Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rolety czy zaluzje????


Auguston

Recommended Posts

Czesc. Nie mam bladego pojecia na co sie zdecydowac. W sklepie,gdzie chce kupic maja tak duzy wybor ze nie mam pojecia. :spam:Dlatego pytam Was, co lepsze rolety zalzuje fotorolety ? Mysle,ze moze w salonie dac fotorolete? W sypialni rolete dzien noc a w innych pomieszczeniach klasyczne? Pomozne :bash::bash::bash::bash: Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz się chronić od upału w pomieszczeniach. Najlepsze są moim zdaniem markizy :cool:, bo chronią przed słońcem a jest w pomieszczeniach widno. Do tego nie dopuszczają do wniknięcia promieniowania słonecznego do pomieszczeń , co jest ich kluczowa zaletą.

 

Jak dasz rolety itp. roletopodobne wynalazki np. po wewnętrznej stronie okien, to w słoneczny dzień będziesz siedział w domu po ciemku jak w jakiejś jaskini a i tak ciepło słoneczne do pomieszczenia będzie wnikać. Jedyny sens to rolety, żaluzje zewnętrzne.

Edytowane przez inwestor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twój problem rozwiąże cena.

Rolety kosztują niemało, ale żaluzje (zewn.) przynajmniej 2x tyle.

Mam nadzieję że pomogłem :)

 

Przykład:

koszt 11 rolet z silnikami to 12 tys. zł

koszt 11 żaluzji zewn. to koszt 26 tys. zł

 

Oba spełniają swoją funkcję, choć estetycznie IMO wygrywają żaluzje. Z kolei rolety chyba lepiej działają jako izolator temiczny i akustyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kontekstu rozumiem ze chodzi o osłonę wewnętrzną. Tu moim zdaniem najlepsze są żaluzje aluminiowe dwukierunkowe ze względu na największa elastyczność przesłony - góra, dół, środek, kąt jaki chcesz. Nie utrudniają też odparowania wilgoci z okna jak rolety materiałowe. Cena oczywiście adekwatna do możliwości ale nie jest to poziom sterowanych elektrycznie osłon zewnętrznych wycenionych powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii Sativum oraz marvinetal.

 

Szedłbym w żaluzje na silnikach, acz wszystko zależy od portfela. Rolety wg mojej skromnej opinii wizualnie wyglądają niestety nieciekawie i są niezbyt funkcjonalne gdyz. zaslaniasz zwyczajnie okno do pewnej jego wysokosci bez mozliwosci kontroli przeziernosci promieni slonca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...