Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Net-billinng opłacalność


Patatay

Recommended Posts

Dawno podejrzewałem że Kaizen do innej szkoły chadzał ale teraz to już pewne - tam jest 111 zł za samą dystrybucję bo o to pytał poprzedni kolegs -

 

Cena końcowa jest w ostatniej tabeli rachunku . I powtórzę setny raz - to cena przed podwyżką.

 

 

Cena końcowa.jpg

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]464645[/ATTACH]

 

Myślałem, że nie pokazałeś energii czynnej, bo było za darmo.

Mimo nie przekroczenia limitu i posiadania PV płacisz 63gr/kWh?

To faktycznie udowodniłeś nieopłacalność PV

Czy... może jej nie masz. Bo zużycie masz dużo większe, niż ja bez PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz suma energii oddanej to 25 kwh - ostatnia kolumna po prawej INSTALACJA 5,7 KWP nie zużycie jest problemem o którym rozmawiamy - problemem jest CENA

a raczej korelacja sprzedaży i zakupu . Jakby było tak jak teraz że kupuję po 63 grosze asprzedaję po 59 to nie byłoby o czym dyskutować - Niestety to ostatni tak miły rachunek i o tym jest ten wątek.

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, każdy kto ma PV ma dostęp do elicznika. Możesz sobie zobaczyć ile zjadłeś energii i ile oddałeś do sieci. Zrób sobie excela w 5 minut, wpisz ceny RCE dostepne w necie i masz w dokladnością do 10-15% wartosci swoich obecnych rachunków. Ceny za dystrubuje i opłaty stałe masz w cenniku Taurona.

Te 1.2zł za 1Kwh po przekroczeniu limitu 2MWh to bliski prawdy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz suma energii oddanej to 25 kwh - ostatnia kolumna po prawej INSTALACJA 5,7 KWP nie zużycie jest problemem o którym rozmawiamy - problemem jest CENA

 

Cena wynika z kilku czynników - w tym od udziału zużycia w poszczególnych strafach czy od miesiąca, w którym sprzedajesz. Sam pokazujesz, że RCEm z lutego nie ma znaczenia, skoro sprzedałeś 25kWh. Za to ma znaczenie z czerwca i okolicznych miesięcy, bo wtedy będziesz sprzedawał dużo.

Oczywiście znaczenie ma też cena z taryfy - i tu URE nas wkopało. Chcę wierzyć, że to było na fali paniki co do cen węgla i problemów z jego sprowadzeniem, a nie wyrachowane dojenie nas. Te ceny nie mogą się utrzymać przy takiej rynkowej cenie energii.

A swoją drogą masz jakieś chore zużycie energii, skoro do tych 737kWh trzeba dodać autokonsumpcję. Wychodzi, że w lutym zużyłeś więcej niż ja przez prawie 2 miesiące (fakturę wrzucałem).

 

No własnie, każdy kto ma PV ma dostęp do elicznika. Możesz sobie zobaczyć ile zjadłeś energii i ile oddałeś do sieci.

 

Tia. I wychodzą tego typu kwiatki

EDIT:

Pojawiają się też ciekawostki... Za jeden z dni zauważyłem takie coś:

4a1f58c9701ba69bmed.jpg

 

System billingowy żyje swoim życiem i dopiero to, co na fakturze jest wiarygodne (co nie znaczy, że nie ma błędów). A systemu billingowego nikt nie wystawi w internecie.

 

Te 1.2zł za 1Kwh po przekroczeniu limitu 2MWh to bliski prawdy koszt.

 

To się okaże po roku. Ale będzie daleko mniej - raz, o czym wiele razy pisałem, 10% rabatu, dwa znaczy udział limitowanej ceny, trzy - znaczy udział taniej stefy, bo w drogiej znaczna część to autokonsumpcja (i ta "naturalna" i ta z bilansowania godzinowego). Bo tak naprawdę ważna średnia cena zakupu i sprzedaży (albo roczny koszt jak kto woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie przelewaj na konto oszczedniosciowe w banku co miesiac sumę która zapłacisz tauronowi, a potem raz w roku im przelejesz. Jak liczyles że po montażu PV rachunki za prąd zmaleją o 90% to w netbillingu to niemożliwe. Może z 50% będą niższe. Dystrybucja zjada bardzo dużo....

 

Dziwne założenie z tymi ratami, a po co cudować może autor zarabia np 17 tys netto i po prostu zapłaci spokojnie fakturę w terminie jak ją otrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne założenie z tymi ratami, a po co cudować może autor zarabia np 17 tys netto i po prostu zapłaci spokojnie fakturę w terminie jak ją otrzyma.

 

może czytaj uważniej, bo sam autor pisze:

 

to może im zrobię stałe zlecenie na powiedzmy 200 zł i niech z tym robią co chcą byle mnie nie udupili na dwa dni przed świętami na kilka tysięcy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czytaj uważniej, bo sam autor pisze:

 

Przeczytałem i nie wiem o co chodzi. Jeżeli problemem jest rachunek za prąd na poziomie 2-5 tys to o czym my mówimy. Chyba myśląca osoba nie wydaje wszystkiego i nie zadłuża się pod korek aby nie być w stanie zapłącić takiej kwoty tym bardziej że jest to mierzalne i przewidywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ktoś analizował wczorajsze wypociny?

 

https://strefabiznesu.pl/rzad-przyjal-projekt-zmiany-prawa-energetycznego-latwiej-zmienisz-dostawce-pradu-a-ceny-sprawdzisz-w-porownywarce/ar/c3-17468355

 

Skoro będzie jedna umowa, a różni dostawcy/sprzedawcy, to ciekawe komu się będzie płacić ;P

Bo z tego co rozumiem staniemy się z prosumentów 'odbiorcami aktywnymi'

Edytowane przez Rupicapra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ktoś analizował wczorajsze wypociny?

 

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/rewolucja-w-p%C5%82aceniu-za-pr%C4%85d-b%C5%82yskawiczna-zmiana-dostawcy-i-dynamiczne-ceny/ar-AA1a2tH6?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=3a654e1fb77444acb4477b95be057197&ei=13

 

Skoro będzie jedna umowa, a różni dostawcy/sprzedawcy, to ciekawe komu się będzie płacić ;P

Bo z tego co rozumiem staniemy się z prosumentów 'odbiorcami aktywnymi'

 

Te wypociny to kolejny krok odbierania krok po koku wszystkiego i tak jeszcze z 2-5 lat zanim się obejrzymy to staniemy się niewolnikami ot takimi chłopami pańskimi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wypociny to kolejny krok odbierania krok po koku wszystkiego i tak jeszcze z 2-5 lat zanim się obejrzymy to staniemy się niewolnikami ot takimi chłopami pańskimi .

 

Sugerowałbym jednak wcześniejsze zapoznanie się z tematem, zanim zaczniesz go krytykować i jęczeć o niewolnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2022 kupiłem PV (9,5kWp) i PCPW. Jestem na net-meteringu. Rocznie prąd domowy to u mnie jakieś 4500kWh, CO+CWU pewnie wyjdzie z 5000kWh. Zaraz rusza Mój Prąd 5.0. Tak na wyczucie, myślicie że warto się wogóle tym interesować (7k za PV i 10k lub 13k za PCPW), czy jest to jednoznacznie niekorzystne? Wydaje mi się że w pewnie 5-10 lat korzyści z MP5 oddałbym Tauronowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...