Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki grzejnik do łazienki?


Ratpaw

Recommended Posts

Mam do zamontowania dwa grzejniki drabinkowe (klasycznie wyglądające), jeden do łazienki, drugi do małej suszarni. Zależy mi, aby dało się na nich suszyć ręczniki przy jak najmniejszej temperaturze zasilania. Najlepiej, żeby były to grzejniki aluminiowe albo miedziane, ale nie wiem gdzie szukać dobrych grzejników w tych technologiach. Możecie cos polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koality mają przewagę, kable dobre do nowobudowanych domów i do kapitalnych remontów, a @Ratpaw nie upadł na glowę żeby dokonać rozpieduchę..

Do grzejników koalitowych wystarczy wiertareczka i wywirecić dwa otwory na haki i podłaczyć do gniadka i gotowe. Dokupić gniazdko inteligenckie i zdalnie mozna właczyć i wyłączyć grzejnika etc

A Ty wyrzuciłes prądożerne grzejniki z łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wyrzuciłes prądożerne grzejniki z łazienki?

 

Żeby wysuszyć ręcznik, trzeba dostarczyć odpowiednią ilość energii. Czy będzie to "koalit", czy zwykła drabinka - zużycie energii będzie takie samo.

Pozostaje jeszcze kwestia przekazania tej energii i tu ręcznik rozpostarty na drabince z "koalitem" wygrywa

Już nawet nie pisze że chcąc (szybko) wysuszyć ręcznik nie ma sensu magazynować energii w szamocie.

Ja mam grzejnik drabinkowy, podłączony do instalacji CO (zasilanie 32C), oraz z grzałką.

Chcę coś wysuszy, kiedy podłogówka nie działą - odpalam grzałkę i ręcznik zaczyna schnąć.

 

To Twoje wpychanie "koalitów" jest już nieco niesmaczne...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A Ty wyrzuciłes prądożerne grzejniki z łazienki? " to pytanie do @Kaizena

 

A ile ta drabinka pobiera prądu??

Tobie brakuje wyobraźni... /bez urazu/

Koality wymyślili Twoi ziomkowie ze Śląska. Czyżby Twoi konkurenci ?

 

"Czy będzie to "koalit", czy zwykła drabinka - zużycie energii będzie takie samo." G prawda! ..to tak jak z suszarką Twojej żony

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy nazwiesz to szamotem, carconem, acumotte czy koalitem, czy jeszcze w inny sposób nic nie zmienia - ot spiek ceramiczny magazynujący energię.

Mogą się jedynie w niewielkim stopniu różnić ciepłem właściwym. Na iloścć energii potrzebnej do odparowania wody z ręcznika to nie wpływa.

 

Tobie brakuje wyobraźni... /bez urazu/

 

A Tobie wiedzy z zakresu podstawowej fizyki

dowód poniżej:

 

A ile ta drabinka pobiera prądu??

około 1,5A ale co to ma wspólnego z energooszczędnością ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabinka a szamot, to dwie odrebne grzanie. W drabince masz wodę, w ktorej nie kumuluje sie ciepło, tylko od razo oddaje, a w szamocie ceplo się kumuluje i stąd ta oszczędność elektryczna.

Rozpal dwa ogniska, na jednym połóż cegłe szamotową, a na drugim połóz blache... i po iluś minutach wyjmij je z ogniska... to ktory material szybciej ostygnie?

Tlumaczę Ci jak małemu dziecku.

Na świadectwie z fizyki wpisali mi bardzo dobry.

Jeszcze raz pytam ile drabinka pobiera pradu?

Podaj moc drabinki i ile żre prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kumulować energię żeby suszyć ręczniki ?

 

 

Po co proponować komuś elektryczny grzejnik kumulacyjny, jeśłi szuka wodnego, przystosowanego do niskiej temperatury zasilania ?

Jeszcze raz pytam ile drabinka pobiera pradu?

 

Już dostałeś odpowiedź - 1.5A

Moc - 350W

 

Na świadectwie z fizyki wpisali mi bardzo dobry.

Gdyby przeczytał to, co tu wypisujesz to pewnikiem by to cofnął :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kumulować energię żeby suszyć ręczniki ?

Po co proponować komuś elektryczny grzejnik kumulacyjny, jeśłi szuka wodnego, przystosowanego do niskiej temperatury zasilania ?

Już dostałeś odpowiedź - 1.5A

Moc - 350W

Gdyby przeczytał to, co tu wypisujesz to pewnikiem by to cofnął :)

Zauważyłem, ze się nie rozumiemy... powtarzam jeszcze raz.. brakuje Ci wyobrazni

@Ratpaw szuka aluminiowych lub miedzianych grzejnikow, więc podpowiedzialem jakie sa... a Ty piszesz mi o wpychaniu... O wyborze grzejnikow sam zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa grzejniki... koalitowe 750W i na podczerwień 900W

# Grzejnik na podczerwien o mocy 900W pobiera 0,900kWh

-#2 Grzejnik koalitowy o mocy 750W pobiera 0,200kWh

Ten pierwszy pobiera 900 W, a drugi pobiera 750 W. Ilość energii, jaką oddadzą te grzejniki jest proporcjonalna do czasu poboru energii i ich mocy. Nic więcej, nic mniej. Można tu jeszcze dodać sprawność w oddawaniu energii, ale jest ona bardzo wysoka, w okolicach 99% i nie ma się co nią przejmować.

 

Grzejnik o mocy 750 W pobrał 0,2 kWh, bo tyle pobrał. Niestety, tu na forum budowlanym nie znajdziesz zbyt wielu naiwnych ludzi, którzy nabiorą się na rewelacje o oszczędności grzania prądem. Poszukaj klientów na innych forach i nie zaśmiecaj wątku, OK?

 

Zauważyłem, ze się nie rozumiemy... powtarzam jeszcze raz.. brakuje Ci wyobrazni

@Ratpaw szuka aluminiowych lub miedzianych grzejnikow, więc podpowiedzialem jakie sa... a Ty piszesz mi o wpychaniu... O wyborze grzejnikow sam zdecyduje.

No właśnie, szukam aluminiowych albo miedzianych, o zasilaniu wodnym, a nie elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze się nie rozumiemy... powtarzam jeszcze raz.. brakuje Ci wyobrazni

@Ratpaw szuka aluminiowych lub miedzianych grzejnikow, więc podpowiedzialem jakie sa... a Ty piszesz mi o wpychaniu... O wyborze grzejnikow sam zdecyduje.

 

Jeśli ktoś czegoś nie rozumie to TY.

Raptaw szuka grzejników, żeby je podpiąć do instalacji wodnej - ty wyjeżdżasz z elektrycznymi.

Grzejnik, który pobierze z sieci 200W energii elektrycznej przekaże pomieszczeniu 200W energii cieplej.

Więcej nie wyczaruje - choćbyś nie wiem, jak bogatą miał wyobraźnię.

 

Mam dwa grzejniki... koalitowe 750W i na podczerwień 900W

# Grzejnik na podczerwien o mocy 900W pobiera 0,900kWh

-#2 Grzejnik koalitowy o mocy 750W pobiera 0,200kWh

 

I jeden przekazuje pomieszczeniu 900W energii cieplnej, a drugi zaledwie 200W

No i co w tym dziwnego ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie podstawowej wiedzy z fizyki. W tym przypadku pierwszej zasady termodynamiki.

Istnieją trzy zasady termodynamiki, bez których nie byłoby możliwe przewidywanie kierunków reakcji i przemian fizycznych. Pierwsza z nich dotyczy zasady zachowania energii, druga mówi o niemaleniu entropii w układzie izolowanym. Czy wiesz, jak brzmi trzecia zasada termodynamiki? Nie wiesz? to siedz na d... Ndst na indeksie wpiszę, albo nie... kropkę wstawię do poprawki.

 

Pierwsza zasada termodynamiki jest sformułowaniem zasady zachowania energii. Mówi nam ona, że układ termodynamiczny może wymieniać energię ze swoim otoczeniem poprzez przekazywanie ciepła lub wykonywanie pracy. Wartość zmiany energii całkowitej jest wtedy równa łącznej zmianie energii mechanicznej wszystkich cząsteczek układu, czyli energii wewnętrznej układu. Dlatego jeśli układ jest izolowany, jego energia wewnętrzna musi pozostać stała.

Proszę na pamięc nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...