Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czujnik w skrzynce pocztowej


Recommended Posts

Witam.

 

Ktoś pochylał się nad zagadnieniem skrzynki pocztowej? Czym sygnalizujecie otrzymanie poczty?

 

- może jakiś czujnik podczerwieni dwustanowym i pod wejście binarne. Ale może niekoniecznie złapać mniejsze karteczki.

- Czujnik otwarcia wrzutki na listy... też dawał by fałszywych alarmów sporo.

- albo wibracji? Ale to znów mała kartka niekoniecznie, przynajmniej zamknięcie tej wrzutki by dało sygnał... prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę, jak to zrobiłem u siebie.

Do wieczka skrzynki przykleiłem płaski magnes neodymowy, a do skrzynki zamocowałem kontaktron w takim miejscu, aby zwarcie kontaktronu następowało przy pełnym otwarciu wieczka. Kontaktron podpiąłem do dzwonka bezprzewodowego równolegle do przycisku dzwonka . Należy wybrać dzwonek bezprzewodowy w wersji na baterie dla przycisku dzwonkowego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniam się ku kontaktronowi i magnesikowi aby zmniejszyc ryzyko fałszywych alarmów...

To rozwiązanie jest proste, tanie i dość niezawodne.

System powiadamiania to już inna bajka, każdy ma jakiś swój własny prywatny. Albo i nie...wstawia dzwonek czy diodę.

Ja to zrobię powiadomieniem na telefon.

 

Już myślę o skomplikowaniu układu dokładając kolejny kontaktron do drzwiczek z mojej strony aby zrobić system całkowicie bezobsługowy... ale chyba braknie mi 1 wyjścia binarnego ...

Edytowane przez Gik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klapa skrzynki jest ciężka i nie dawałem magnesu. Żaden wiatr jej nie ruszyl.

 

Ja mam powiadomienie na email, telefon i dzwonek.

Jak wspomniałeś o kontraktronie do drzwiczek, to w sumie pomyślałem czy elektrozaczep nie byłby głupim pomyslem. Zawsze szukam kluczyka do tej skrzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamontowałem AXD 200 Satel-a jak ktoś podniesie wieczko zadziała czujnik na manipulatorze pojawia się na ekranie koperta i sobie mruga:yes:

Wszystko dlatego, że odległość od bramki ze skrzynką do domu jest ok 800m:(. Napisałem tylko o tym , żeby niektórzy wiedzieli że nie wszyscy mają nieduże odległości do skrzynek pocztowych a jednak wiedza czy coś jest czy nie ma jest potrzebna tym bardziej że np, prowadzenie przewodów na taką odległość wiąże się z pewną inwestycją , a dodatkowo z dbałością o utrzymanie w sprawności

list-ikona-ikona-poczta.jpg

Oczywiście u mnie jest blisko, ale realizacja podobna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800m... to rzeczywiście zrozumiałe. Ja mam 6m i problem z fakturami w terminie. Bo listonosze u mnie przychodzą po terminie w dodatku nikt z domowników nie kwapi się sprawdzić pocztę. A jak sprawdzamy to zwykle nic nie ma... i tak marnują się cenne minuty życia które wszyscy robią za karę.

Powiadomienie jest dobre. Jedno z ważniejszych gadżetów do inteligentnego domu.

Jeszcze zastanawiam się czy aby przypadkiem do powiadomienia nie dorzucić fotki z kamery tego wrzucającego.

Jak ktoś będzie chciał zrobić psikusa... to może się przydać :lol2:

 

a z tym elektrozaczepem... to chytre. Zostało mi jedno wyjscie w aktorze...

Ogólnie okazało się, że dla furtek i skrzynki pocztowej poszło masa wyjsc/wejść. NIgdy bym nie pomyslał.

1 elektrozaczep furtka główna

2 elektrozaczep furtka śmietnik (sygnał tylko w dniu wywozu o odpowiedniej godzinie)

3 gniazdko zewnetrze

4 moze ten elektrozaczep do skrzynki pocztowej :D

 

1 kontaktron furtka glowna

2 kontaktron furtka smietnik

3 dzwonek do furtki

4 otwieranie elektrozaczepu do furtki glownej

5 kontaktron klapka skrzynki

6 kontaktron drzwiczki skrzynki

 

... masakra.

może jescze jakieś dodatkowe światło nad furtką. Ale to już okaże się, że trzeba całkiem sporą rozdzielnice na zewnątrz... bo 1x12 już pełniutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło trochę mniej :) furtki do altany smietnikowej nie zamykam. Przyjeżdżają kiedy chcą, a na dodatek muszę im wystawiać poza altanę.

 

Nie pomyślałem o kontraktronach do furtki.

Ale dorobiłem sobie przycisk do otwierania furtki i bramy. Działa tylko wtedy gdy alarm jest rozbrojony.

 

No i zrobiłem sobie podświetlany numer posesji. Fajna sprawa, już żaden dostawca jedzenia po zmierzchu nie ma problemu z namierzeniem domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamontowałem AXD 200 Satel-a jak ktoś podniesie wieczko zadziała czujnik na manipulatorze pojawia się na ekranie koperta i sobie mruga:yes:

Wszystko dlatego, że odległość od bramki ze skrzynką do domu jest ok 800m:(. Napisałem tylko o tym , żeby niektórzy wiedzieli że nie wszyscy mają nieduże odległości do skrzynek pocztowych a jednak wiedza czy coś jest czy nie ma jest potrzebna tym bardziej że np, prowadzenie przewodów na taką odległość wiąże się z pewną inwestycją , a dodatkowo z dbałością o utrzymanie w sprawności

[ATTACH=CONFIG]464203[/ATTACH]

Oczywiście u mnie jest blisko, ale realizacja podobna:D

 

Cześć, co trzeba mieć do tego po stronie domu? Ile czasu trzyma bateria?

Też mam 100m do skrzynki, miałem jakieś rozwiązanie które nie integrowało się z niczym, wiecznie są rozładowane baterie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co trzeba mieć do tego po stronie domu? Ile czasu trzyma bateria?

Też mam 100m do skrzynki, miałem jakieś rozwiązanie które nie integrowało się z niczym, wiecznie są rozładowane baterie...

 

Po stronie domu trzeba mieć centralę Integra z obsługą Abax2 a bateria trzyma 2-3lata zasięg do 2,5km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...