Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

Czytaj dokładniej, pisałem o CO2 a nie o katalizatorze.
Dzięki, bardzo pouczający wywiad. Muszę sobie kupić ten katalizator do paliw
Nie wiem co z tych walk o to jeszcze pamiętasz ale ja to pamiętam bardzo dobrze i jak tylko to zobaczyłem, to od razu uczucie mdłości powróciło.

 

Do Twojego to jeszcze dokładam :

Mi to śmierdzi okrutnie a oni świadomi są mentalności ludzkiej i wiedzą doskonale o tym, że mało kto czyta to co drobnym drukiem jest napisane :

WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU WĘGLOWEGO

UWAGA!

Informacje przedstawione we wniosku o wypłatę dodatku węglowego składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń – zgodnie z art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. Poz. 1692).

To chyba po 5-ciu latach ulega przedawnieniu więc w tym czasie mogą dochodzić swego.

 

3. Informacja dotycząca źródeł ogrzewania na paliwo stałe.

Głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego wnioskodawcy jest jedno z następujących źródeł:

1.) Kocioł na paliwo stałe

2.) Kominek,

3.) Koza,

4.) Ogrzewacz powietrza,

5.) Trzon kuchenny,

6.) Piecokuchnia,

7.) Kuchnia węglowa,

8.) Piec kaflowy na paliwo stałe

Tego pojąć nie mogę – o co im w tym chodzi zwłaszcza w rejonach gdzie już antysmogowa się panoszy a do tego skąd im się wziął np. kominek opalany węglem.

 

9) Zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

To też jest niepojęte skąd im się wzięła ta zawartość 85% węgla kamiennego skoro zabronili spalania, używania i przetwarzania między innym miału i flot.

 

Wisienką na torcie dla mnie w tym wszystkim jest to, że w tym wniosku nie dopatrzyłem się nic na temat rachunku za zakupiony węgiel – teraz z tym związana jest jeszcze rzecz taka 1.) Cena węgla. 2.) Cena transportu a tak jak Ty kupiłeś, to niby jak z tym być ma.

EDIT:

Do tego rzecz jeszcze taka – co w sytuacji jak ktoś kupi sobie : 500 lub 800 kg czy 1 lub 2 tony oraz takie tam w granicach tych 3 ton limitu trochę po wyżej tej kwoty 996,60 zł/t, bo mu tylko tyla trza będzie.

 

Ooojj śmierdzi/śmierdzi mi to okrutnie – co by tylko jeleni nie nazbierali, by łupić ich później okrutnie, bo niby chcieli/nie chcieli a jak stan faktyczny ukazać mieli – oni se mogą to w sytuacji takiej interpretować dowolnie i wyciągać z tego to co im się zachce (drobnym drukiem jest napisane wiele i do tego cała masa odnośników do ustaw o których nadmieniają w tym dziele).

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zaświadczenie z CEEB do zakupu było potrzebne – coś na temat węgla tego napiszesz – dobre to co czy szkoda o tym gadać.

Za dopłatami do tego patrzyłeś już co, bo podobno już weszło to w życie i są już na to przepisy wykonawcze a ci co gadali o tym, to stwierdzili, że jak na razie zainteresowanych brak – a i wiesz o tym, że na te dopłaty jest pula z wyczerpaniem której i dopłaty się skończą.

 

Ojj Panie.... nie wiem czy to jest dobre czy nie. Chociaż jak teść oceniał węgiel, to mówił, że jest dobrej jakości. Jak on żadnego zaświadczenia nie musiał mieć. Chyba nie doczytałes do końca. Od żony rodzice kupili węgiel, który kosztował 1250 zł za tonę. Nie dali 3000 zł za tonę. Są takie ceny zresztą wszyscy o tym wiemy, ale tak jak wspomniałem. Nie dali 3000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj Panie...

Chyba nie doczytałeś do końca. Od żony rodzice kupili węgiel, który kosztował 1250 zł za tonę.

Tego „pana” proszę darować sobie przynajmniej jeśli chodzi o moją osobę – za równością jestem i nie mam zamiaru nikomu tu „panować”.

Wszystko się zgadza – nie w pełni Cię zacytowałem, bo nie wiadomo w jakiej cenie ten węgiel wszystkim sprzedają lub raczej w jakiej cenie już go sprzedali.

Certyfikatu na węgiel nie dają sami z siebie - kupujący musisz poprosić o niego a jest on potrzeby do tego, że jak przebierańce na kontrolę przyjdą to mogą się tego domagać i jeśli ktoś tego nie ma, to mogą się tego czepić.

O dopłaty pytałem – coś już działacie czy działać będziecie, bo podobno wnioski o dopłaty zaczęły spływać lawinowo.

Zaglądałeś może do tego : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?378978-poszukiwania-ekogroszku a jeśli tak, to wyrazisz zdanie swoje na ten temat, bo ja dalej stoję przy swoim, że jak ktoś węgla nie kupi to nie może o dopłatę występować a jeśli o żony rodziców chodzi, to im się zwrot należy od kwoty 996,60 zł/t w ramach tych 3000 zł. czyli 1250 – 996.60 = 253,40 na tonie – można by było jeszcze w taki sposób podejść do tego, że 3000 : 253,40 = 11,84 ale skoro gadali wcześniej o 3-rzech tonach, to cholera wie jak do tego podchodzić będą – także o to ich trzeba dopytać się koniecznie.

We wniosku o dopłatę jest miejsce na wyszczególnienie dołączonych dokumentów i po mojemu razem z wnioskiem musowo im kserokopię rachunku za zakupiony węgiel dołączyć – w tedy co mają oddać to oddadzą i nie będą mili podstaw ku temu by powiedzmy za ok. 5-ęć lat się domagać rachunku tego na którym ma być za ile ten węgiel kupiony został.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiemy co oznaczało to oświadczenie na końcu wniosku o dodatek węglowy:

Dodatek węglowy nie dla ciebie, jeśli kupiłeś węgiel w cenie gwarantowanej. Dodatek węglowy, czyli 3000 zł na zakup węgla, nie przysługuje osobom, które kupiły już węgiel w cenie gwarantowanej, nie wyższej niż 996,60 zł brutto za tonę. Za podanie fałszywych danych we wniosku o dodatek grożą surowe kary.

A gdzie w tym zapisie jest uwzględniony transport węgla z kopalni za który zapłaciłem przewoźnikowi 2700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiemy co oznaczało to oświadczenie na końcu wniosku o dodatek węglowy:

 

A gdzie w tym zapisie jest uwzględniony transport węgla z kopalni za który zapłaciłem przewoźnikowi 2700 zł.

Się nie bój one w ciemię nie bite - jeszcze co niektórzy w zębach będą to nosić by oddać a jeśli chodzi o Ciebie, to trza by w urzędzie z nimi o tym gadać, bo co winien jesteś temu, że węgiel wywalili za granice i innego sposobu nie było by go kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ooojj śmierdzi/śmierdzi mi to okrutnie – co by tylko jeleni nie nazbierali, by łupić ich później okrutnie, bo niby chcieli/nie chcieli a jak stan faktyczny ukazać mieli – oni se mogą to w sytuacji takiej interpretować dowolnie i wyciągać z tego to co im się zachce (drobnym drukiem jest napisane wiele i do tego cała masa odnośników do ustaw o których nadmieniają w tym dziele).

 

Zazwyczaj twierdzę, że samsu bredzi bez sensu, ale teraz przyznaję, że identyczna myśl też mi chodzi gdzieś z tyłu głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie bój one w ciemię nie bite

Ja się ich nie boję tylko z tego co widać owce zrzucają skóry.

to trza by w urzędzie z nimi o tym gadać

Pogadam z nimi w Sądzie jak będzie trzeba.

bo co winien jesteś temu, że węgiel wywalili za granice i innego sposobu nie było by go kupić.

Własnie o tym piszę. Szkoda że nie napisali w tym wniosku że zakup węglą w PGG równa się trafieniu szóstki w totka więc z automatu zrzekam się dobrowolnie dodatku węglowego. Koszt zakupu węgla w ich PGG wyniósł mnie około 1400 zł i na to mam wszystkie dokumenty. Teraz na szybko szukają frajerów lub zaprzyjaznionych pociotków z kawałkiem placu jako KDW bo może ich prawnicy już zaczynają dmuchać na zimno.

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego „pana” proszę darować sobie przynajmniej jeśli chodzi o moją osobę – za równością jestem i nie mam zamiaru nikomu tu „panować”.

Wszystko się zgadza – nie w pełni Cię zacytowałem, bo nie wiadomo w jakiej cenie ten węgiel wszystkim sprzedają lub raczej w jakiej cenie już go sprzedali.

Certyfikatu na węgiel nie dają sami z siebie - kupujący musisz poprosić o niego a jest on potrzeby do tego, że jak przebierańce na kontrolę przyjdą to mogą się tego domagać i jeśli ktoś tego nie ma, to mogą się tego czepić.

O dopłaty pytałem – coś już działacie czy działać będziecie, bo podobno wnioski o dopłaty zaczęły spływać lawinowo.

Zaglądałeś może do tego : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?378978-poszukiwania-ekogroszku a jeśli tak, to wyrazisz zdanie swoje na ten temat, bo ja dalej stoję przy swoim, że jak ktoś węgla nie kupi to nie może o dopłatę występować a jeśli o żony rodziców chodzi, to im się zwrot należy od kwoty 996,60 zł/t w ramach tych 3000 zł. czyli 1250 – 996.60 = 253,40 na tonie – można by było jeszcze w taki sposób podejść do tego, że 3000 : 253,40 = 11,84 ale skoro gadali wcześniej o 3-rzech tonach, to cholera wie jak do tego podchodzić będą – także o to ich trzeba dopytać się koniecznie.

We wniosku o dopłatę jest miejsce na wyszczególnienie dołączonych dokumentów i po mojemu razem z wnioskiem musowo im kserokopię rachunku za zakupiony węgiel dołączyć – w tedy co mają oddać to oddadzą i nie będą mili podstaw ku temu by powiedzmy za ok. 5-ęć lat się domagać rachunku tego na którym ma być za ile ten węgiel kupiony został.

 

Samsu, ja to " Panie" nie napisałem jakoś negatywnie, tylko u mnie tak czasami się mówi. Jak uraziłem to przepraszam. Bardzo Ci dziękuję za informację, będzie to bardzo cenne dla moich teściów.Robię screena z Twojego posta w razie w. jeszcze raz dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsu, ja to " Panie" nie napisałem jakoś negatywnie, tylko u mnie tak czasami się mówi. Jak uraziłem to przepraszam. Bardzo Ci dziękuję za informację, będzie to bardzo cenne dla moich teściów.Robię screena z Twojego posta w razie w. jeszcze raz dzięki za rady
Ani dziękować – ani przepraszać nie ma za co – „szacunek” za głos który zmierzał do sprostowania, bo faktycznie mógłby sobie pomyśleć ktoś coś a tak, to wątpliwości i niedomówień już żadnych nie ma.

Do tego też czytają, to inni dzięki czemu jest szansa na to, że się opamiętają i przynajmniej tyle zyskają na tym, bo po co jeszcze dodatkowo tą tyranię wspierać i ją napędzać.

Rodzicom, to najlepiej pokaż „ustawę”, bo co tam ja i moje przemyślenia na ten temat.

 

W środkach masowego przekazu ukazało się wiele przekłamań o tym (a może tak celowo o tym gadali?) i nawet tu na forum dało się słyszeć głosy, że jak dają to brać trzeba i koniec – nic się nad tym nie zastanawiać ani do ustawy zaglądać i się wczytywać co jest w niej zapisane - bo środki masowego przekazu i chciejstwo każdego występującego – tylko, że nie tędy droga – zwłaszcza, że tak jak ja, to nie pojmuję za cholerę o co im w tym chodzi – z jednej strony ustalili dla nas cenę węgla a z drugiej strony ci co łupili i łupią na tym kasę, to jeszcze tą ustawą ich działalność została napędzona - większy obrót - większe zyski i mowy nie ma by cenę obniżyć skutkiem spadku sprzedaży.

 

Istny dom wariatów – rząd daje dopłatę by wspomóc tych których pod murem postawił a węgla jak nie było tak nie ma i powiedzmy, że co niektórzy bez węgla by się obyć musieli i obyli, bo stać by ich na niego nie było ale w sytuacji takiej, że jest dopłata, to koniec z końcem chcą nie chcąc się decydować będą tylko jeszcze nie wiadomo na co, bo nikt nic o tym nie pisze i nie wiadomo jak z tym będzie i czym to się skończy.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ich nie boję tylko z tego co widać owce zrzucają skóry.

 

Pogadam z nimi w Sądzie jak będzie trzeba.

 

Własnie o tym piszę. Szkoda że nie napisali w tym wniosku że zakup węglą w PGG równa się trafieniu szóstki w totka więc z automatu zrzekam się dobrowolnie dodatku węglowego. Koszt zakupu węgla w ich PGG wyniósł mnie około 1400 zł i na to mam wszystkie dokumenty. Teraz na szybko szukają frajerów lub zaprzyjaznionych pociotków z kawałkiem placu jako KDW bo może ich prawnicy już zaczynają dmuchać na zimno.

 

Tam powinni wysłać MOSAD skoro nasi się nie kwapią sprawdzić o co tam chodzi z ta tzw sprzedażą , sprzedaż to szumne słowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wisienką na torcie dla mnie w tym wszystkim jest to, że w tym wniosku nie dopatrzyłem się nic na temat rachunku za zakupiony węgiel – .

 

Bo to nie jest pomoc w zakupie węgla tylko REKOMPENSATA za jego brak. A palić trzeba wszystko (oprócz opon bo prezes coś słyszał że be )

Nieudacznicy nie ogarnęli na czas zaopatrzenia i nie udało im się zwiększyć wydobycia poprzez łapówki dla górników więc głoszą jawnie - RÓBTA CO CHCETA

i po trzy kafle na otarcie łez po zamarzniętej rodzinie.

 

P.S.

Tym durniom pewnie się zdawało że jak zwiększą płace górników o 80 proc to o tyle wzrośnie wydobycie -

No bo jak trzeba szybko wykopać jeden metr sześcienny ziemi to wystarczy 500 ludzi na metr kwadratowy i sie 500 razy szybciej wykopie.

Pewnie nawet łopat dla tych 500 nie przewidzieli bo po co ?

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio gdzieś mi się obiło o gały w internecie że pinokio planuje widełki w postaci ilości prądu elektycznego na 200kw jeden dom i zasadne pytanie jak grzać teraz ten dom mając pompę ciepła , idzie nowy porządek swiata nawet już się z tym nie kryją , w Poznaniu już powiedziano że bloki bedą ogrzewać tylko do 18 stopni , super jeszcze chwila i ta oferta od Łukaszenki zacznie mieć sens ,on obiecał każdemu Polakowi obywatelstwo a skoro swoi nas będą gnoić to co poniektórzy chętnie z ciepełka skorzystają , ja się nie wybieram .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że od 7 miu lat pierdolą jak to źle wszystko było a nic nie zmienili na lepsze - nic ale to kompletnie nic. Natomiast lista ich porażek jest dłuższa niż kolejka po węgiel a koszty tej głupoty będziemy spłacać o biedzie i głodzie więcej niż sto lat. Ale za to na "bombelki" dali. I jak to mówią matki moherowe - no powiedz synek - kto tyle dał ?

Odwróce więc teraz to pytanie i zapytam kto tyle wziął ? gdzie węgiel -ten nasz ? prąd-ten z Bełachatowa Konina i Turoszowa , gaz - ten nasz bałtycki ?

Gdzie respiratory służba zdrowia szkoła wojsko i policja ? Gdzie REALNA siła emerytury ? I odpowiem wam koledzy żeby nie było wątpliwości to wszystko jest w dupie bardziej czarnej niż polski węgiel którego jeszcze długo nie zobaczymy w normalnej cenie. Bo parafrazując pewnego polityka - NORMALNIE TO JUŻ BYŁO.

Potem nastał PIS. Tak że ten.......do kolejek czas moherom - instytucja STACZA KOLEJKOWEGO powraca w całej swojej obrzydliwej formie.

No i dołączają młodsi - Podobno 500 zł za tonę trza dać za możliwość zakupu węgla w PGG przy pomocy bota. Powstaje nowa potężna gałąź gospodarki - za chwilę to samo będzie przy zakupie nawozów dwutlenku i wszystkich innych surowców potrzebnych przedsiębiorstwom. Nalezy tylko życzyć sobie aby te durnie granic nie zamknęli to może chociaż sami tu zostaną z tym burdelem. Mozliwe że ktoś sie obruszy na moje pisanie o debilach -podam więc tylko jeden przykład kompletnej głupoty - słynna ławka - jakim cudem udało się symbol Polski zrobić w kolorach ruskiej flagi ? Chyba że to nie przypadek a raczej kierunek w którym zmierzamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że od 7 miu lat pierdolą jak to źle wszystko było a nic nie zmienili na lepsze - nic ale to kompletnie nic.

Nieprawda. Wybudowali gazoport, zwiększyli i nadal zwiększają przepustowość polskich portów (np w Gdyni), przekop mierzei jest tego elementem. Budowali sporo dróg i nadal budują (te 100 obwodnic). Obecnie zwiększają możliwości polskiej armii. Już na samym początku obiecali i w dużej mierze dotrzymali słowa odnośnie przyjmowania uchodźców z "egzotycznych krajów" - mielibyśmy obecnie gigantyczne obciążenia socjalne dla ludzi niekompatybilnych z naszą kulturą (zapytaj np Włochów co sądzą prywatnie o imigrantach). Wsparcie Ukrainy w wojnie z Rosją jest kolejnym dobrym ruchem, podobnie jak podpisywanie kontraktów z Koreą na dostarczanie ciężkiego sprzętu i w perspektywie budowanie w rejonie państw pomostu bałtycko-czarnomorskiego wspólnej platformy militarnej, niekoniecznie opartej na amerykańskich rozwiązaniach, również oparcie się niemieckim producentom militarnym. Mam wrażenie, że geopolitcznie w zeszłym roku otwarły się oczy naszym władzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przepustowość polskich portów ma jeszcze spory zapas do 100%. Zwiększenie może nastąpić tylko na podstawie nowych kontraktów.

2. Przekop mierzei to toalny debilizm (zalew jest za płytki).

3. Kilkanaście tysięcy muzułmanów to problem, a 6 mln. Ukraińców już nie?

4. My nie wspieramy Ukrainy, tylko juz niemal staliśmy się stroną w konflikcie. Trzeba było iść drogą niemiecką a nie się wychylać przed szereg.

5. Wspólna platforma bałtycko-czarnomorska? co Ty pleciesz?

6. Szkoda, że nie otworzyły się rządowi oczy na kwestie gospodarcze.

 

Nic dobrego pisiory nie zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że od 7 miu lat pierdolą jak to źle wszystko było a nic nie zmienili na lepsze - nic ale to kompletnie nic. Natomiast lista ich porażek jest dłuższa niż kolejka po węgiel a koszty tej głupoty będziemy spłacać o biedzie i głodzie więcej niż sto lat. Ale za to na "bombelki" dali. I jak to mówią matki moherowe - no powiedz synek - kto tyle dał ?

Odwróce więc teraz to pytanie i zapytam kto tyle wziął ? gdzie węgiel -ten nasz ? prąd-ten z Bełachatowa Konina i Turoszowa , gaz - ten nasz bałtycki ?

Gdzie respiratory służba zdrowia szkoła wojsko i policja ? Gdzie REALNA siła emerytury ? I odpowiem wam koledzy żeby nie było wątpliwości to wszystko jest w dupie bardziej czarnej niż polski węgiel którego jeszcze długo nie zobaczymy w normalnej cenie. Bo parafrazując pewnego polityka - NORMALNIE TO JUŻ BYŁO.

Potem nastał PIS. Tak że ten.......do kolejek czas moherom - instytucja STACZA KOLEJKOWEGO powraca w całej swojej obrzydliwej formie.

No i dołączają młodsi - Podobno 500 zł za tonę trza dać za możliwość zakupu węgla w PGG przy pomocy bota. Powstaje nowa potężna gałąź gospodarki - za chwilę to samo będzie przy zakupie nawozów dwutlenku i wszystkich innych surowców potrzebnych przedsiębiorstwom. Nalezy tylko życzyć sobie aby te durnie granic nie zamknęli to może chociaż sami tu zostaną z tym burdelem. Mozliwe że ktoś sie obruszy na moje pisanie o debilach -podam więc tylko jeden przykład kompletnej głupoty - słynna ławka - jakim cudem udało się symbol Polski zrobić w kolorach ruskiej flagi ? Chyba że to nie przypadek a raczej kierunek w którym zmierzamy ?

 

POprzednie nieudaczniki stracili 8 lat obecne nieudaczniki już 7 lat stracili a elektrowni jądrowej jak nie ma tak nie będzie , trzeba pogonić te towarzystwa i wybierać swoich a nie na usługach USA czy DE bo inaczej całe stulecia tak będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisywanie kontraktów z Koreą na dostarczanie ciężkiego sprzętu i w perspektywie budowanie w rejonie państw pomostu bałtycko-czarnomorskiego wspólnej platformy militarnej, niekoniecznie opartej na amerykańskich rozwiązaniach, również.

 

Super, zamiast większać produkcję KRABow (tak chwalonych przez Ukraińców) u siebie kupujemy koreański sprzęt - wydajemy, zamiast zarabiać.

 

Te samoloty też nie mają właściwości porównywalnych z najnowszymi wersjami F16 i na pewno ta platforma jest bardziej rozpowszechniona, nie wiem,.po co tworzyć nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest pomoc w zakupie węgla tylko REKOMPENSATA za jego brak. A palić trzeba wszystko (oprócz opon bo prezes coś słyszał że be )

Nieudacznicy nie ogarnęli na czas zaopatrzenia i nie udało im się zwiększyć wydobycia poprzez łapówki dla górników...

P.S.

Tym durniom pewnie się zdawało że jak zwiększą płace górników o 80 proc to o tyle wzrośnie wydobycie -

No bo jak trzeba szybko wykopać jeden metr sześcienny ziemi to wystarczy 500 ludzi na metr kwadratowy i sie 500 razy szybciej wykopie.

Pewnie nawet łopat dla tych 500 nie przewidzieli bo po co ?

NnOoo NIE jak możesz takie rzeczy pisać – zwłaszcza w odniesieniu do prawdy którą niżej ukazałaś – dla czego w tej ich „ustawie” o dopłatach nie pokażesz tego o czym tu napisałeś.

Gdzie w niej jest, że dopłata się należy pomimo tego, że ktoś węgla nie kupi albo, że jak kupi i weźmie dopłatę a później z zyskiem ten węgiel sprzeda, to oddawać tej forsy nie będzie musiał - wychodząc z założenia, że ze śmietników opału sobie nawybiera.

 

Ty nie wiesz czy może wyparłeś to info, że pomimo wybuchu wojny na Ukrainie naszego węgla i drewna nie przestali wypychać za granicę, że już zapłacony węgiel zmierzający do nas taborem kolejowym (i może samochodowym) utknął tak na terenie sowietów jak i ich sojuszników (embargo se wymyślili – dobry sposób na wojowanie z wrogiem). Na wojnę zapasy się chyba gromadzi a nie ich pozbywa. Do tego skąd na Ukrainie i u Czechów węgiel jest tak tani – ciekawe ile kosztuje z Odrą jak i w krajach nadbałtyckich?

Mniej więcej wiadomo za ile węgiel kupują który na statkach miał do nas dotrzeć ale za cholerę nie wiadomo za ile nasz węgiel zalegający na hałdach wypchnęli. Teraz jeśli o górników idzie – mają przecież „ustawę”, że jak węgla nie będą fedrować, to mocą tej ustawy bez roboty fest wynagrodzenie będą dostawać – w czym wisienką jest na torcie to, że np. PGG węgiel sprzedaje za 1200 zł/t a w supermarkecie dokładnie taki sam węgiel np. 3500 zł/t kosztuje.

 

Dopłaty o czym już tu pisałem – co w tym dziwnego, że ktoś jak 5 t węgla na zimę potrzebuje, to chciał nie chciał odżałuje i z oszczędności dołoży i bez dopłaty jeszcze 2 t dokupi. Co dalej się z tym wiążę jeszcze, to koszt transportu zakupionego opału – z supermarketu powiedzmy pestka ale tak jak się @Dunia przekiszkował i to bez wazeliny czy mydła, to niech to trafi szlak – o tak, bo oni debilami nie są i doskonale wiedzą o tym, że koszt opału jest sumą ceny towaru i transportu ale dopłaty obejmują tylko sam towar. Kto w okolicy miejsca zamieszkania może kupić węgiel gdzie dostawa była gratis jak ktoś od tony w górę węgiel kupował.

 

Jeszcze przy tych dopłatach zatrzymam się chwilę – inaczej tego nazwać nie mogę jak, że po trupie spalaczy węgla jeszcze inni poszli – tak im dobrze było i cicho siedzieli sobie i pewnie nic by nie gadali jak by żadnych dopłat nie było ale że skoro na węgiel są dopłaty, to i reszta o dopłaty zaczęła drzeć japy – no gdzie one były jak pierwsze szwadrony w bój o swoje prawo do ogrzewania (węgiel) ruszyły.

Bo to nie jest pomoc w zakupie węgla tylko REKOMPENSATA za jego brak.

RÓBTA CO CHCETA i po trzy kafle na otarcie łez po zamarzniętej rodzinie.

Tak że wiesz, lepiej takich rzeczy nie opowiadać, bo są i tacy co węgla z zapasów na ten i na kolejny sezon grzewczy jeszcze mają oraz kto Ślązakowi zabronił węgiel z kopalni kupować jak by po 780 zł/t i 5 t za każdym podejściem oraz se tego węgla tyle nakupić, że do śmierci będzie miał czym jarać.

Pewnie nawet łopat dla tych 500 nie przewidzieli bo po co ?
Z tym w pełni się zgadzam – no trudno by w odniesieniu do tego wszystkiego jeszcze na takie duperszwance zwracali uwagę – podwyżki dostali, to se łopat narochają a później jeszcze 500 + dostaną. Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...