Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłączenie klimatyzatora do wentylacji


Recommended Posts

Dzień dobry,

czy mogę podłączyć rurę od klimatyzatora przenośnego do kratki kanału wentylacji mechanicznej (w bloku)? Być może poprawiłoby to efektywność chłodzenia w porównaniu do rury wystawianej za otwarte okno. Czy dobrym pomysłem jest, by w celu skrócenia długości rury klimatyzatora, ciepłe powietrze doprowadzić do dodatkowej kratki wentylacyjnej na wysokości np. 0,5m od podłogi. Wtedy górna kratka wentylacyjna byłaby zamykana.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą klimatyzatory przenośne to jest naciąganie klienta. Co z tego, że schłodzi część powietrza we wnętrzu, skoro resztę wyrzuci poza budynek. I zamiast tej reszty musi napłynąć nowe. A to nowe, to będzie znowu gorące z zewnątrz. To jest jak czerpanie wody durszlakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą klimatyzatory przenośne to jest naciąganie klienta. Co z tego, że schłodzi część powietrza we wnętrzu, skoro resztę wyrzuci poza budynek. I zamiast tej reszty musi napłynąć nowe. A to nowe, to będzie znowu gorące z zewnątrz. To jest jak czerpanie wody durszlakiem.

 

Żadne oszustwo...

 

Są takie które mają 2 rury , wlot i wylot na zewnątrz

 

A dla tych z jedną rurą można dokupić adapter do zasysanego powietrza

 

Jest to delikatna proteza oczywiście ale w bloku używaliśmy przenośnej klimy jak temperatura w salonie dochodziła do 30 stopni....

 

No a jak kogoś stać to są tez klimy monobloki. Przez ścianę robo sie tylko 2 dziurki, nie ma jednostki zewnętrznej

Edytowane przez sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Po pierwsze, wiem, że przenośne klimatyzatory z jednym wężem są do niczego, ale i tak jest to lepsze niż nic i to jedyna opcja, jaką mam. W moim mieszkaniu jest gniazdo do podłączenia przenośnych klimatyzatorów, ale nie ma ono otworów na śruby ani możliwości podłączenia węża, a ponadto ma metalową ramkę, która praktycznie uniemożliwia dodanie adaptera. Zobacz załączone obrazy. W moim mieszkaniu jest tylko jedno okno i nie ma możliwości zastosowania adaptera okiennego ze względu na sposób jego otwierania.

 

Do tej pory używałem kupy kaczej taśmy, żeby to utrzymać, https://xender.vip/ co działa, ale ledwo, a czasami się rozpada i muszę to robić od nowa. Czy ktoś zna adapter, który mógłby zadziałać w takiej sytuacji? Pytałem pracowników u mnie i nie pomogli. Przeszukałem mnóstwo googli i sprawdzałem sklepy internetowe i nie mogę znaleźć niczego, co mogłoby pomóc. Średnica mojego węża wynosi 5,9 cala.

Edytowane przez prahalagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...