Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

Brak krzywych grzewczych. Sterownik pompy ubogi, mało intuicyjny.

 

Na chłopski rozum komu krzywa grzewcza potrzebna ? toć to bzdet urosły do rangi że ho ho , ustawiam temp zasilania na 26 stopni i 80 proc sezonu załatwione a jak pociśnie mróz to mam co najmniej dwa dni aby poświęcić 5 sekund by zwiększyć o 2-3 stopnie zasilanie temp wszak sterownik aż kłuje w oczy bo wisi w salonie no chyba że to wyczyn nie do przeskoczenia no to płacić 10 patoli więcej i nie płakać .:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na chłopski rozum komu krzywa grzewcza potrzebna ? toć to bzdet urosły do rangi że ho ho , ustawiam temp zasilania na 26 stopni i 80 proc sezonu załatwione a jak pociśnie mróz to mam co najmniej dwa dni aby poświęcić 5 sekund by zwiększyć o 2-3 stopnie zasilanie temp wszak sterownik aż kłuje w oczy bo wisi w salonie no chyba że to wyczyn nie do przeskoczenia no to płacić 10 patoli więcej i nie płakać .:lol2::lol2::lol2::lol2:

Do takich samych wniosków doszedłem. Jeszcze niedawno ludzie codziennie szuflowali węgiel do kotła i rąbali drewno, a teraz urządzenie grzewcze musi mieć sztuczną inteligencję, żeby nagrzać dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie grzejnikowe, w porównaniu do podlogówki, PC więcej prądu pobiera !?
Jeśli grzejniki tak zostaną dobrane by na niskotemperaturowym ogrzewaniu szły – to też PC pobierać będzie więcej prądu a jeśli więcej, to można to jakoś procentowo określić.

Do istniejącej instalacji dołożyć grzejników trochę, to nie jest problem aż tak wielki ale zrywać podłogi i wylewki by ogrzewanie podłogowe położyć a do tego jeszcze dochodzi nowa instalacja zasilająca podłogówkę i później na to zaś wszystko od nowa, to chyba rozwiązanie takie jest problemem i to wielkim – co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jeszcze ludzie jeździli konno i robili pranie w balii...
Tak/tak – rację masz – dwie światowe za nami – jesteśmy od dawna w „UE daje” - teraz jak popatrzymy na stopę życia ludzi w rozwiniętych krajach – to chyba faktycznie jak do skansenu walić do nas będą na wycieczkę, by jeszcze zobaczyć konia w zaprzęgu, nie wspominają o wychodku przy ledwo stojącej chatce.

Tak/tak wiele się zmieniło na przestrzeni lat ostatnich ale czy to jest dobry kontrargument do tego wszystkiego, to ja nie wiem – że co - mamy się z tego cieszyć, że było jako tako – właściwie to jak się plasujemy w rankingu z murzynami i do tego jeszcze ten „chrust+” by co niektórzy w mrozy nie pozamarzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum komu krzywa grzewcza potrzebna ? .:lol2::lol2::lol2::lol2:

 

Prawie zawsze opinie o potrzebie lub nie posiadania czegokolwiek wydają ci co tego nie mają. Jeśli Twoja pompa ma pracować tak samo mocno w dzień jak w nocy oraz w marcu i maju to niczym nie różni się od on off. Dobrze wcelowana krzywa zaoszczędzi wielu załączeń i wyłączeń sprężarki a dlaczego to już niech sobie kolega sam dośpiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze opinie o potrzebie lub nie posiadania czegokolwiek wydają ci co tego nie mają. Jeśli Twoja pompa ma pracować tak samo mocno w dzień jak w nocy oraz w marcu i maju to niczym nie różni się od on off. Dobrze wcelowana krzywa zaoszczędzi wielu załączeń i wyłączeń sprężarki a dlaczego to już niech sobie kolega sam dośpiewa.

 

No przecież jak zapodam potrzebną temperaturę to pompa tak czy siak moduluje sobie u mnie schodzi do 800 Watt przy lekkich mrozach więc po kiego grzyba mi ta krzywa ? mam podłogówkę i jest pełna stabilizacja temp w domu 23-24 ani mniej ani więcej więc dalej nie kumam ? rozumię że takie argumenty wysuwają instalatorzy wszak 10 tys a 45 tys to istotna rużnica więc przyczepić się do tej krzywej to punkt honoru ale zapewniam w domu z podłogówką nie ma to kompletnie znaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież jak zapodam potrzebną temperaturę to pompa tak czy siak moduluje sobie u mnie schodzi do 800 Watt przy lekkich mrozach więc po kiego grzyba mi ta krzywa ? mam podłogówkę i jest pełna stabilizacja temp w domu 23-24 ani mniej ani więcej więc dalej nie kumam ? rozumię że takie argumenty wysuwają instalatorzy wszak 10 tys a 45 tys to istotna rużnica więc przyczepić się do tej krzywej to punkt honoru ale zapewniam w domu z podłogówką nie ma to kompletnie znaczenia .

 

Skoro to dla Ciebie żadna "rużnica" to nie warto się spierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa grzewcza ma wpływ na wydłużenie żywotności sprężarki.... przewody, zawory itp., mogą ulegać zużyciu. Często właśnie ten argument podają osoby /ja też/ niechętne nowoczesnym technologiom.

Kocham proste rzeczy i minimalizm. Całe szczęście, że nie kupiłem RBR-a

Na dzisiejszy dzień... Fotowoltaika + niemieckie energooszczędne grzejniki elektryczne kontra fotowoltaika + pompa ciepła.

Niemieckie grzejniki, w ciągu jednej godziny, ogrzewa 15 minut. Zero serwisu !!

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszy dzień... Fotowoltaika + niemieckie energooszczędne grzejniki elektryczne kontra fotowoltaika + pompa ciepła.

Niemieckie grzejniki, w ciągu jednej godziny, ogrzewa 15 minut. Zero serwisu !!

Możesz napisać więcej o tych energooszczędnych grzejnikach, co w 15 minut ogrzewają w ciągu jednej godziny? Co to w ogóle znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać więcej o tych energooszczędnych grzejnikach, co w 15 minut ogrzewają w ciągu jednej godziny? Co to w ogóle znaczy?
Ale tym to zaskoczony jestem – jaką masz w salonie temperaturę gdy ten grzejnik nie pracuje – gdy przyjdą upały też testować to będziesz. 750W X 10h = 7500W/h co po przeliczeniu daje 7.5kW/h – dobrze to policzyłem czy może w kontrargumencie podasz ile czasu ten grzejnik pracuje na te 1,03 kWh.
Annoo tyle znaczy, że @Alessandro głupoty zaś pierdaczy - „/ja też/ niechętne nowoczesnym technologiom” - „Kocham proste rzeczy i minimalizm.” - jeśli jest to niemieckie!!!

 

Jak by tak sobie w związku z tym o czym gada najzwyklejszą w świecie spiralę elektryczną przeciągnął przez otwory w cegle czy kamieniu polnym, to by to nie działało i nie było by energooszczędne, bo było by to polskie a z uwagi na to : może @Alessandro rozważyć winien czy nie czas już na to by do kraju wrócić.

Spirala grzałki elektryczne - niemieckiego energooszczędnego piecyka - Alessandro..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pasywnego domu, grzejniki jak najbardziej.

Pobierają prąd tylko przez 15 minut w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłączają się i 45 minut oddają ciepło zakumulowane w ceramicie

 

Niech się włącza nawet na 5 sekund - sprawność energetyczna takiego grzejnika jest taka sama jak blaszaka z termostatem za 80 zł z Juli :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisali, wszystko jest prawdą, mam niemieckiego grzejnika o mocy 750 W. Zaproponowano mi o mocy 1200 W do łazienki... i miała rację. W łazience same płytki... żadna kumulacja ciepła. Ciepło z blaszaka ?. jesteś w błędzie, bardzo szybko stygnie i w ciągu jednej godziny pobiera prądu. W blaszaku nie ma ceramiki Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @samsu

I tak za dużo zdradziłem, tylko nie pisz, że ściemniam

@Alessandro „Kochanie” jeśli chodzi o ściemnianie, to ściemniasz stety niestety z tym, że bo to niemieckie. Bardzo ładnie napisałeś o tym :

Do Twojego pasywnego domu, grzejniki jak najbardziej. Pobierają prąd tylko przez 15 minut w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłączają się i 45 minut oddają ciepło zakumulowane w ceramicie

Co świadczy na to, że ten Twój piecyk akumulacyjny u Ciebie działa tak samo a nie, że niemiecki.

Coś o tym piecyku na podczerwień wspominałeś i co testujesz czy z tego projektu po przeczytaniu opinii na tym forum się wycofałeś.

No przecież jak zapodam potrzebną temperaturę to pompa tak czy siak moduluje sobie u mnie schodzi do 800 Watt przy lekkich mrozach więc po kiego grzyba mi ta krzywa ? mam podłogówkę i jest pełna stabilizacja temp w domu 23-24 ani mniej ani więcej więc dalej nie kumam ?

Psio krew - Ty się ogarniesz w końcu czy nie. Na wiosnę to uruchomiłeś i skąd Ci te lekkie mrozy – w kwietniu, maju i czerwcu też lekkie mrozy miałeś i stąd te 800 W/h a może Ty nie z Rudy Śląskiej piszesz a z Kamczatki czy też z Kaliningradu może.

Jeśli Ci jest jeszcze mało tego, to se przeczytaj o tym :

Muszę zadać te pytanie a nie wiem gdzie , mam bojler dwupłaszczowy 300 litrów ACV ocieplony nierdzewka i takie tam podłączony do pompy ciepła i fajnie się spisuje szybko ładuje i niby wszystko ok ale niedawno nagrzany bojler niechcący zakręciłem zawór i zapomniałem i po 6 godzinach bojler zimny i zachodzę w głowę co go wychładza ??? szczelny jest bez dwóch zdań , a teraz czy ja babola strzeliłem bo wloty i wyloty są od góry jest ich 3 jeden zaślepiłem drugi wyjście z bojlera a trzeci dopływ a że wszystkie 3 mają krótkie rurki wpuszczane do środka ok 30 cm to na wlotowej wsadziłem do środka miedzianą rurę fi 22 mm 1 metr dł aby woda dostarczana się nie mieszała ale ale czy potem zimna z dołu ciepła z góry i miedź może to aż do tego stopnia wychładzać ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej :)

 

Co to znaczy, że grzejnik ma moc 1200W? Tyle ciągnie jak pobiera prąd z sieci? Jeśli tak, to przez następne 45 minut oddaje z mniejszą mocą (3-krotnie mniejszą).

 

Jak do łazienki wpompujesz 1 kWh energii w ciągu 1 doby, to nie ma znaczenia, czy zakumulujesz tę energię na 6 godzin czy na 45 minut czy na 1 sekundę. Grzejnik weźmie z sieci przez 15 minut te 1 kWh, a odda w 45 minut. Blaszak będzie na bieżąco pobierał i oddawał. Ten niemiecki grzejnik ma inną stałą czasową - większą niż blaszak, ale na koszt zużytej energii to nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...