Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ważne że węgiel będzie i będzie trzymał jakość. A jak kupimy od Ukrainy energię elektryczną to mniej zużyją węgla nasze elektrownie. I nie dość że będzie więcej węgla na rynku to jeszcze mniej zapłacimy kary za odprowadzenie CO2. W tym działaniu jest akurat sens.
Sens w tym jest tylko jaki – zasadniczo od początku roku pęcznieje ten balon i co – nagle się pojawia udogodnienie – wszelkich problemów rozwiązanie – tylko dlaczego od razu nikt nie rozglądał się za tym i co będzie z tym węglem na statkach za który zapłacono już - może go sprzedawać po niżej ceny zakupu będą.

Tak samo się ma rzecz z energią elektryczną – ceny za kWh spadną.

Dalej dziwnego wymiaru to nabiera. Do tej pory drylowani byliśmy i co – ma być koniec tego czy to tak tylko ma być, że będzie jak jest ale dzięki temu na pysk się to wszystko nie zwali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest, że Ukraina (kraj w stanie wojny - o ile dobrze słyszę i widzę), będzie nas wspomagać węglem (dostawy 100 tys t, ich zapasy 2 mln t) i energią elektryczną .

 

https://www.money.pl/gospodarka/teraz-to-ukraina-ma-pomoc-polsce-w-dostawach-wegla-6810939536915072a.html

 

Linia 750kV stoi od czasów dawno minionych

https://filarybiznesu.pl/linia-elektroenergetyczna-laczaca-polske-z-ukraina-nie-dziala-od-30-lat-znow-poplynie-nia-prad/a14611

 

Polska w ruinie - czyżby obietnica której dotrzymali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie retoryczne. W 2016 ostrzegałem, czym to pachnie:

celne pytanie pada w 2:25

Do modów: Cytat był i jest ostrzeżeniem a nie gloryfikacją zbrodniczej ideologii.

Piszę uwagę, bo kiedyś mnię za to wycięto.

To i ja dorzucę co do tego :

Międzynarodówka -

To tak przy okazji rzecz jasna :

Reakcja Jarosława Kaczyńskiego na pytanie o polski węgiel. Krzysztof Bosak #shorts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dorzeczy.pl/ekonomia/326296/oplacony-przez-polskie-firmy-wegiel-lezy-za-rosyjska-granica.html

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wegiel-kupiony-przez-polske-lezy-w-rosji-i-bialorusi-przedsiebiorcy-w-rozpaczy/qwtsyr3

 

 

I takie informacje się trafiają. Oczywiście nie brałbym tego na poważnie, szczególnie tej z onetu.

Edytowane przez lolson28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od Samsu Tak/Tak @Chris Zielonka, to też dedykuję Tobie – zanim Kolego Drogi tak się rozpędzisz, że kark sobie przetrącisz lub Ci go złamią.

 

Tak dla odprężenia pogadajmy o tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8149955 tu albo u tego co o tym gadać z nami nie chce.

Jak tam napisałem – na co Ci na kotle dwa zawory różnicowe i dwie pompy cyrkulacyjne – skoro układ na wypadek „W” szykujesz to skąd pompka cyrkulacyjna w zasilaniu zbiornika CWU a obecnie rury bezpieczeństwa nie masz?

 

No to nie wiem czemu łeb mam skręcić ? Że tych kłamców nienawidzę to chyba jasne. A co do schematu MOJEGO to powstał on dla już istniejącej kotłowni i tam po prostu nie ma ( wtej chwili ) rury wznośnej ale konstrukcja instalacji jest taka że rura dwucalowa z kotła maszeruje pionowo aż na strych do naczynia wzbiorczego a z niej na poziomach odbierane jest ciepło wszystko to działa grawitacyjnie i nadal tak będzie.Jest więc jednocześnie potężne odpowietrzanie i zabezpieczenie antygotujące a nawet jak już pozamyka wszystkie odbiory to woda rozszerzy się z wektorem wkierunku powrotu i poprzez grzejniki i tak wyląduje w naczyniu wzbiorczym. Kolega u którego to zamontowałem ma zalecone przed malowaniem domu wpuścić jednak rurę 3/4 cala na która miejsce wpięcia już zostawiłem w powrocie do kotła :) Pompa do CWU zasila pionową wężownicę więc tam grawitacja nie podoła. Ale dlaczego mam skręcić kark albo ma mi być skręcony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich wypowiedzi dowodzą całkowitego oderwania od realiów życia codziennego.

Od realiów NASZEGO życia codziennego, nie ich. To są dwie inne perspektywy. Dla nas wnioski powinny być takie: jak się zachować wobec takiej sytuacji? Przyjąć postawę chowania głowy w piasek czy coś zmieniać. Samym gadaniem czy przywoływaniem wpisów z wyborczej czy onetu (tytanami rzetelności dziennikarskiej to oni nie są) nic się nie zmieni.

 

W warzywniaku zaczepił mnie rencista, który powiedział, że "Kaczyński się popsuł". Jak rozdawał było dobrze, jak przyszła inflacja, to sie popsuł :p

Lepper tu nie pomoże, bo to był taki sam nieuk jak tamten rencista. Zacząć trzeba od edukacji samego siebie, żeby nie dać się wpuścić w maliny propagandystom, nie ważne z której "opcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

No to nie wiem czemu łeb mam skręcić ? - Jak widzisz wszyscy piszemy tu w podobnym stylu i w podobny sposób ale moim subiektywnym zdanie Drogi Kolego mocno zaczęło Cię ponosić – łatwo w tym się zatracić i dać się temu ponieść a tu taki drobny przykład do czego to może prowadzić i czym, to skończyć się może : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi&p=8138438&viewfull=1#post8138438 – Smutno by mi było jak by Ciebie coś takiego dotknęło i miał bym do siebie pretensję, że bez mojej reakcji stało się to na mych oczach.

Że tych kłamców nienawidzę to chyba jasne. - O widzisz to taki przykład drobny – dla mnie to tak jak byś powiedział, że nienawidzisz rudych tylko dlatego, że taki kolor włosów mają lub „czarnych” za kolor skóry.

Ale dlaczego mam skręcić kark albo ma mi być skręcony ? – Tego nie bierz do siebie - Forum – różni tu są i różni tu piszą – dla mnie osobiście to tak z tym jest, że jak ktoś przegina z takim pisaniem pałę i nic innego nie robi tylko tą pałę przegina - robi syf i ma to głęboko gdzieś, że temat rozwala i go zaśmieca, to bez względu na wszystko trza mu tą pałę z rąk wyrwać i bez łeb przywalić, bo wszystko wszystkim ale we wszystkim jakiś umiar mieć trzeba i trzeba jakiś kurs trzymać. Przynajmniej ja dość ma tego wszystkiego co mnie otacza a jak jeszcze tu na Forum ktoś w nieprzerwany sposób to przytacza, to trafia mnie szlak i zaczyna reagować.

 

Resztę przenoszę do tego co nie chce z nami gadać i jeśli będziesz miał ochotę tam skończymy tu zaczęta naszą rozmowę związaną z ogrzewaniem - to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiście to tak z tym jest, że jak ktoś przegina z takim pisaniem pałę i nic innego nie robi tylko tą pałę przegina - robi syf i ma to głęboko gdzieś, że temat rozwala i go zaśmieca, to bez względu na wszystko trza mu tą pałę z rąk wyrwać i bez łeb przywalić,

No właśnie, Wy tu o pierdołach a cena idzie mocno w górę.

screenshot-sklep-pgg-pl-2022-09-13-21-48-01.png

Oprócz tego że totolotek to jeszcze kupony coraz droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Wy tu o pierdołach a cena idzie mocno w górę.

Choć Ty rozsądkiem mógł byś się wykazać większym – równie dobrze w ramach tego zrywu mogą obiecywać gruszki na wierzbie – jak wypowiedź „prezesa” zobaczyłem to od razu torsji dostałem – prawnik – ciemnogród – albo faktycznie takie podejście ma do prawa które nas obejmuje i dlatego je w taki sposób prezentuje – oby to podpucha nie była jaka. To samo z Ukrainą - "dziady" po łasce z wyciągnięta łapą - tyle co się do nich najeździli i tyle co od nas dostali i dostawać będą - tylko patrzeć jak jeszcze oni nam tyłki skopią i posadzą bratki.

 

A z tym co se gadają, to niech se gadają – będzie w Radomiu to i będzie w Warszawie a jak w Warszawie, to i w Gdyni a może i w Szczecinie– tylko za ile i co z tym dopłatami.

Nie wiem kto głupszy - ci co to wymyślają czy ci co to powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...