Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie o sensowne rozwiązanie z jedną kamerą


Recommended Posts

Jestem zupełnie zielony, jeśli chodzi o systemy alarmowe, ale jestem po SSZ i teraz mam wykonywane tynki.

Wkrótce dom będzie miał dostęp do internetu. Skoro nie mieszkając jeszcze przez najbliższy rok i tak będę płacił abonament internetowy, to chciałbym go jakoś pożytecznie wykorzystać i zamontować jakąś kamerę, dzięki której mógłbym mieć podgląd na żywo (również w nocy) i ewentualnie nagrywać obraz w pętli na dysk.

Nie wiem, czy należałoby taką kamerkę zamontować na kominie z widokiem 360 stopni (np. obrotowa, ale taka raczej nie obejmie widoku tuż obok domu), czy może skierowana bardziej na front, a może na tył?

W sumie wschód i południe jest ogrodzone. Został tylko zachód i północ (front). Może zatem coś szerokokątnego w narożniku północno-zachodnim?

Może ktoś coś doradzi?

 

IMG_20201022_172223a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma służyć sprawdzeniu, czy ktoś niepowołany nie kręci się po działce lub nie próbuje wejść do środka. Albo już po fakcie - kto wtargnął na teren.

 

W takim przypadku sprawdziła by się kamera obrotowa z czujnikiem ruchu. Mamy taka taką zamontowana w pracy i śledzi każdego kto wejdzie czy porusza się po placu. zresztą można ją zaprogramować różnie wg potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to konkretnie model macie?

 

Szczerze nie wiem bo to wynajęta firma zakładała. W birze szef ogląda monitoring na tv i może tez ręcz ie sterować za pomocą joysticka. Acha, i jeszcze jedno, kamera jest zamontowana na maszcie bo 360 stopni obrót i cyfrowy zoom który tez można sobie wybiórczo zaprogramować albo ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku sprawdziła by się kamera obrotowa z czujnikiem ruchu.

 

Nawet, jak dasz na rogu na wysięgniku to masz dwie ściany nie objęte. Nie da się jedną kamerą ogarnąć całego terenu. A do tego da się do takiej kamerki podejść poza jej zasięgiem i "unieszkodliwić".

 

Czterema będzie trudno to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszesz, że nie mieszkasz tam i nie masz ogrodzenia z frontu więc to jak zaproszenie dla nocnych turystów do zwiedzania a kamera pokaże Ci co wynieśli/zniszczyli. Proponuję na początek podstawowy system alarmowy do budynku z możliwością późniejszej rozbudowy, oświetlenie otoczenia budynku z prostą automatyką, ukryte bariery podczerwieni wokół posesji z powiadomieniem naruszenia i ostatecznie fotopułapka w dobrym miejscu dla rejestracji zdarzeń. To tyle na początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę dużo. Chociaż jakieś tam kabelki cieniutkie mam rozprowadzone pod ewentualną instalację alarmową w przyszłości.

 

Rzeczywiście z dwóch stron nie ma stałego ogrodzenia, ale na szczęście są panele siatkowe i brama zamykana na kłódkę, więc potencjalny złodziej musi jednak podjąć dodatkowe działania, żeby się dostać na teren, co odstraszy większość osób, z wyjątkiem kogoś bardzo zdeterminowanego.

Wolałbym to jakąś jedną kamerką załatwić w tej chwili. Na pewno nie będę jej umieszczał na wysokim sztylu na kominie na dzień dzisiejszy. Wysięgników też nie chcę. Niech się raczej nie rzuca w oczy. Czyli zostają mi 2 opcje. Jedna kamerka, która złapie obraz od frontu (północ) i ewentualnie coś od zachodu.

A druga opcja, to jakaś kamera w środku, która wyłapie ruch i pokaże obraz w nocy.

Fajnie by było, gdybym mógł mieć podgląd na żywo na żądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa propozycja, chociaż prawie nigdzie w internecie nie można nic o niej poczytać.

Nie wiem tylko, czy daje możliwość ciągłego nagrywania w pętli na jakiś dysk online? Albo na jakiś dysk podpięty do routera w tym samym budynku?

Edytowane przez Robinson74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa w pętli na kartę SD, oraz alarmy przesyła na serwer. Ten sam koleś robił materiał z funkcjonalności. Chyba podobna kamerkę ma Xiaomi i kilka innych firm.

W tej kamerze nie ma chyba opcji podpięcia czegoś po wifi, ale nie jestem tego pewny.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...