Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak sobie przeglądam to forum, różne rzeczy i się zastanawiam, czy te ceny podawane przez Was jako "pod klucz" są w m2 od powierzchni użytkowej czy całkowitej? Bo gdyby porównać to, co piszecie z tym co oferuje polska drewniana, to byłaby duża rozbieżność. Wg ich cennika budowa domku z bali stan surowy zamknięty+ kosztuje od 1600 do 2600zł za m2 powierzchni całkowitej a co za tym idzie, dom z ich projektów np. sztynort w standradzie surowy zamknięty+ kosztowałby nawet 559 000. A tu jeszcze instalacje, wykończenie, fundamenty... I taka refleksja: czy większość wykonawców to w takim razie fuszera, czy polskadrewniana "zdziera" kasę na wszystkim, czy są to aż tak wysoko wykwalifikowani specjaliści, że za mniej to im się nie opłaca budować?

Mają naprawdę śliczne domki, ale czy doprawdy tyle kosztują?

 

Link do ich cennika

http://www.polskadrewniana.pl/oferta/domy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdybym się kierował cennikiem m.in. polski drewnianej, to nie wybudowałbym domu drewnianego z bali. Pierwsze zapytania ofertowe do dużych firm spowodowały u mnie uczucie przerażenia, ale potem zacząłem szukać, zastanawiać się, rozmawiać z wykonawcami oraz właścicielami domów. Te podchody trwały rok. Pewne błędy popełniłem, ale podsumowując udało mi się dzięki zdobytym informacjom i umiejętnościom negocjacyjnym osiągnąć oczekiwane wydatki budżetowe, trochę je przekraczając.

PolskaDrewniana to jest marka, za którą sie płaci. Czy slusznie czy też nie najlepiej zapytać właścicieli wybudowanych przez PD domów. Na pewno serwis ten ma wielka przysługę w wypromowaniu ciesielstwa mazurskiego, które zostało wyciągnięte z głębokiej zapaści oraz ciekawych projektów architektonicznych. Widziałem te domy, rozmawiałem z ekipą budowlaną i właścicielami. Wybrałem górali, bo również potrafią osiągnąć podobny efekt (choć nie wszyscy), dołożyć ciekawe własne rozwiązania i zrobić taniej szczególnie ze względu na to, że dom stawiałem na południu Polski (transport, dojazd, materiał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam to forum.....

Mają naprawdę śliczne domki, ale czy doprawdy tyle kosztują?

 

Link do ich cennika

http://www.polskadrewniana.pl/oferta/domy

 

Ha! Następny potencjalny inwestor odstraszony przez PD :-) :-)

Grzesio. Nic sie nie bój. Kiedy ja ich odwiedziłem (osobiście, nie "internetowo") nogi mi zmiękły kiedy usłyszałem cenę. Nie wspomnę o koszcie projektu, i pozostałych elementów kosztorysu jakie mi przedstawiono..

Jakimś cudem jednak udało mi sie postawić dom, chyba nawet całkiem ładny i nie zbankrutowałem :-)

Nic sie nie przejmuj, PD to nie jedyny wykonawca na rynku. Z pewnością przodują w marketingu i promocji. To fakt.

Szukaj, pytaj (użytkowników tego Forum) a znajdziesz :-). Obejrzyj domy innych Forumiarzy, popytaj na PW o koszty (nie każdy chce pisać o kosztach tak otwartym tekstem) a znajdziesz swojego wykonawcę. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po pierwsze witam wszystkich! Po około rocznym przeglądaniu forum, przeczytaniu wszystkich 592 stron ;) postanowiłem napisać post. Po części dlatego, żeby na forum wróciło życie, a po (większej) części dlatego, że mam marzenie, które Wy już zrealizowaliście.

Planuję budowę domu drewnianego na Pomorzu o powierzchni 120-150m2. Nie podjąłem ostatecznej decyzji odnośnie technologii, ale najbliższa jest mi ta stosowana przez klan T ;) i pana KS. W najbliższych dniach będę zadawał Wam nurtujące mnie pytania, mam nadzieję, że odpowiedzi pomogą mi i nie tylko.

pozdrawiam!

Edytowane przez Maciek 3miasto
błędy edytorskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze B ;)

Pisał Pan, że możliwa jest realizacja kominka z płaszczem bez zasilania elektrycznego. Czy może Pan przybliżyć temat? Długo planowałem płaszcz wodny, ale ostatecznie uznałem, że nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż uniemożliwia wykorzystanie kominka w razie braku prądu (czyli wyłączone podstawowe źródło ciepła - pompa). Będę wdzięczny za krótki wykład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupować na allegro, albo w jakimś dobrym sklepie, co znasz i co kiedyś już kupowałaś, najgorzej decydować się na coś nowego w tych sprawach, bo to ni e jest kupno lizaka za kilkadziesiąt groszy, szkoda tracić czas, nerwy i kasę na zakupy pomylone i nietrafione :) także tam bym doradzał kupno sztachet w jakimś sprawdzonym sklepie czy to sieciowym czy stacjonarnym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać Wszystkich pozytywnie zakręconych, którzy zdecydowali się na życie bez folii wiatro- i paroizolacyjnej, mam na myśli ściany szkieletowe, dachy, stropy. Jakie są Wasze wrażenia po jakimś czasie? czy zmienilibyście Wasze decyzje dziś? A może częściowo?

Czy papier woskowany może być jakąś alternatywą?

 

michuzg - dzięki, dziel się fotami :)

 

Remiks - napisz szczerze - jak z szczelnością połączeń? zwłaszcza węgły. co mówiły osoby, które mieszkają kilka sezonów - zakładam, że odwiedziłeś parę osób

Edytowane przez Maciek 3miasto
błędy edytorskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Remiks - napisz szczerze - jak z szczelnością połączeń? zwłaszcza węgły. co mówiły osoby, które mieszkają kilka sezonów - zakładam, że odwiedziłeś parę osób

Niestety nie miałem okazji odwiedzić mieszkających kilka sezonów w takim domu, uwierzyłem RT na słowo i po prawie trzech latach mieszkania w tym domu mogę powiedzieć że bardziej od bala w tym połączeń mam nieszczelne drzwi wejściowe;-) Ściany i ich połączenia są naprawdę szczelne a w mojej okolicy wiatr potrafi nieźle powiać, nie ma z tym najmniejszego problemu. Moim zdaniem jeśli chodzi o szczelność to technologia w pełni odrysowanego bala sprawdza się chyba najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? - przez szpary miedzy balami mogę obserwować okolicę, a w razie wojny , w szparach umieszczę ckm i będę walić do Ruska czy Niemca (tudzież innych islamistów) jak na strzelnicy ;)

 

A serio mówiąc - wkładałem sporo wysiłku, żeby zobaczyć czy gdzieś mi w narożnikach wieje, ale...nie wieje. Z tego co pamiętam, R.T. daje nawet gwarancję na szczelność. To co pisał Remiks, plus uszczelki rozprężne sprawdza się. Jednak to nie jest tak, że bale po kilku latach nic sie nie zmienią - jest rzeczą naturalną, że wewnątrz budynku w pewnych miejscach, np w łaczeniach belek stropowych ze ścianą, będziesz miał szparę 5 mm, co nie znaczy, że budynek przestanie być szczelny bo z zewnątrz bale zaczną się dociskać. Wynika to z różnicy wilgotności. Ale i tak, bardziej newralgiczne są okolice okien i drzwi.

Dzisiaj u nas 2 stopnie Celsjusza - miałem trochę roboty fizycznej do zrobienia - niebacznie wrzuciłem do kominka o dwa polanka drewna za dużo i musiałem otwierać drzwi tarasowe bo przy 23 stopniach pot lał się ze mnie strumieniami. Da się nagrzać te chatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...