Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Karino


Recommended Posts

Mam żubra od 2014, K300 z bypassem i modułem sterowania przez RS485. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Nigdy nie zamarzł, przynajmniej nie zauważyłem. Rok temu zaczął trochę bulgotać późną jesienią, serwis wymienił uszczelnienia na pokrywie i dalej działa jak złoto. Zwykle chodzi na 20% wydajności, więcej w nocy latem do chłodzenia.

W filtrach wymieniam tylko włókninę raz na kwartał, super tanio.

Sprawności nigdy nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
ciekawe, ciekawe..nastépny niszowy produkt. Moæe to czarny koń w rekuperatorach? Rozumiem, że ta budowa wymiennika wyklucza odzysk wilgoci? Wg opisu rekuperatory nie posiadają grzałki, czy są tak święcie przekonani, że rekuperator z takim typem wymiennika nie zamarza?

Montował Karol z Psbud. Rekuperator już ma dwa lata, dawał radę nawet przy minus 20 stopniach.

Podczas montażu zwrócił uwagę na wypoziomowanie rekuperatora, tłumiki, ocieplenie 7cm (inni oferowali 3 cm).

System dzień-noc, czujniki CO2 w pokojach. Nie ma problemu z przesuszaniem.

Chłopak wie co robi. Nic nie rdzewieje, pracuje tak że jeszcze nigdy go nie słyszeliśmy.

Nie jestem za odzyskiwaniem wilgoci, bo cały czas nawiewasz starą wilgoć. Wystarczy nawiewać do pomieszczeń gdzie są ludzie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam rekuperator Karino od Lipca, czyli przetrwał całą zimę, gdzie u nas na Podlasiu było minus 23 stopnie w nocy. Wszystko pracowało prawidłowo, nic nie zamarzło. Dostęp do wszystkich części w razie awarii, dlatego trzeba docenić, że chcą faktycznie zrobić dobry produkt dla klienta, a nie jak w przypadku lodówek kilka lat i do wymiany, bo nie płaca się naprawiać. Po moim teście mogę śmiało zarekomendować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Ja też Wam powiem że ceny reku nawet używanych poszły w kosmos. Kiedyś ten prawilny z czymś co się zwie air pack kosztował nowy 7500zł, teraz ten sam kosztuje tyle samo. Wolę swojego kupionego lata temu na silnikach AC niż płacić za to coś. PV stare zasady i nie boli mnie te 2,4kWh/doba.

Oczywiście filtry ogarniam sam, bo są nad sufitem w spiżarni.

Przez tyle lat dają radę, to jeszcze podziałają.

 

Lunę kupiłem z osprzętem za 850 zł/prawię nówkę, bo chłop kupił 250m/3 zamiast 350m/3

Jak ktoś nie wie co to rekuperacja... to już się pewnie nie dowie, może podczas wizyty u znajomych którzy mają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...