Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój prąd 4.0


CityMatic

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jazda się zacznie, jak trzeba będzie te panele i elektrownie wiatrowe likwidować. Wtedy zobaczymy takie ECO, jak przy akumulatorach litowo-jonowych.

 

Jaka jazda ? jak nie będą ich skupować to sprzedasz na OLX lub rama na złom, nie wiem jak pójdzie z odzyskaniem ścieżek bo to ok 8g srebra a resztę do śmietnika . Ja nie widzę problemu musi być z tego kasa przecież nie oddasz panelu za darmo .

 

Ostatnio widziałem jak ktoś jednostkę wewnętrzną klim wyrzucił na śmietnik przyszedł żul i obciął kabel z wtyczką . Nawet menele nie wiedza co tracą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jazda ? jak nie będą ich skupować to sprzedasz na OLX lub rama na złom, nie wiem jak pójdzie z odzyskaniem ścieżek bo to ok 8g srebra a resztę do śmietnika . Ja nie widzę problemu musi być z tego kasa przecież nie oddasz panelu za darmo .

 

Ostatnio widziałem jak ktoś jednostkę wewnętrzną klim wyrzucił na śmietnik przyszedł żul i obciął kabel z wtyczką . Nawet menele nie wiedza co tracą:)

Ekologia nie polega za zachowaniu jednostek. Jeden czy drugi sprzeda, ale normalne działanie polega na zezłomowaniu starej instalacji. Kompletnie nie opłaca się obecnie rozkładać paneli na części składowe, ponieważ wyrzucenie na śmietnik jest o wiele tańsze. Czekają nas hałdy paneli, rosnące tym szybciej, że ludzie wymieniają panele przed okresem zwrotu. Nikt nie spodziewał się, że ludzie zachowają się jak przy wymianie telefonu na nowszy - chcę mieć najlepsze, bo znajomy ma :)

 

Inwestor instytucjonalny zachowuje się racjonalnie, czyli eksploatuje wg założeń. Inwestor indywidualny okazuje się, że wymienia pełnosprawne panele na nowsze, o kilka % sprawniejsze. I to zjawisko wywoła regulacje prawne. Ekologii nie ma w tym wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też są hałdy samochodów spalinowych a będą hałdy samochodów elektrycznych.

Pozostałe sprzęty i urządzenia tez muszą być utylizowane.

Oddałeś kiedykolwiek zużyte telefon lub smartfon do specjalistycznego punku utylizującego i odzyskującego ?

 

Dlaczego ludzie będą utylizować swoje moduły przed okresem zwrotu?

Ktoś wyda kilkanaście tysięcy złotych aby uzyskać kilka % większą produkcję?

Prywatny inwestor nie potrafi liczyć swoich pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie będą utylizować swoje moduły przed okresem zwrotu?

Ktoś wyda kilkanaście tysięcy złotych aby uzyskać kilka % większą produkcję?

Prywatny inwestor nie potrafi liczyć swoich pieniędzy?

To właśnie piszę - panele traktowane są jak smartfon, po kilku latach wymieniane bez konieczności. Tak się zachowują konsumenci na tzw. bogatym Zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie piszę - panele traktowane są jak smartfon, po kilku latach wymieniane bez konieczności. Tak się zachowują konsumenci na tzw. bogatym Zachodzie.

 

Przecież to jest skrajnie głupie. To ma zarabiać, Wymiana po zwrocie jet głupia wychodzisz na zero minus inflacja i utrata zyków z innej inwestycji.

PV ma się zwrócić jak najszybciej aby jak najszybciej odcinać kupony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest skrajnie głupie. To ma zarabiać, Wymiana po zwrocie jet głupia wychodzisz na zero minus inflacja i utrata zyków z innej inwestycji.

PV ma się zwrócić jak najszybciej aby jak najszybciej odcinać kupony

Nie twierdzę, że to racjonalne zachowanie. Zresztą co się dziwisz, skoro na każdym kroku wmawia się ludziom, że PV jest ekologiczna, bo zmniejsza carbon footprint. Niektórzy traktują panele na dachu jak biżuterię, lansują się czy chcą poczuć się nie gorsi niż sąsiad.

 

Znam dwie osoby, które położyły instalację PV za 40 tysięcy przy rachunkach za prąd 120-150 zł miesięcznie, bo tak wyszło z wyliczeń (pewnie handlowca) - czy to jest mądre? Czyste emocje - podstawa dzisiejszego handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znam dwie osoby, które położyły instalację PV za 40 tysięcy przy rachunkach za prąd 120-150 zł miesięcznie, bo tak wyszło z wyliczeń (pewnie handlowca) - czy to jest mądre? Czyste emocje - podstawa dzisiejszego handlu.

 

to tylko świadczy o osobach i te osoby gówno miały, gówno mają i gówno będą mieć tak bieda mentalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowanie zakupu ładowarek, dofinansowanie zakupu samochodów elektrycznych...

a prąd nadal z węgla.

 

Te motoryzacyjne dofinansowania to pod publiczkę.

 

Czas oszołomów hejtujących węgiel powinien dobiec końca.

Polska powinna wyeksploatować złoża węgla do ostatniej kropli potu. Zresztą widać to dzisiaj, że polityka odchodzenia od węgla wg dyktatu unii nie ma żadnej perspektywy, a tylko rodzi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oszołomów hejtujących węgiel powinien dobiec końca.

Polska powinna wyeksploatować złoża węgla do ostatniej kropli potu. Zresztą widać to dzisiaj, że polityka odchodzenia od węgla wg dyktatu unii nie ma żadnej perspektywy, a tylko rodzi problemy.

 

"Oszołomy"... a kto to taki? Co jest dobrego w węglu? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oszołomów hejtujących węgiel powinien dobiec końca.

Polska powinna wyeksploatować złoża węgla do ostatniej kropli potu. Zresztą widać to dzisiaj, że polityka odchodzenia od węgla wg dyktatu unii nie ma żadnej perspektywy, a tylko rodzi problemy.

Węgiel można zgazować pod ziemią, a im głębiej, tym lepszy węgiel. Mielibyśmy własny gaz, jednocześnie pozamykane kopalnie. Udział zgazowanego węgla w miksie energetycznym jest jednak dość mały. Burdel na kółkach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...