Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

to już schyłek węgla?


Witar41

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

fajnie się od niego komin pali

 

To zależy kto i w czym go spala , ja kiedyś w zasypowcu nim paliłem no i nie powiem coś tam przykapcało choć się starałem ale wymieniłem na podajnikowiec i szkoda było wyrzucić około 700 kg więc go ciutkę potłukłem i do zasobnika fakt faktem nastawy o 200 % trzeba było zmienić a zwłaszcza czas przerwy w podawaniu wydłużyć o 230% i zmniejszyć nadmuch ale po tych ustawieniach to spalanie spadło radykalnie , na retopalu zasobnik 60kg wystarczał na 4 doby a te Rydułtowy co najmniej 6 -7 dób ,ogrzewam,łem 160m2 podłogówką oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażliwy temat to spalanie węgla i nauczanie religii w szkłach?

Jeśli nie rozumiesz to znaczy że jesteś z tej samej "bandy".

Nie powinno spalać się węgla w domowych warunkach. Nawet jak ten węgiel ma dziwną nazwę EKO lub ECO

Bzdura - paliwo nie ma tu znaczenia liczy się metoda lub umiejętność. Przy spalaniu ekogroszku wykorzystujemy metodę spalania współprądowego, która jest EKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie rozumiesz to znaczy że jesteś z tej samej "bandy".

 

Bzdura - paliwo nie ma tu znaczenia liczy się metoda lub umiejętność. Przy spalaniu ekogroszku wykorzystujemy metodę spalania współprądowego, która jest EKO.

 

Wg ciebie ja jestem z "tej samej bandy" a ty z jakiej "bandy" jesteś? :D

 

Za wpis

Bzdura - paliwo nie ma tu znaczenia liczy się metoda lub umiejętność. Przy spalaniu ekogroszku wykorzystujemy metodę spalania współprądowego, która jest EKO

zasługujesz na nagrodę Ig Nobla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażliwy temat to spalanie węgla i nauczanie religii w szkłach?

Nie powinno spalać się węgla w domowych warunkach. Nawet jak ten węgiel ma dziwną nazwę EKO lub ECO

 

Ty chyba patrzysz z perspektywy bloku lub miasta a co ze wsiami ? czym tam wg ciebie mają grzać skoro nawet gazu nie ma prądem ? nawet starsi ludzie czy samotne babcie mają kupić pompy ciepła i panele ? mrzonki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie rozumiesz to znaczy że jesteś z tej samej "bandy".

 

Bzdura - paliwo nie ma tu znaczenia liczy się metoda lub umiejętność. Przy spalaniu ekogroszku wykorzystujemy metodę spalania współprądowego, która jest EKO.

 

I nie ma znaczenia, ile siarki zawiera paliwo?

I pyłu ?

Wszystko się spali "współprądowo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce o to chodzi , żeby się uczyli 10 godzin kazań religijny w szkole i tylko 1h chemii , biologii czy matematyki bo niewykształconymi 100x łatwiej rządzić.

Czy ja wiem? ;)

Ostatnio mój wujek powiedział, że ksiądz na mszy zapowiedział pokaz palenia od góry. Oczywiście wysłuchał go jak wyroczni.

Ja wujkowi mówiłem o paleniu od góry już kilka lat temu, ale burknął tylko, że całe życie pali w piecu, więc wie lepiej niż jakiś gówniarz (czyli ja) :)

Ksiądz jest dla wielu ludzi autorytetem w wielu dziedzinach, ciepłownictwa nie wykluczając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ciebie ja jestem z "tej samej bandy" a ty z jakiej "bandy" jesteś? :D

W przeciwieństwie do ciebie ja bym ci pomógł w potrzebie a ty mnie już nie.

Za wpis

Bzdura - paliwo nie ma tu znaczenia liczy się metoda lub umiejętność. Przy spalaniu ekogroszku wykorzystujemy metodę spalania współprądowego, która jest EKO

zasługujesz na nagrodę Ig Nobla :D

Ten wpis świadczy tylko że umiesz tylko jątrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce o to chodzi , żeby się uczyli 10 godzin kazań religijny w szkole i tylko 1h chemii , biologii czy matematyki bo niewykształconymi 100x łatwiej rządzić.

 

Ostatnio mój wujek powiedział, że ksiądz na mszy zapowiedział pokaz palenia od góry. Oczywiście wysłuchał go jak wyroczni.

Bzdury nie na temat - nie na wasze czy moją głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ksiądz jest dla wielu ludzi autorytetem w wielu dziedzinach, ciepłownictwa nie wykluczając :D

 

Nie wiem co mnie przeraża bardziej - smrodziarze palący węglem, czy władza czarnej mafii... Widocznie komuś zależy, żeby ludzie byli głupi...

 

Trzeba uświadamiać ludzi, że MUSZĄ przejść na inne źródła ogrzewania niż kotły stałopalne, bo trują innych. A to, że nie mają kasy to ich problem, nie mój.

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...