Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chłodzenie płaszczyznowe


R90

Recommended Posts

Plus parasol, kapota i filcgumo - al inclusive. Co robiłeś na lekcjach fizyki?

 

Ja pilnie słuchałem. Natomiast przypominam, że mamy rok 2018 a nie 1978 i istnieje coś takiego jak automatyka sterująca , która ma również w newralgicznych punktach założone czujniki wilgotności, które z wyprzedzeniem reagują na to, żeby tej wilgoci nie było. Poczytaj trochę też o stropach grzewczo-chłodzących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pilnie słuchałem. Natomiast przypominam, że mamy rok 2018 a nie 1978 i istnieje coś takiego jak automatyka sterująca , która ma również w newralgicznych punktach założone czujniki wilgotności, które z wyprzedzeniem reagują na to, żeby tej wilgoci nie było. Poczytaj trochę też o stropach grzewczo-chłodzących

 

Obniżasz temperaturę=zwiększasz wilgotność względną. W upały obniżenie wilgotności poprawia komfort IMO nawet bardziej, niż obniżenie temperatury. Czujniki nie obniżą wilgotności. Jak zwiększysz wentylację to niewiele to da, bo po schłodzeniu dostarczonego powietrza będzie też wilgotne. Więc trzeba używać urządzeń, które chłodząc skraplają parę. Ściany, podłoga ani sufit do tego się nie nadają.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pilnie słuchałem. Natomiast przypominam, że mamy rok 2018 a nie 1978 i istnieje coś takiego jak automatyka sterująca , która ma również w newralgicznych punktach założone czujniki wilgotności, które z wyprzedzeniem reagują na to, żeby tej wilgoci nie było. Poczytaj trochę też o stropach grzewczo-chłodzących

 

Niby co było w 1978? Pamietam tylko zdjęcia z plaży z dzieciakami..., aaa i jeszcze pierwsze 35 tys km żółtym maluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budynkach biurowych, gdzie w Polsce taki system dopiero raczkuje (w Niemczech jest bardziej popularny) działa wentylacja o dużej skuteczności, która reguluję w sposób optymalny poziom wilgotności w budynkach.

 

Jak na zewnątrz masz +30* i 60% wilgotności, to nie ma cudów - bedziesz mial wewnątrz wiekszą wilgotność jak to powietrze schłodzisz bez wykraplania. Zwiekszenie wentylacji pozwoli tylko na szybsze odprowadzenie wilgoci wyprodukowanej w budynku - ale juz samej dostarczonej z powietrzem zewnętrznym będzie za dużo.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zewnątrz masz +30* i 60% wilgotności, to nie ma cudów - bedziesz mial wewnątrz wiekszą wilgotność jak to powietrze schłodzisz bez wykraplania. Zwiekszenie wentylacji pozwoli tylko na szybsze odprowadzenie wilgoci wyprodukowanej w budynku - ale juz samej dostarczonej z powietrzem zewnętrznym będzie za dużo.

 

Poczytajcie : https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje/produkty/grzanie-ch%C5%82odzenie-sufitowe

Są obiekty, które są oparte na takich systemach. Rehau i Zehnder mają podobne.

Z 1978 rokiem widzę , że ktoś nie załapał, bo mam wrażenie że niektórzy zatrzymali się dekady temu, podczas gdy technika i rozwiązania idą do przodu. W biurowcach gdzie zastosowano takie technologie nikt nie chodzi z parasolką i gumiakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Witam,

 

czy ma ktoś z Was doświadczenie z chłodzeniem sufitowym w postaci rurek w tynku?

 

Pozdrawiam

 

zamontowałeś? bo też nad tym myślę tylko w domku szkieletowym

 

niestety dyskusja w moim temacie podobna jak tutaj :) ze tylko podłogowe a chlodzić i tak nie da rady.....

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?376000-Ogrzewanie-sufitowe-w%C5%82asnego-projektu/page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla realizacji instalacji ogrzewania/chłodzenia ściennego czy sufitowego, szczególnie w domu o konstrukcji szkieletowej, proponuje rozważyć możliwość zastosowania jednego z naszych produktów - płyty gipsowo-włókninowe grzewczo-chłodzące systemu KAN-therm Wall.

 

Pod linkiem znajdzie Pan poradnik w którym opisany został produkt wraz z wytycznymi do jego montażu:

http://pl.kan-therm.com/download/files/pl/6-guidebooks/kan-therm-poradnik-ogrzewania-sciennego-tablice-pl-17-02.pdf

 

Zapraszam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla realizacji instalacji ogrzewania/chłodzenia ściennego czy sufitowego, szczególnie w domu o konstrukcji szkieletowej, proponuje rozważyć możliwość zastosowania jednego z naszych produktów - płyty gipsowo-włókninowe grzewczo-chłodzące systemu KAN-therm Wall.

 

Pod linkiem znajdzie Pan poradnik w którym opisany został produkt wraz z wytycznymi do jego montażu:

http://pl.kan-therm.com/download/files/pl/6-guidebooks/kan-therm-poradnik-ogrzewania-sciennego-tablice-pl-17-02.pdf

 

Zapraszam do lektury.

 

Jaki jest koszt jednej płyty?

I jakie są rozniary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...