Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narzędzia podstawowe śrubokręty wkrętaki


Recommended Posts

Witajcie

 

Potrzebuje zasięgnąć opinii waszej, co kupić ?

Posiadam trochę jakiś starych śrubokrętów ale albo mają nie wygodną rękojeść albo zryte stępione końcówki. Z racji tego że sprzęty w mieszkaniu które się psują staram się w miarę swoich możliwości naprawić albo dobrać się do części by wymienić potrzebuję narzędzi.

 

Z czego wy korzystacie co moglibyście polecić : Śrubokręty jakiej firmy, szukałem też i zastanawiałem się nad czymś typu Neo 06-11 (nie ma opini o tym) małe i poręczne.

Oraz klucze płasko oczkowe do sporadycznego mieszkaniowego majsterkowania.

 

Całość tak 200 zł myślałem.

Edytowane przez Jakub_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam część z Biedry, bo czasem narzędzia mi giną i wolę kupić po kilka sztuk, nie żałować jak cos wyszczerbię itd.

Część mam Drapera - dobra jakość.

Niedługo będę wykonywał np instalację elektryczną i wtedy kupię Knipexa, bo się nim narobię i chcę mieć wygodne i wysokiej jakości narzędzie.

 

Jeden Knipex to z 10 jakiś tam Neo, taki jest przelicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tani zestaw śrubokrętów (wkrętaków) i wierteł w supermarkecie. W tym jest cały komplet różnych śrubokrętów (Philips, Pozidriv, Slot i Torx) od PH0, do PH4, do tego PZ0-PZ4, SL0-SL4, Torxy i imbusy. Do tego przyda się zestaw śrubokrętów precyzyjnych od PH0 i SL0 w dół (do PH000). Mam Stalco. A dodatkowo najczęściej używany śrubokręt i wiertło kupujesz jakiś porządny, firmowy. U mnie jest to najczęściej używany śrubokręt z końcówką PZ2 (Pozidriv). Nie wiem czy firmowy, ale kupiłem Dexxo Pro (ponoć wersja profesjonalna). Na razie się końcówka trzyma, a skręciła parę kompletów mebli.

Zwróć uwagę, że uszkodzenie śrubokręta następuje najczęściej wtedy, gdy śrubokręt jest złego rozmiaru do wkrętu. Wystarczy jedno przekręcenie z poślizgiem, a już zarówno wkręt jak i wkrętak ulegają zużyciu. Jak weźmiesz śrubokręt niemagnetyczny i ustawisz go poziomo, to wkręt który jest odpowiedniego rozmiaru powinien osadzony na nim trzymać się poziomo i nie spadać. Wtedy wiesz, że to jest odpowiedni format i rozmiar.

Edytowane przez Lew2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw Stanleya https://allegro.pl/oferta/stanley-komplet-wkretakow-srubokrety-8szt-probnik-11060268993?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MjYwYjc3OGMtNzFjYS00OTJhLTkwMTgtMWQ0MDNhY2E3ODhiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1a48df82-e101-4157-b266-9945669868cd i sprawdza się świetnie. 99% rzeczy na codzień tym ogarniesz.

Możesz też popatrzeć za jakimś bardziej rozbudowanym zestawem, żeby mieć też imbusy i torxy w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...