Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koza w bloku - czy można?


jork44

Recommended Posts

Witam,

mieszkam w bloku (trzypiętrowym, ostatnie piętro) z centralnym ogrzewaniem (miejskim) i wpadłem na pomysł żeby sobie wstawić piecyk typu koza (ewentualnie kominek) częściowo jako element dekoracyjny ale tez jako opcję na wypadek awarii CO, które się zdarzyły raz czy dwa. Kilka miesięcy temu gdy była inspekcja kominiarska zapytałem o to kominiarza. Ten odpowiedział że nie ma na to szans w mieszkaniu gdzie jest CO (nie wolno). Później dodał coś o piecach klasy 5 i w ogóle to nie zgodzi się na to administracja. Tylko że żadnej administracji nie ma bo jest wspólnota.

Generalnie odniosłem wrażenie, że kominiarz bardziej od udzielenia rzetelnej informacji starał się tylko odwieść mnie od mojego pomysłu.

Chciałem więc zapytać czy jest tu ktoś obeznany z tematem i mógłby potwierdzić że faktycznie nie ma możliwości postawienia piecyka, czy może jednak jest na to jakaś szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Dzięki za odpowiedzi. Może to nie było jasne w pierwszym mailu ale bardziej interesowały mnie kwestie formalne niż techniczne. Bo techniczne możliwości prawie na pewno są. Dodatkowo zwiększyło się ryzyko że mogą być kłopoty z ogrzewaniem wynikające z wojny za naszą wschodnią granicą. Premier doradzał palenie chrustem, więc chciałbym mieć w czym tym chrustem palić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier doradzał palenie chrustem, więc chciałbym mieć w czym tym chrustem palić ;)

Chrust mało daje ciepła.

Pewnie Premier nigdy nie ogrzewał swoich domów chrustem więc nie wie o czym mówi i co innym doradza (kto bogatemu zabroni) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrust mało daje ciepła.

Pewnie Premier nigdy nie ogrzewał swoich domów chrustem więc nie wie o czym mówi i co innym doradza (kto bogatemu zabroni) :)

 

Trafna uwaga :)

Chrustu trzeba dużo zebrać. Zajmuje dużo miejsca (trzeba to jeszcze zazwyczaj jakoś przewieźć i składować), szybko się spala, dając nie za dużo ciepła.

Standardem było, że przy wycince albo przy "czyszczeniu" lasu, Lasy Państwowe pozwalały zbierać za friko gałęzie (chrust), ale z roku na rok zauważam mniejsze tym zainteresowanie. Alternatywnie - w takiej bogatej gminie mieszkam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...