Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie materiały budowlane?


Recommended Posts

  • 5 months później...
  • 2 months później...
  • 4 months później...

Tak jak pisze osoba powyżej. Po prostu tam, gdzie jest akurat najtaniej. Budowałem się oraz kupowałem materiały do budowy domu w 4 róznych skłądach w moim mieście, drewno brałem z lokalnego tartaku bo było najtanioej (ogólnie to cieszę się, ze skończyłem budowę przed podwyżkami cen materiałow budowlanych). Obecnie jestem w trakcie budowy domku letniskowego, plus, że nie jest to duży domek tak więc raczej powinniśmy podołać finansowo.

Materialów do remontu polecam szukać w sklepach internetowych. Praktycznie wszystko zamówiliśmy w sieci ( łącznie z wyposazeniem łazienki). Porównywaliśmy sobie ceny w lokalnych sklepach i dosłownie pojedyncze rzeczy były tańsze.

:spam:

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie napiszę - gdzie zazwyczaj nie warto się zaopatrywać - składy budowlane :D Z mojego doświadczenia wynika, że jest najdrożej. Jeśli chodzi o Poznań i okolice, to Wesołek, Bud Chem, czy BIG-BUD to miejsca w których kupowałem tylko jak mi brakowało jakiś pierdółek na już. Wszystko sporo taniej można załatwić, np. wycena zabudowy poddasza w BudChemie - blisko 19 tys. (w wycenie przez znajomego, który zaopatruje swoją firmę u nich - 16,5k), w marketach - bez żadnych zniżek 14-16 tys. Objechałem wszystkie - w OBI kupiłem wszystko za 12 k.

Grosz do grosza i wychodzi pokaźna suma.

Żeby nie było, że to za małe ilości - przed rozpoczęciem budowy, zebrałem oferty z większości składów na materiały na cała budowę (co ciekawe połowa - te największe nawet nie były zainteresowane odpowiedzieć). Kolejna ciekawostka - wycena w Wesołku z rabatem pracowniczym wyszła drożej niż wycena z HDMB (inny skład).

Szybkie porady - ostatecznie wszystkie materiały załatwiałem osobno. Silikat i chemia szła z Bricoman (co ciekawe też można było negocjować cenę). Stal z Konsorcjum Stali SA (pracują w soboty, bez problemu negocjacje cen), betoniarni wokół jest dużo (chyba z 10) - obdzownić wszystkie i zakontraktowac calosc u jednego (mozna sporo zaoszczedzic). Strop wiadomo - Konbet albo alternatywnie poszukać lokalnie płyty źerańskie (jeśli ktoś bierze pod uwagę ich montaż). Papa, chemia - markety = internet. Cała reszta (jeśli terminy nie goniły) - internet.

Jeszcze jedna porada - jeśli macie czas i auto/przyczepkę, to warto szukać okazji na olx. Dużo wystawia nadmiarowe materiały lub te które zostały po budowie w dobrych cenach. Przy dużej inwestycji zajmie to dużo czasu, ale przy budowie małego lub letniskowego można kupić materiał za pół ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...