Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

1. Przepustowość polskich portów ma jeszcze spory zapas do 100%. Zwiększenie może nastąpić tylko na podstawie nowych kontraktów.

2. Przekop mierzei to toalny debilizm (zalew jest za płytki).

3. Kilkanaście tysięcy muzułmanów to problem, a 6 mln. Ukraińców już nie?

4. My nie wspieramy Ukrainy, tylko juz niemal staliśmy się stroną w konflikcie. Trzeba było iść drogą niemiecką a nie się wychylać przed szereg.

5. Wspólna platforma bałtycko-czarnomorska? co Ty pleciesz?

6. Szkoda, że nie otworzyły się rządowi oczy na kwestie gospodarcze.

 

Nic dobrego pisiory nie zrobiły.

Masz swoją postawę, ok rozumiem, nie chcę się kłócić (nie jestem za żadną opcją).

 

Każdy polski port jest za płytki i każdy trzeba regularnie pogłębiać. Więc porty też są debilizmem?

 

Co do rozwiązań militarnych, przyjmowanych przez Ukrainę, Polskę i pribałtykę, to najwyraźniej nie jesteś zorientowany. To jest świeża sprawa, więc masz prawo.

Ukraina w ciągu trzech lat ma przejść na rozwiązania natowskie, raczej nie niemieckie czy francuskie. Dlaczego? Bo interesy ich interesy mocno rozjeżdżają się z naszymi. I w naszym interesie jest wspierać Ukrainę i najlepiej rozbić projekt rosyjski w pył i ściśle współpracować z Ukrainą. To nie ma nic wspólnego z PISem czy KO czy kimś tam jeszcze, tylko z naszym położeniem geograficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super, zamiast większać produkcję KRABow (tak chwalonych przez Ukraińców) u siebie kupujemy koreański sprzęt - wydajemy, zamiast zarabiać.

 

Te samoloty też nie mają właściwości porównywalnych z najnowszymi wersjami F16 i na pewno ta platforma jest bardziej rozpowszechniona, nie wiem,.po co tworzyć nową...

Kupujemy platformę wraz z możliwością produkcji u nas na jej bazie innego sprzętu. Na krabach świat się nie kończy, a broń można eksportować. W końcu rysuje się porozumienie między państwami pomostu B-C. Aż się dziwię, że naszym się oczy otworzyły, ale widocznie poczuli, że żarty się skończyły, bo Ameryka za rok może się stąd wycofać i przestać dostarczać nawet amunicję do sprzętu, który już mamy wraz z Ukrainą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Wybudowali gazoport, zwiększyli i nadal zwiększają przepustowość polskich portów (np w Gdyni), przekop mierzei jest tego elementem. Budowali sporo dróg i nadal budują (te 100 obwodnic). Obecnie zwiększają możliwości polskiej armii.

 

Jak w lustrze widać całą ohydną manipulację OBECNEGO PiS u - wypinanie piersi po medale za nie swoje zasługi. Jednego mieli człowieka z wizją i jakimś pomysłem i na tym budują narrację o swoch zasługach. Niestety ów człowiek i jego otoczenie nie żyją a ta miernota co została rozkrada kraj do końca. Gazoport budowały z lepszym lub gorszym poświęceniem obie frakcje. Myslę że całe szczęście że przez większość czasu robiło to ugrupowanie od zegarka za 10 k niż ci od kradzieży na setki milionów jak aktualnie miłościwie nas rozkradająca banda, bo pomimo, zapewne ruskiej, agentury jednak nie wydaliśmy na niego 100mld zł a tyle by zapewne kosztował budowany przez Szumiego i jego kolegów. Możliwości polskiej armii olane przez wszystkie rządy aż do wybuchu wojny niewiele zwiększa zakup czołgów na dokładkę u różnych partnerów. Póki co nasz Grom prawie w rozsypce - wojska specjalne nadal nie mają śmigłowców a szkolenie i przygotowanie wojska pozostawiam wyobrażni. Mierzeja to po prostu nieudany skok na kasę - jakimś dupkom zdawało się że znajdą tam tysiące ton bursztynu a tu lipa. No ale żagłówką czy kajakiem da się popłynąć. I tak mniej więcej te sukcesy wyglądają - zamiast transatlantyka czy chociaż jakiegoś sensownego promu - kajak. Taką też Polskę nam właśnie fundują nieudacznicy- tylko żal żeśmy są kajakiem, bo dużo już nam nie brakowało do bycia choć przyzwoitym kabotażowcem.

No i ciągle nie ma odpowiedzi - dlaczego węgiel jest po 3500 lub więcej ?

Dlaczego prąd zdrożał o 1000 proc dla miast ?

Czy dlatego że samorządy są w większości nieprzychylne złodziejstwu i głupocie ?

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)
„gomułka” z „gierkiem” też budowali wiele i też strasznie się zbroili w celach obronnych rzecz jasna – obaj działali dla dobra narodu swojego i obaj dość krwi wytoczyli tym na co się zbroili i z tych o których dobro walczyli. Po jednym i drugim długów została masa, które spłaciliśmy lub jeszcze spłacany krwawicą naszą.

 

Ale nie o tym chciałem – z Gdyni jesteś i po wybrzeżu kręcisz się trochę – tak ładnie opisałeś, to o czym tak szumie w mass mediach trąbią, to dlaczego nie napisałeś o tym węglu który jakoś z początkiem lipca rozładowywać mieli z tych statków które do nas dotarły jak i o tych co na kotwicy stoją i na rozładunek czekają – dlaczego nie piszesz o taborach kolejowych którymi węgiel jest przewożony z tych statków we wszelkie zakątki kraju do central opałowych jak i taborach samochodowych które ten węgiel rozwożą na składy opałowe tak jak to do niedawna z tym było.

 

Za węglem na Śląsku się rozglądałeś a dlaczego u siebie pod nosem go nie szukasz – no skoro jest tak jak napisałeś, to gdzie jest ten węgiel którego tak bardzo między innymi na północy kraju potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy platformę wraz z możliwością produkcji u nas na jej bazie innego sprzętu. Na krabach świat się nie kończy, a broń można eksportować. W końcu rysuje się porozumienie między państwami pomostu B-C. Aż się dziwię, że naszym się oczy otworzyły, ale widocznie poczuli, że żarty się skończyły, bo Ameryka za rok może się stąd wycofać i przestać dostarczać nawet amunicję do sprzętu, który już mamy wraz z Ukrainą.

 

Co ?? :))

Przestanie SPRZEDAWAC amunicję dla nato-wskich systemów ?

Za dużo pieniędzy mają ?

 

Ty wiesz, żę te lekkie samoloty kupujemy bez żadnego offsetu ?

Który kraj B-C już kupił ten sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazoport budowały z lepszym lub gorszym poświęceniem obie frakcje....

 

Póki co nasz Grom prawie w rozsypce - wojska specjalne nadal nie mają śmigłowców a szkolenie i przygotowanie wojska pozostawiam wyobrażni.

 

Mierzeja to po prostu nieudany skok na kasę - jakimś dupkom zdawało się że znajdą tam tysiące ton bursztynu a tu lipa.

 

No i ciągle nie ma odpowiedzi - dlaczego węgiel jest po 3500 lub więcej ?

Dlaczego prąd zdrożał o 1000 proc dla miast ?

Czy dlatego że samorządy są w większości nieprzychylne złodziejstwu i głupocie ?

 

Po kolei:

Gazoport dokończyli po PO - jeśli tak wolisz. Mogli nie kończyć, a skończyli. To dobrze czy źle?

 

Grom to nie armia. Armia jest silnie dozbrajana. To są fakty. To dobrze czy źle, że jest dozbrajana? To dobry kierunek czy nie? To jest proste pytanie.

 

Mierzeja: między gdańskim portem i Elblągiem kursują barki, odciążające port w tym pierwszym. I mają pływać po naszym terenie, a nie u ruskich. To dwa główne cele przekopu. Oczywiście nie wszystkim wiadomo, że Rosjanie na swoich wodach i blisko nich strzelali do polskich kutrów rybackich jak do kaczek. Ja to wiem, bo pracowałem dla PRO (Polskie Ratownictwo Okrętowe) jeszcze w czasach, gdy PRO świadczyło usługi transportowe czy ratowania mienia na morzu (nie ma takiego obowiązku, więc brało za to kasę z czym wiązały się liczne afery). Pytam kolejny raz: czy to dobrze, że barka z ładunkiem płynie po naszych wodach czy pod muszkami ruskich działek, przy okazji sporo krótszą trasą? Już trochę robi mi się niedobrze od opinii "ekspertów", co sądzą, że np Elbląg zostanie zalany wodą z Zalewu.

 

Odnośnie pytań o ceny prądu: nie widzę w tym pytaniu logiki, bo ja zaprzeczyłem twierdzeniu, że PIS wszystko zrobił źle, a nie twierdziłem, że wszystko robi dobrze. Chris, czy rozumiesz różnicę w logice tych dwóch stwierdzeń?

 

„gomułka” z „gierkiem” też budowali wiele i też strasznie się zbroili w celach obronnych rzecz jasna – obaj działali dla dobra narodu swojego i obaj dość krwi wytoczyli tym na co się zbroili i z tych o których dobro walczyli. Po jednym i drugim długów została masa, które spłaciliśmy lub jeszcze spłacany krwawicą naszą.

 

Ale nie o tym chciałem – z Gdyni jesteś i po wybrzeżu kręcisz się trochę – tak ładnie opisałeś, to o czym tak szumie w mass mediach trąbią, to dlaczego nie napisałeś o tym węglu który jakoś z początkiem lipca rozładowywać mieli z tych statków które do nas dotarły jak i o tych co na kotwicy stoją i na rozładunek czekają – dlaczego nie piszesz o taborach kolejowych którymi węgiel jest przewożony z tych statków we wszelkie zakątki kraju do central opałowych jak i taborach samochodowych które ten węgiel rozwożą na składy opałowe tak jak to do niedawna z tym było.

 

Za węglem na Śląsku się rozglądałeś a dlaczego u siebie pod nosem go nie szukasz – no skoro jest tak jak napisałeś, to gdzie jest ten węgiel którego tak bardzo między innymi na północy kraju potrzeba?

 

Za czasów Gierka sytuacja geopolityczna Polski byłą diametralnie inną niż dziś. Nie ma sensu tego porównywać ani się rozpisywać.

 

Statki widziałem na redzie wielokrotnie, było ich dziesiątki. Nie mam jednak pojęcia co wiozły, bo i skąd. Widzę natomiast świeżo wybudowane terminale w Gdyni, remontowane nabrzeża, mocno rozbudowane torowiska i wielkie place obok tych torowisk. Wszystko widać z Estakady Kwiatkowskiego, np setki sztuk ciężkiego sprzętu wojskowego z NATO. W żywotnym interesie Polski jest niedopuszczenie do przegranej Ukrainy i prowadzenie wojny jak najdalej od terenów naszego kraju. I to się dzieje, i to jest dobre, bo brak reakcji z naszej strony spowodowałby już dawno przegraną Ukrainy i umieszczenie wojsk rosyjskich na granicy z Białorusią. Chyba nie muszę pisać, jakie te wojska wywierałyby wpływ na decyzje w Warszawie, np o dalszym uzależnieniu od rosyjskiego gazu czy np przejęciu naszych "azotów".

 

Co ?? :))

Przestanie SPRZEDAWAC amunicję dla nato-wskich systemów ?

Za dużo pieniędzy mają ?

 

Ty wiesz, żę te lekkie samoloty kupujemy bez żadnego offsetu ?

Który kraj B-C już kupił ten sprzęt ?

Piłka jest w grze. Póki co USA rozpisały szkolenia Ukraińców i pomoc dla nich na następne 3 lata, więc ta wojna szybko się nie zakończy. Problem jest taki, że Amerykanie wcale nie chcą totalnego upadku Rosji, bo to grozi wymknięciem się sytuacji spod kontroli i potencjalną ekspansją Chin na teren całej środkowej Eurazji. Za to dla państw B-C dokładnie odwrotnie. Stąd pomysł, żeby brać broń spoza NATO. O dziwo nasz Rząd to zrozumiał!! Widocznie wizja rozstrzelania przez specnaz podziałała na nich otrzeźwiająco (Rosjanie po prostu mordują oficjalne władze i podstawiają swoich na stanowiska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piłka jest w grze. Póki co USA rozpisały szkolenia Ukraińców i pomoc dla nich na następne 3 lata, więc ta wojna szybko się nie zakończy. Problem jest taki, że Amerykanie wcale nie chcą totalnego upadku Rosji, bo to grozi wymknięciem się sytuacji spod kontroli i potencjalną ekspansją Chin na teren całej środkowej Eurazji. Za to dla państw B-C dokładnie odwrotnie. Stąd pomysł, żeby brać broń spoza NATO. O dziwo nasz Rząd to zrozumiał!! Widocznie wizja rozstrzelania przez specnaz podziałała na nich otrzeźwiająco (Rosjanie po prostu mordują oficjalne władze i podstawiają swoich na stanowiska).

 

:))))

Dobra, odleciałeś :)

 

A można było odpowiedzieć po prostu, kto w Europie kupił już FA-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„gomułka” z „gierkiem” też budowali wiele i też strasznie się zbroili w celach obronnych rzecz jasna – obaj działali dla dobra narodu swojego i obaj dość krwi wytoczyli tym na co się zbroili i z tych o których dobro walczyli. Po jednym i drugim długów została masa, które spłaciliśmy lub jeszcze spłacany krwawicą naszą.

(.................)

Za węglem na Śląsku się rozglądałeś a dlaczego u siebie pod nosem go nie szukasz – no skoro jest tak jak napisałeś, to gdzie jest ten węgiel którego tak bardzo między innymi na północy kraju potrzeba?

 

Władysław Gomułka czyli towarzysz "Wiesław" był znany z niechęci do zaciągania pożyczek, stawiał na rozwiązania we własnym zakresie. Była nawet znana anegdota w temacie cytryn, które pokazywały sie w sklapach głównie przed świętami. Gomułka po jakims przeziebieniu miał zalecone picie herbaty z cytryną bo to witamina C pomaga itd.; pomijam że vit. C ulega destrukcji w gorącej herbacie powyżej 70 stopni, lecz nie o to tutaj chodzi. Wódz usłyszał w audycji radiowej że kapusta kiszona jest zdrowa, bo zawiera vitamine C, więc zastrzelił otoczenie pomysłem po co importowac cytryny i marnowac cenne dewizy? Ktoś przytomnie zauważył : Towarzyszu sekretarzu, ale kapusty nie da pić z herbatą i pomysł upadł. Jaki pomysł, taka riposta.

Wracając do zadłużenia. Po Gomułce została bryndza w gospodarce, bo wszystko miało byc produkowane w oparciu o polska myśl techniczną i z polskich surowców gdyż gospodarka cierpiała na chroniczny brak dewiz. Stąd skromne początki motoryzacji : "Mikrus" z silnikiem od motocykla Junak czy "Syrena" z przysłowiowym silnikiem od motopompy - znam, bo na modelu 100 uczyłem się jeździć. Symbolem dna gospodarczego były np. polskie świece zapłonowe marki "Iskra" - czarna rozpacz, w porównaniu do czeskich marki PAL czy niemieckich marki "Isolator" . Długów Gomułka nie zostawił w postaci finansowej, tylko gospodarka była zacofana. Gierek Polske rozwinął wpompowując gigantyczne pieniądze z różnymi efektami z wielu przyczyn m.in. brak koordynacji . Skończyło się przeinwestowaniem, totalnym krachem i gigantycznym zadłużeniem. Potem była niewypłacalność, porozumienia i umorzenia np. za operację "Samum" W nagrodę za tę pomoc, rząd USA obiecał zwrócić się do pozostałych państw, by umorzyły połowę długu zagranicznego Polski zaciągniętego w okresie PRL, czyli 16,5 miliarda USD[3]. W rezultacie tej akcji Stany Zjednoczone Ameryki pomogły też w zorganizowaniu JW GROM, a Gromosław Czempiński za tę akcję uzyskał odznakę CIA.

Za -- https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Samum

Spłatę zadłużenia zakończono w 2012 roku

https://www.newsweek.pl/polska-splacila-w-koncu-dlugi-zaciagniete-przez-gierka/vl8zqyn

oraz

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obligacje;bradyego;juz;splacone;i;to;przed;terminem,36,0,1187364.html

Więc kolego samsu wypada sprawdzić zanim napisze się bzdury.

 

O tym jak obecne patriortyczne władze potraktowały gen. Czempińskiego, każdy ciekawy sam sobie wygoogluje. Jakby co, to wnuki pomogą.

Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Ratpaw bo ja zaprzeczyłem twierdzeniu, że PIS wszystko zrobił źle, a nie twierdziłem, że wszystko robi dobrze. Chris, czy rozumiesz różnicę w logice tych dwóch stwierdzeń?

 

Jak chodzi o mówienie to macie z Pisem wspólne - tu stoicie w czołówce samozadowolenia i odlotu od faktów. Krótkie stwierdzenie że Grom to nie armia nad zniszczeniem najnowoczesniejszej i najsprawniejszej jednostki wojska świadczy o podejściu do faktów- im mniej wygodne tym gorzej dla nich. Przy okazji zerwano zajebiste więzi jakie się stworzyły pomiędzy jednostkami specjalnymi USA i naszymi i straciliśmy mozliwości wyszkolenia kolejnych jednostek. To dobrze czy źle ?

Dozbrajanie polskiej armii - owszem trwa - po przystawieniu lufy specnazu prawie do skroni -jak sam zresztą na to wskazujesz. Tyle że jest ono paniczne w pośpiechu i niekoniecznie sensowne a obarczone ogromnym ryzykiem nietrafnych zakupów. Rozumny zarząd nie kupuje z godziny na godzinę a raczej robi to z rozmysłem i w oparciu o opinie dobrych wojskowych. Niestety tych dobrych i mających pojęcie o współczesnej wojnie już w wojsku prawie nie mamy- to dobrze czy źle? Gospodarze którzy to podobno byli przewidujący i stawiali podobno na dywersyfikację zostali z ręką w nocniku pod nazwą Baltic Pipe pomimo już gotowego wynegocjowanego po kilku latach żmudnych starań kontraktu na stole - to dobrze czy źle ? Ile jeszcze miliardów muszą te bezmyślne głaby zmarnować zeby stało się jasne że ich główną przypadłością - poza oczywiście złodziejstwem- jest bezmyslność ? I o ile ich złodziejstwo to sa jakies tam śmieszne miliony to bezmyslność to grube miliardy których juz nawet prapraprawnuki Samsu nie spłacą. A tymczasem jest to co Samsu widzi i o co pyta - gdzie widać ten węgiel który miał wielką rzeką płynąć na składy ? Byłby juz czas a tu panie póki co ogłoszenia w OLX o możliwości zakupu z odbiorem w Gdańsku czy Gdyni. Zimno idzie a kraj bez energii to dobrze czy źle ? I nie pomoże to że panicznymi posunięciami uda się uratować kilkanaście procent społeczeństwa. Bezmyślność po prostu pozabija nas predzej czy później. Jeżeli jeszcze jest co ratować to ostatnia szansa w wyborach- inaczej cyt

 

" bezmyślność zostanie z nami na kolejne dekady. Może i jej ktoś poświęci artystyczną instalację typu ławeczka : pomnik mózgu — z dołączoną do niego lupą lub mikroskopem."

 

P.S.

Usługa zakupu węgla w PGG zdrożała na OLX do 600 zł

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pissmani o czółkach nie skazonych mysleniem i tęsknocie za rozumkiem w oczach, to największe nieszczęscie jakie mogło się przydarzyć temu krajowi. Do tego masa agentów wpływu i pożytecznych idiotów to mamy obraz obecnej sytuacji. Skoro tak wyglądają elyty to jak wygląda lud? Tak jak w słynnym memie o treści: Jesli nie wiesz nic, to wierzysz we wszystko. To jest motto ambony zwanej tvp. tak też jest idea deformy oświaty- wychowac posłusznych matołków o zerowej wiedzy aby tylko umieli pracowac na taśmie. Wychodzi na to że wszelkie zarzuty do poprzedników typu szydłowe "Polska w ruinie", czy PMM "zapie..... za miskę ryżu" to jest ich jedyny program. Walizkami ku sobie garnąć a reszta? Pies ich tańcował!. Oczywiście to nie wzięło się z niczego. Kto pamięta Targowicę, kto wtedy grał pierwsze skrzypce i po jakich pieniążkach, ten wie wszystko. Wszelkie skojarzenia z tamtym czasem oraz z kolorem brunatnym są oczywiste ale co my tam wiemy. Partia piss wi lepij. To zobaczymy zimą, a już widzimy na składach opału - gładkie place. Przeciez do ...wy nędzy to nie stało sie z dnia na dzień!!! Młodsza grupa Jagódek w przedszkolu potrafi lepiej się rządzić. Szkoda słów. Szczęśliwi którzy mieszkają o godzinę drogi od granic południowych lub zachodnich i tankują pod korek. Że co, że nie patriotyczne słowa? Mam to w ....ie. Ja dla kraju, jak kraj dla mnie. Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbrajanie polskiej armii - owszem trwa - po przystawieniu lufy specnazu prawie do skroni -jak sam zresztą na to wskazujesz.

Czyli jednak coś tam idzie w dobrym kierunku. Co oznacza, że nie wszystko robią źle. Może niepotrzebnie uczyłem się logiki w szkole i teraz oczekuję jej od rozmówców na forum w topiku poświęconym żywotnemu interesowi obywateli, czyli ogrzewaniu własnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OMG, przecież oni mają tam regularną wojnę, więc to normalne, że starają się zabić przywódcę.

I na tej podstawie sądzisz, że będą to chcieli zrobić w Polsce i ustanawić marionetki?

I w tym mają przeszkodzić koreańskie samoloty, platforma, na którą ponoć zdecydowały się kraje B-C choć nikt ich jeszcze nie kupił ?

Grubo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pissmani o czółkach nie skazonych mysleniem i tęsknocie za rozumkiem w oczach, to największe nieszczęscie jakie mogło się przydarzyć temu krajowi. Do tego masa agentów wpływu i pożytecznych idiotów to mamy obraz obecnej sytuacji. Skoro tak wyglądają elyty to jak wygląda lud? Tak jak w słynnym memie o treści: Jesli nie wiesz nic, to wierzysz we wszystko. To jest motto ambony zwanej tvp. tak też jest idea deformy oświaty- wychowac posłusznych matołków o zerowej wiedzy aby tylko umieli pracowac na taśmie. Wychodzi na to że wszelkie zarzuty do poprzedników typu szydłowe "Polska w ruinie", czy PMM "zapie..... za miskę ryżu" to jest ich jedyny program. Walizkami ku sobie garnąć a reszta? Pies ich tańcował!. Oczywiście to nie wzięło się z niczego. Kto pamięta Targowicę, kto wtedy grał pierwsze skrzypce i po jakich pieniążkach, ten wie wszystko. Wszelkie skojarzenia z tamtym czasem oraz z kolorem brunatnym są oczywiste ale co my tam wiemy. Partia piss wi lepij. To zobaczymy zimą, a już widzimy na składach opału - gładkie place. Przeciez do ...wy nędzy to nie stało sie z dnia na dzień!!! Młodsza grupa Jagódek w przedszkolu potrafi lepiej się rządzić. Szkoda słów. Szczęśliwi którzy mieszkają o godzinę drogi od granic południowych lub zachodnich i tankują pod korek. Że co, że nie patriotyczne słowa? Mam to w ....ie. Ja dla kraju, jak kraj dla mnie.

 

:yes: miód na moje oczy , dodałbym coś od siebie jeszcze ale reszta może wariatem nazwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pissmani o czółkach nie skazonych mysleniem i tęsknocie za rozumkiem w oczach, to największe nieszczęscie jakie mogło się przydarzyć temu krajowi. Do tego masa agentów wpływu i pożytecznych idiotów to mamy obraz obecnej sytuacji. Skoro tak wyglądają elyty to jak wygląda lud? Tak jak w słynnym memie o treści: Jesli nie wiesz nic, to wierzysz we wszystko. To jest motto ambony zwanej tvp. tak też jest idea deformy oświaty- wychowac posłusznych matołków o zerowej wiedzy aby tylko umieli pracowac na taśmie. Wychodzi na to że wszelkie zarzuty do poprzedników typu szydłowe "Polska w ruinie", czy PMM "zapie..... za miskę ryżu" to jest ich jedyny program. Walizkami ku sobie garnąć a reszta? Pies ich tańcował!. Oczywiście to nie wzięło się z niczego. Kto pamięta Targowicę, kto wtedy grał pierwsze skrzypce i po jakich pieniążkach, ten wie wszystko. Wszelkie skojarzenia z tamtym czasem oraz z kolorem brunatnym są oczywiste ale co my tam wiemy. Partia piss wi lepij. To zobaczymy zimą, a już widzimy na składach opału - gładkie place. Przeciez do ...wy nędzy to nie stało sie z dnia na dzień!!! Młodsza grupa Jagódek w przedszkolu potrafi lepiej się rządzić. Szkoda słów. Szczęśliwi którzy mieszkają o godzinę drogi od granic południowych lub zachodnich i tankują pod korek. Że co, że nie patriotyczne słowa? Mam to w ....ie. Ja dla kraju, jak kraj dla mnie.

 

Targowicą nazywasz PIS ?? ja przekonany byłem że to raczej PO w tym celuje , Piłudski by wiedział co robić z targowicą .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, przecież oni mają tam regularną wojnę, więc to normalne, że starają się zabić przywódcę.

I na tej podstawie sądzisz, że będą to chcieli zrobić w Polsce i ustanawić marionetki?

I w tym mają przeszkodzić koreańskie samoloty, platforma, na którą ponoć zdecydowały się kraje B-C choć nikt ich jeszcze nie kupił ?

Grubo :lol:

No tak, najważniejsze są zakupy. Póki bomby na łeb nie lecą można sobie urządzać podśmiechujki. W sumie dobrze, że nie musisz siedzieć w schronie, co nie? :D

 

Czemu Korea to już wyjaśniłem. Kilka państw musi się dogadać, bo wybór będzie skutkował na dziesięciolecia. Kompletnie nie zajmuję się polityką wewnętrzną, ale spadające 16 km od naszej granicy rakiety mnie ruszają. Ciebie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał choć odrobinę honoru to sam ustąpiłby ten ukraiński pajacyk (aktorzyna i podstawieniec) .

Kiedy? Teraz? To bez znaczenia. Za to pół roku temu miałoby to gigantyczne znaczenie. Ukraina by się poddała.

 

Ronald Reagan też był aktorzyną i co z tego? Przeszedł do historii jako likwidator ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...