasowac posciel... Wymietolona jest strasznie po wysuszeniu.

 

Mam dwie pralki i czesto zdarza mi sie, ze piore jednoczesnie w obu (jedna np. pranie w 40st, druga 60), a potem wszystko razem przerzucam do suszarki. Suszarka ma zaladunek 8kg, wiec pralki oczywiscie niepelne.

 

Na stronie sklepu dla mojej suszarki jest podane:

Zużycie energii załadunek pełny / częściowy [kWh] 2.65 / 1.34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...