Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warstwy styropianu, błędny zakup co zrobić


Recommended Posts

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post dotyczący budowy domu jak narazie wszystko szło bez szwanku aż do teraz

Do rzeczy...

 

Kupiłem styropian na cala budowę w jednej warstwie mianowicie dół 15cm góra 10cm o ile u góry nie widzę problemu (ewentualnie z dłuższym czasem docinania do rur i instalacji)

Tak na dole boję się mostków cieplnych itp itd

 

Co robić.

 

Układać jak leci do równego,

Czy Ciąć wzdłuż każdy kawałek styropianu i układać 5x10cm,

 

Kuźwa przetrzepany cały internet i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje podłogę pod wylewkę, styropian układam na podłodze..

 

5x10 tu chodziło mi o grubość czy odcinać z 15cm styropaniu 5cm, ułożyć jedną warstwe i potem 10cm druga warstwę

 

Czyli: w projekcie masz mieć łącznie na podłodze 20cm styropianu, więc planowałeś dwie warstwy po 10cm każda, a problem polega na tym, że na jedną z tych dwóch warstw kupiłeś omyłkowo styropian 15cm zamiast 10cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam robisz i dotniesz precyzyjnie na wcisk to zrobiłbym jedną warstwę. Cięcie gilotyną po płaszczyźnie to sporo zabawy (ciąlem tak trochę pozostałości z ocieplenia domu na budę dla psa). Oczywiscie oprócz hydruliki, gdzie dalbym 3 warstwy - 7,5cm (czyli pół plyty) + na grubość rur + do uzupelnienia do 15cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż jedna warstwę i nawet się nie zastanawiaj.

Nie za dobrze o Tobie świadczy, że takie pytanie postawiłeś nawet, ale niektóre odpowiedzi tym bardziej nadają się do kawału ;)

Kładąc dwie warstwy nie odczujesz dokumentnie żadnej roznicy- w niczym.

Ani w komforcie mieszkania, ani rachunkach, ani w temperaturze. To przecież bzdura.

Bardziej postaw na jakość tego styropianu. Ja proponuje w takim przypadku styrodur jednak, cenowo to pewnie drogo wychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kto rozrzutnemu zabroni...

I kolejny lost do śmieci xd

 

Nadal zero jakiejkolwiek pomocy tylko się każdy wymądrza

 

Ciąć tego nie będziesz bo się zesrasz. Ja kładłem dwie warstwy po 10cm, a i tak każdą płytę \(choć były na zakład) kleiłem do podłoża i do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...