Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Eksperta ds. energetyki, dr inż. Jerzego Majchera.

 

Ach, ten co nie wie, że moduły PV po 15 latach nadal działają i mają się dobrze.

No cóż, za parę lat się dokształci

 

 

Takie artykuły to możesz podrzucać niezorientowanym w temacie. Wszyscy których wymieniłeś idą w węgiel gdyż paliwo do reaktorów atomowych się skończyło.

 

 

Ha, ha ha - pokaż mi jaką elektrownie węglową w UK, albo we Francji :)

Znalazł się zorientowany w temacie :)

 

"Idą w węgiel"

:lol: :lol:

Wyjdź może czasem na świat...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na oko widać że ta mapka to niezły foto-shop.

 

Nie kompromituj się do szczętu...

19 grudzień 2020, to też Photo-shop ?

full_Smog_w_Polsce.jpg

 

10 pażdziernik 2021, to też Photo-shop ?

245048387_1649938355181304_372515560625888122_n.png?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=_LCUlp2KZ5QAX8zJ1Bv&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AT-TpAoJ-VTddI6_wSiA0lTqT_oPIA9xdT9GyvGwul0A5g&oe=62E3AD63

 

 

 

 

To Ty nigdy zimą na airly nie zaglądałeś ?

Polecam...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za dwa lata musi wymienić piec na groszek , ale rok temu kupił węgla od razu na ostatnie 3 sezony palenia . Dom potrzebuje jakieś 2,5 tony na sezon więc kupił 8 na wszelki wypadek. W zeszłym roku zamontował panele na dachu a w tym roku przerobił klime na pompę....

 

Ale nie o to chodzi w sumie, kupił przez stronę PGG 5 ton węgla ( mimo ze nie jest mu potrzebny ) , weźmie dopłatę od państwa , spali cały swój zapas , a to co kupi od PGG sprzeda po aktualnej rynkowej cenie..... Tak właśnie państwo nam pomaga....

 

Skoro już chcą rozdawać to mogli te kase dać kopalniom, bo teraz to wygląda tak, że zarobią wszyscy cwaniacy, pośrednicy, kopalnie bedą dalej na minusie mimo że węgiel jest w cenie , a zapłacimy na koniec za to wszystko my PODATNICY :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby, da się zobaczyć dane sprzed kilku miesięcy? Ja mam tylko ostatnie 24h. Nie używałem tego narzędzia nigdy.

 

Nie, można znaleźć w sieci print-screeny, które potem znajdują sie na FB, czy różnych stronach (miejskich, organizacji pozarządowych itp)

Oczywiście te screeny najczęściej obrazują ekstremalne stężenia, ale na co dzień, w sezonie grzewczym w PL jest znacznie bardziej "kolorowo" niż w pozostałych krajach EU.

Zresztą co się dziwić, mam rodzinę w DE, w Dortmundzie, tam nikt nie lata w panice po necie, czy po składach, żeby węgiel do kotła kupić :)

Tam się po prostu węglem w domach nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, ten co nie wie, że moduły PV po 15 latach nadal działają i mają się dobrze.

No cóż, za parę lat się dokształci

Człowieku co ty gadasz. Internetowy bajkopisarz na usługach Berlina podważa Polskiego inżyniera.

 

"Idą w węgiel"

:lol: :lol:

Wyjdź może czasem na świat...

Japonia najbardziej zaawansowane technologicznie kraj na Świecie buduje kolejne elektrownie węglowe na dodatek sprowadzając węgiel. A my mamy swój węgiel i kupujemy niepewne nośniki energii od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wyjaśnia z kim mamy do czynienia.

 

Ty to typowy rusek. Całe życie do wychodka. Śmierdzieć sąsiadowi guanem to cnota. A jak ktoś namawia na kibelek to 1000 powodów przeciw: a co będzie jak wody zabraknie, a co będzie jak zaworek się popsuje, a co będzie jak fajans pęknie, a w ogóle to zabiera miejsce w domu, a można byłoby tam trzymać węgieł, a kiebelek to nowoczesna, zachodnia technologia, żeby nas uzależnić i zniszczyć nam nasz wspaniały MIR. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to typowy rusek. Całe życie do wychodka. Śmierdzieć sąsiadowi guanem to cnota. A jak ktoś namawia na kibelek to 1000 powodów przeciw: a co będzie jak wody zabraknie, a co będzie jak zaworek się popsuje, a co będzie jak fajans pęknie, a w ogóle to zabiera miejsce w domu, a można byłoby tam trzymać węgieł, a kiebelek to nowoczesna, zachodnia technologia, żeby nas uzależnić i zniszczyć nam nasz wspaniały MIR. :D

Jest pomoc. Coś powiesz w temacie zakupu węgla czy zakładamy czapki klauna.

 

PS.

Nie jestem przeciwko nowym technologią tylko przeciwko robieniu z ludzi debili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zaś ogarnięty jesteś, że za wszelką cenę chcesz mi udowodnić, że jesteś zainfekowany grzybów rodnikami i jeszcze do tego zmieżasz w kierunku udowodniwnia, że cierpisz na coś w rodzaju rozczepienia jaźni.

Tu tak ładnie napisałeś do @Ratpaw, by ci kitu nie wciskał tym co było kiedyś

5 lat i dawniej było jej łatwiej, bo rozliczaliśmy się za pomocą miar objętości, a mimo to jakoś pozwy się nie posypały.

Dlatego nei ma sensu przywoływanie casusu Twojego kolegi, bo trochę się od tego czasu zmieniło.

Zarówno w sposobie rozliczeń za paliwo gazowe, jak i w prawie, bo 15 lat temu w polskim prawodawstwie nie istniało pojęcie pozwu zbiorowego

A tu co mi wypisujesz :

Prosiłeś o mapkę, masz mapkę

Masz także porównanie Lubania i Goerlitz

Co chcesz tym udowodnić – dlaczego nie wklejsz jeszcze do tego mapki z czasów zimy stulecia lub z czasów świetności Gierka – wklej mapkę z dnia w którym ją będziesz wklejał – czyli teraźniejsza a nie będziesz się odnosił do tego co było a czego już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel za dwa lata musi wymienić piec na groszek , ale rok temu kupił węgla od razu na ostatnie 3 sezony palenia . Dom potrzebuje jakieś 2,5 tony na sezon więc kupił 8 na wszelki wypadek. W zeszłym roku zamontował panele na dachu a w tym roku przerobił klime na pompę....

 

Ale nie o to chodzi w sumie, kupił przez stronę PGG 5 ton węgla ( mimo ze nie jest mu potrzebny ) , weźmie dopłatę od państwa , spali cały swój zapas , a to co kupi od PGG sprzeda po aktualnej rynkowej cenie..... Tak właśnie państwo nam pomaga....

 

Skoro już chcą rozdawać to mogli te kase dać kopalniom, bo teraz to wygląda tak, że zarobią wszyscy cwaniacy, pośrednicy, kopalnie bedą dalej na minusie mimo że węgiel jest w cenie , a zapłacimy na koniec za to wszystko my PODATNICY :bash:

 

No niestety ale tak jest że sporo ludzi ma już zapas węgla na co najmniej dwa sezony do przodu ale dalej polują bo można sprzedać z zyskiem , a co do dawania tych 3 tys to żadna nowość w PL przecież my w większości jesteśmy idiotami i nic tego nie zmieni skoro głosujemy na jakieś po-pisy od 30 lat i jest jak jest , taką kasę dać kopalnią nie wszystkim tylko powiedzmy 4 które ciągną węgiel energetyczny i na utopią w węglu , podobnie z lasami wyrąb trwa niepojęty i zwykłe kłody za grosze durnie sprzedają że nawet trociny nie zostają a można by robić tarcicę i też eksportować byłaby robota zyski trociny i pelet a tak mamy jeden wielki huj , 200 lat temu jeden prusak nijaki Otto powiedział chcesz Polaka wykończyć daj mu się rządzić , nawet Kaszubi po 150 latach poddanych Niemcom z zadowoleniem przyjeło do wiadomości że w końcu są w wolnej Polsce i po miesiącu stwierdzili że tyle szykan przez 150 lat nie dostali ile przez miesiąc od swoich czyli Polaków ,widocznie mamy jakąś wadę genetyczną bo co zrobimy to spierdolimy , sory za te wstawi ale jakoś samo się ciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dołączę do dyskusji. Co do spalania węgla. Moi rodzice, którzy mają dom na wsi, muszą spalać 4 tony węgla na sezon. Teściowie, którzy mają mieszkanie w bloku, ale grzać muszą się sami, spalają 2 tony węgla na sezon grzewczy. Co do dostępności. Prawda jest taka, że jest bardzo ciężko węgiel dostać, nawt wprost z kopalni. Moja żona pytała brata czy dałoby się załatwić węgiel, to powiedział jej, że dopiero na styczeń.... dramat. Co do paneli foto, myślałem, nad tym by je zainstalować, ale jak już to z pompą ciepła. Jednak byłem zmuszony zrezygnować, bo niestety na razie jest ponad mój budżet. Co do kopalń, w mediach niemieckich mówią wprost, że będą otwierać na nowo kopalnie. Informacja z pierwszej ręki, brat mieszka w Niemczech i mówił jakie tam są plany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tak jest że sporo ludzi ma już zapas węgla na co najmniej dwa sezony do przodu ale dalej polują bo można sprzedać z zyskiem , a co do dawania tych 3 tys to żadna nowość w PL przecież my w większości jesteśmy idiotami i nic tego nie zmieni skoro głosujemy na jakieś po-pisy od 30 lat i jest jak jest , taką kasę dać kopalnią nie wszystkim tylko powiedzmy 4 które ciągną węgiel energetyczny i na utopią w węglu , podobnie z lasami wyrąb trwa niepojęty i zwykłe kłody za grosze durnie sprzedają że nawet trociny nie zostają a można by robić tarcicę i też eksportować byłaby robota zyski trociny i pelet a tak mamy jeden wielki huj , 200 lat temu jeden prusak nijaki Otto powiedział chcesz Polaka wykończyć daj mu się rządzić , nawet Kaszubi po 150 latach poddanych Niemcom z zadowoleniem przyjeło do wiadomości że w końcu są w wolnej Polsce i po miesiącu stwierdzili że tyle szykan przez 150 lat nie dostali ile przez miesiąc od swoich czyli Polaków ,widocznie mamy jakąś wadę genetyczną bo co zrobimy to spierdolimy , sory za te wstawi ale jakoś samo się ciśnie.

A ciebie co zaś acz nie zaś tylko od nowa napadło by już nie wiadom raz któy mówić o sobie w drugiej osobie – czym to spowodowane jest : poglądami politycznymi, przynależnością partyjną czy rodziną za Odrą.

Skoro piszesz o sobie, to wyrażaj się za siebie a nie będziesz swojego innym przypisywał.

Ale chwilowa lepsza taka komuna niż płacenie cwaniakom po 5 tys od tony , za rok pewnie węgla będzie pod dostatkiem a i ludzie z tego co wiem mają już zapasy na dwa lata bo co to będzie , oby tylko prąd nie zdrożał radykalnie bo przyjdzie mi ponownie kocioł ekogroszkowy podłączać a nie za bardzo mi się uśmiecha.
Ja pierdzielę żeby tak u ciebie na Śląsku z dnia na dzień węgiel zdrożał. Tego co ci zostało tosz to teraz fortuna a jak jeszcze go trochę potrzymasz, to chyba wartości złota nabierze.

Antracyt - Wałbrzych - FS7 II competition

Miast tu na wypisywanie pierdół czas tracić bierz szpadel i zacznij fedrować a na kolejne PC w mgnieniu oka się nazbiera i co ci po cenie prądu skoro dudki w kapeluszu będą się przelewać.

Konkurencja ale z czym ?

przecież to stało się nagle

i nikt z kapelusza nie przytarga iluś milionów ton węgla więc o

żadnej konkurencji mowy być nie może a że czas jaki jest to uważam że

każdy ruch na zahamowanie niepochamowanego popędu cenowego :D jest dobry ,

handlarz ma się bogacić a biedak zdychać ?

8 tys tona może być ok .

#18 To jak z tym składem i tymi ok. 200-stoma tonami węgla – że co – w Rudzie Śląskiej i na Śląsku jest tylko taki jeden skład czy takich składów jest masa wręcz zatrzęsienie.

Ludzie już tyle miesięcy o węgiel się zabiją a on na oczach wszystkich sobie tam leży i wszyscy głęboko w 3D go mają.

200t, to nie kupka tylko raczej hałda i skąd i jak ten węgiel się tam znalazł skoro kopalnie sprzedawały po 5t na twarz w limicie 50t dziennie.

Premier Spółki Skarbu Państwa zobowiązał, by na ten „węgiel+” interwencyjnego zakupu po cenie giełdowej ( https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/ na rynkach światowych dokonały po to by do niego dołożyć ze Skarbu Państwa zgodnie z ustawą a na hałdzie w Rudzie Śląskiej ok. 200t węgla sobie leży i czeka aż osiągnie cenę złot.

Zdajesz sobie sprawę z tego co powiadasz czy w tylko w taki sposób „konsedefatów” ideały i ruch propagujesz podpisując się pod tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dołączę do dyskusji. Co do spalania węgla. Moi rodzice, którzy mają dom na wsi, muszą spalać 4 tony węgla na sezon. Teściowie, którzy mają mieszkanie w bloku, ale grzać muszą się sami, spalają 2 tony węgla na sezon grzewczy. Co do dostępności. Prawda jest taka, że jest bardzo ciężko węgiel dostać, nawt wprost z kopalni. Moja żona pytała brata czy dałoby się załatwić węgiel, to powiedział jej, że dopiero na styczeń.... dramat. Co do paneli foto, myślałem, nad tym by je zainstalować, ale jak już to z pompą ciepła. Jednak byłem zmuszony zrezygnować, bo niestety na razie jest ponad mój budżet. Co do kopalń, w mediach niemieckich mówią wprost, że będą otwierać na nowo kopalnie. Informacja z pierwszej ręki, brat mieszka w Niemczech i mówił jakie tam są plany.

Info cenne i faktycznie tak to wygląda - dla tego trza szukać paliwa alternatywnego i walić te ich eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tak jest że sporo ludzi ma już zapas węgla na co najmniej dwa sezony do przodu ale dalej polują bo można sprzedać z zyskiem , a co do dawania tych 3 tys to żadna nowość w PL przecież my w większości jesteśmy idiotami i nic tego nie zmieni skoro głosujemy na jakieś po-pisy od 30 lat i jest jak jest , taką kasę dać kopalnią nie wszystkim tylko powiedzmy 4 które ciągną węgiel energetyczny i na utopią w węglu , podobnie z lasami wyrąb trwa niepojęty i zwykłe kłody za grosze durnie sprzedają że nawet trociny nie zostają a można by robić tarcicę i też eksportować byłaby robota zyski trociny i pelet a tak mamy jeden wielki huj , 200 lat temu jeden prusak nijaki Otto powiedział chcesz Polaka wykończyć daj mu się rządzić , nawet Kaszubi po 150 latach poddanych Niemcom z zadowoleniem przyjeło do wiadomości że w końcu są w wolnej Polsce i po miesiącu stwierdzili że tyle szykan przez 150 lat nie dostali ile przez miesiąc od swoich czyli Polaków ,widocznie mamy jakąś wadę genetyczną bo co zrobimy to spierdolimy , sory za te wstawi ale jakoś samo się ciśnie.

 

To prawda. Smutna prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tak jest że sporo ludzi ma już zapas węgla na co najmniej dwa sezony do przodu ale dalej polują bo można sprzedać z zyskiem , a co do dawania tych 3 tys to żadna nowość w PL przecież my w większości jesteśmy idiotami i nic tego nie zmieni skoro głosujemy na jakieś po-pisy od 30 lat i jest jak jest , taką kasę dać kopalnią nie wszystkim tylko powiedzmy 4 które ciągną węgiel energetyczny i na utopią w węglu , podobnie z lasami wyrąb trwa niepojęty i zwykłe kłody za grosze durnie sprzedają że nawet trociny nie zostają a można by robić tarcicę i też eksportować byłaby robota zyski trociny i pelet a tak mamy jeden wielki huj , 200 lat temu jeden prusak nijaki Otto powiedział chcesz Polaka wykończyć daj mu się rządzić , nawet Kaszubi po 150 latach poddanych Niemcom z zadowoleniem przyjeło do wiadomości że w końcu są w wolnej Polsce i po miesiącu stwierdzili że tyle szykan przez 150 lat nie dostali ile przez miesiąc od swoich czyli Polaków ,widocznie mamy jakąś wadę genetyczną bo co zrobimy to spierdolimy , sory za te wstawi ale jakoś samo się ciśnie.

 

Zgadza się, to są właśnie skutki rozbiorów.

 

W rosyjskim zaborze... ani do nauki i pracy nie było. W statystyce NIK z roku 1980, najwyższe spożycie alkoholu na 1 mieszkańca.

W zaborze Galijskim pracy nie było, pozwalali kształcić się, stąd znani profesory ze Lwowa

W zaborze Pruskim, nie pozwalali chodzić do szkoły, zaganiali do pracy

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to są właśnie skutki rozbiorów.

 

W rosyjskim zaborze... ani do nauki i pracy nie było. W statystyce NIK z roku 1980, najwyższe spożycie alkoholu na 1 mieszkańca.

W zaborze Galijskim pracy nie było, pozwalali kształcić się, stąd znani profesory ze Lwowa

W zaborze Pruskim, nie pozwalali chodzić do szkoły, zaganiali do pracy

 

W Ruskim zaborze kto ma największe poparcie?

Edytowane przez stanisław.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...