Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje grzanie CWU


Korleon

Recommended Posts

Szczegóły, szczegóły - bo znów zaczynasz snuć te swoje humanistyczne banialuki.

(...)

 

Dziękuję. To człowiek powinien być w centrum uwagi. Dom jest dla człowieka a nie człowiek dla domu.

==

Co to znaczy humanistyczny?

humanus — „ludzki”) to postawa moralna i nurt filozoficzny oparty na racjonalnym myśleniu, który stawia człowieka zarówno w roli gospodarza, jak i elementu ziemskiego ekosystemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety, poprzestajesz na ideach, nie potrafisz pójść krok dalej i zaproponować konkretnego rozwiązania technicznego.

Kaizen podlinkował ci tabelę COP i nie odpowiedziałeś dlaczego pompa ma grzać z mniejszą spawnością.

Paradoks polega na tym, że przy PC dążymy do uzyskania jak najmniejszej temperatury zasilana stosując podłogówkę, ewentualnie przewymiarowane grzejniki, a Ty to wszystko przekraślasz proponująć bufor i to jeszcze wspólny dla CO i CWU

 

I nawet nie potrafisz napisać w imię czego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idźmy dalej:

Opcja:

PV + najtańsza pompa ciepła dobrana do -4C w/g dokładnego OZC + kociołek gazowy jako szczytowe źródło ciepła dla co oraz do podgrzewania cwu do temp. pożądanej przez użytkownika w ilości niezbędnej do obsłużenia wszystkich domowników (ważne szczególnie w godzinach porannych i przy więcej niż jednej łazience).

==

Ciepło powinno być podstawowym dobrem a nie luksusem

==

Najtańsza energia to ta, której nie musi się zużywać. Przede wszystkim TERMOMODERNIZACJA.

==

Minimalizacja kWh zużywanych do grzania powoduje, że male znaczenie ma koszt kWh.

Ważniejsze są inne aspekty, jak łatwość sterowania, bezpieczeństwo użytkowania, dostępność, szybkość i koszt serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzanie wody z 28 stopni do 48 stopni u mnie pompa zjadła 1,1kwh akurat dziś to obserwowałem więc koszt taki sobie .

Ile litrów wody pompa podgrzała o 20 °C zużywając 1,1 kWh ?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów wody pompa podgrzała o 20 °C zużywając 1,1 kWh ?

 

200 litrowy ale mam czujnik na dole więc na bank nie jest to cała zimna woda tylko część od dołu , mam histerezę ustawioną na 14 stopni , jak miałem czujnik u góry to czasem brakowało ciepłej wody jak już temp była na styk a nagle trzeba cała wannę nalać , czujnik na dole lepiej się sprawdza , jednym słowem podgrzanie jednorazowe to ok 1,1 kwh zimą pewnie z 1,2-1,5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie bufora ciepła np. w postaci zbiornika ciepłej wody użytkowej o pojemności 1 m3 lub większego raczej nie ma sensu.

Nawet jak woda w tym zbiorniku jest ogrzewana "darmową" energią słoneczną.

Całość dużo kosztuje.

Do tego dochodzą straty postojowe rzędu 4 kW dziennie (trochę więcej lub trochę mniej).

Zimą większe i mogą ogrzewać dom ale zimą nie ma za dużo energii słonecznej.

Latem mniejsze ale za to niepotrzebnie ogrzewają dom.

 

Gazowe ogrzewanie cwu to koszt rzędu 100 zł miesięcznie.

 

Przemyślałeś problem?

Poczytaj tu:https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=piaskowy+akumulator+ciep%C5%82a#ip=1

Dużo kosztuje, ma straty postojowe a jednak budują!

No i namawiają do pchania OZE do piachu...

 

Dla mnie - przesadyzm.

Wolę tonę wody grzaną słonecznie i gratis.

Taki wiecznie gorący 1m3.

Budujesz DOBRZE jeden raz a działa przez pokolenia.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudujesz.

Ile trzeba wydać aby zaoszczędzić 1.200 zł w skali roku?

Ile potrzeba kolektorów słonecznych dla podgrzewania 1 m3 wody?

Ile kosztuje taka kompletne instalacja, roczne koszty eksploatacji, może okresowa wymiana płynów.

Jakie ma być źródło ciepła dla cwu w zimnych miesiącach?

 

Czym podgrzejesz ten piaskowy magazyn do 500 °C ??

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowy, to przez grzeczność nie powiem Ci gdzie mam ten cud wynalazek unijny ostatnich tygodni !

 

W tym kraju i tej kulturze domy buduje się w technice murowanej, 50-cio letnie a bywa, że wielopokoleniowe (co słabo działało, ale chyba wróci).

DOBRZE postawiony bufor z solarami cieczowymi ma trwałość podobną.

50 lat eksploatacji, remont solidny i... następne 50 lat eksploatacji.

Policz ile nie zapłacisz za podgrzewanie zładu (ciepło) od marca do października przez 50 lat.

To jest sumka co zostaje w kieszeni niezależnie od kursu dolara, rubla czy złotego.

 

Absolutne minimum potrzebnych solarów cieczowych to 1 na każdego dorosłego + 1. Zwykle 6m2 (3szt).

Oczywiście tym lepiej im więcej i im większy baniak.

 

Jest tu wątek, który popełniłem w 2006 roku o buforach ciepła - jak je zrobić, co i po co.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a

Bardzo wiele osób "tymi ręcami" wykonało sobie takie bufory.

Tam są wyliczenia kosztów i materiałów, ale...

Można też zadzwonić i przywiozą. Razem z fakturą. Np. od Paradigmy - jakieś 15-25 tysięcy za tonową sztukę.

Ale jak ktoś nie ma samych lewych rąk zmieści się w 5-6 tysiącach.

 

Bufor grzeje się tym, co się wymyśli i zbuduje- Prądem, PV, PC, gazem, pelletem, kotłem stałopalnym (węgiel, drewno, stare opony, kalosze czy śmieci, bo to taki kraj).

Już dość dawno jeden z cesarzy Rzymskich mawiał - pecunia non olet!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretne koszty budowy (ale nie własnoręcznej) i koszty ogrzewanie "Prądem, PV, PC, gazem, pelletem, kotłem stałopalnym"

Czyli musisz też "prąd", PV, PC, kocioł gazowy lub stałopalny i instalacja solarną napędzaną prądem i zbiornik wody ocieplany i zajmujący miejsce...

Do tego przyłącza łączące solary z zbiornikiem wody i oddzielna instalacja na pozostałe (prąd, PV PC kocioł stałopalny).

Pewnie jeszcze sterowania przełączaniem.

Czyli dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - wyobraźnia Ci siadła?

Spora samowystarczalność za grosze to zabawa dla nielicznych, którzy chcą i umieją.

Pozostali płacą tyle, ile im zacenią, jak akceptują cenę.

 

Im zdolniejszy projektujący tym większy profit, ale i wyższa cena, chyba, że dla siebie pracuje.

 

Jak wielu przed Tobą - szlag Cie trafia, że takie rozwiązania istnieją, działają, na łeb biją osiągami komerchę i na dodatek - nikt, parszywie, za darmo tego nikomu nie daje!!! Skandal!!! Komuś ma być LEPIEJ ZA GROSZE!!!

Zabronić!

Wyśmiać!

Wyszydzić!

A da się nasłać jakie komisje?

Domiar powinien być!

 

Kurwa...

Jak ja to kocham..

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - wyobraźnia Ci siadła?

Spora samowystarczalność za grosze to zabawa dla nielicznych, którzy chcą i umieją.

Pozostali płacą tyle, ile im zacenią, jak akceptują cenę.

 

Im zdolniejszy projektujący tym większy profit, ale i wyższa cena, chyba, że dla siebie pracuje.

 

Jak wielu przed Tobą - szlag Cie trafia, że takie rozwiązania istnieją, działają, na łeb biją osiągami komerchę i na dodatek - nikt, parszywie, za darmo tego nikomu nie daje!!! Skandal!!! Komuś ma być LEPIEJ ZA GROSZE!!!

Zabronić!

Wyśmiać!

Wyszydzić!

A da się nasłać jakie komisje?

Domiar powinien być!

 

Kurwa...

Jak ja to kocham..

 

Adam M.

 

Samowystarczalność dla tych którzy chcę i umieją....

A co dla tych którzy nie chcą sami tego wykonywać?

 

Wyobraźnia Tobie szwankuje kolejny raz.

Mnie szlag nie trafia. Może Ciebie szlag trafia że nie masz kolejnych zachwytów nad dziwnymi samo-pomysłami.

 

Te rozwiązania na łeb biją komerchę? Tylko w twojej wyobraźni.

 

Tak, szlag Ciebie trafia sądząc po Twoich końcowych wypowiedziach.

Nie potrafisz normalnie pisać, bez emocji, bez wulgaryzmów i bez ośmieszania i wyszydzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę, bo doczytałem że nie o samorobów Ci chodzi...

Podzwoń, popytaj o koszt TAKIEJ instalacji, zgódź się i zapłać ile zażądają - lub nie!

 

Adam M.

 

Nie rozumiesz, że wielu nie chce i nie potrzebuje mieć takiej instalacji?

Ja też nie chcę i nie potrzebuję.

Sam sobie zrób dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samowystarczalność dla tych którzy chcę i umieją....

A co dla tych którzy nie chcą sami tego wykonywać?

 

Wyobraźnia Tobie szwankuje kolejny raz.

Mnie szlag nie trafia. Może Ciebie szlag trafia że nie masz kolejnych zachwytów nad dziwnymi samo-pomysłami.

 

Te rozwiązania na łeb biją komerchę? Tylko w twojej wyobraźni.

 

Tak, szlag Ciebie trafia sądząc po Twoich końcowych wypowiedziach.

Nie potrafisz normalnie pisać, bez emocji, bez wulgaryzmów i bez ośmieszania i wyszydzania.

 

Ale czego ty nie rozumiesz ? Adam bardzo jasno to opisał , niestety wychodowano społeczeństwo kalek technicznych dlatego tyle tego bełkotu wszędzie do tego stopnia że barak przecinka czy kropki jest ważnieszy niz zbudowanie bufora czy zrobienie samemu pompy ciepła , ja potrafię to dlaczego większość nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...