Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchenka opalana drewnem (westfalka) z zamkniętą komorą spalania


Wojcieszek

Recommended Posts

Szanowni,

Jestem pewien, że temat musiał być poruszany już na Forum M, jednak mimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

 

Poszukuję kuchenki opalanej drewnem (Westfalki), z płytą grzewczą i piekarnikiem, która wyposażona jest w szczelną komorę spalania i dolot powietrza z zewnątrz.

Kuchenka będzie instalowana w domu wyposażonym w rekuperację.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, rekuperacja nie jest problemem, ponieważ w domu z tym konkretnym układem jest (powinno być) nadciśnienie, które wręcz jest zbawienne dla prawidłowego funkcjonowania kuchni kaflowej. Bywało wielokrotnie, że budowałem kominki otwarte, nawet metr na metr wielkie w domach z rekuperacją i pali się w nich doskonale. Uprzedzając pytanie apropos przepisów, tak zgadza się, rekuperacja nie jest wentylacją mechaniczną - wyciągową, tylko nawiewno-wywiewną.

 

Budować piękną, tradycyjną kuchnię kaflową, która cieszy oko i podniebienie - pozdrawiam serdecznie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchenka będzie instalowana w domu wyposażonym w rekuperację.

 

To jest powód dla którego chcesz szczelną?

Nie ma takiego wymogu ani potrzeby. I wątpię, by istniały. Pewnie zdun będzie Ci w stanie coś takiego zbudować - ale po co?

To marketing wietrzący okazję na skłonienie użytkowników do zezłomowania starych sprzętów i sprzedaż nowych, nieporównywalnie droższych (a często nieszczelnych) konstrukcji wciska takie rzeczy ludziom.

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...