Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja nad drzwiami czy łóżkiem ?


Recommended Posts

Cześć,

Mam z instalatorem małą rozminę - gdzie zainstalować klimatyzator. Bardzo was proszę o pomoc. W załączniku rzut pokoju. Ściana górna i dolna jest w całości zabudowana meblościanką. Nad oknem nie da rady (a przynajmniej ja nie chcę) ponieważ jest tam duży żelbet a poza tym po drugiej stronie nie może stać jednostka zewnętrzna bo jest taras. Więc chciałbym aby jednostka zewnętrzna była tak jakby po prawej stronie zdjęcia (za korytarzem). Więc drogą eliminacji zostaje mi miejsce nad łóżkiem albo nad drzwiami. Instalator sugeruje nad drzwiami jako, że łatwo można skierować ruch w bok żaluzjami i ewentualnie na noc zostawić na niskich obrotach i nie będzie lecieć bezpośrednio na śpiącą osobę. Nie jestem jednak pewien czy jednak to takie super miejsce ze względu na potencjalne przemarźnięcie przed biurkiem / przy wchodzeniu do pokoju (ale być może nie będzie to problemem wcale a mi za mało doświadczenia).

 

Pytanie do was - jak z doświadczenia byście zrobili ? Od razu wspomnę, że w pokoju będzie rekuperacja a jej nawiew przy oknie.

 

klimatyzacja_pokoj_adama.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad oknem nie da rady (a przynajmniej ja nie chcę) ponieważ jest tam duży żelbet a poza tym po drugiej stronie nie może stać jednostka zewnętrzna bo jest taras.

 

Na przeciwległej ścianie nie będzie problemu z odprowadzeniem skroplin? Pompka to proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeciwległej ścianie nie będzie problemu z odprowadzeniem skroplin? Pompka to proszenie się o kłopoty.

 

Z tej strony (nad drzwiami) wymyślone to jest tak, że przeriwercajac się na korytarz łatwo można ze spadkiem podejść do łazienki, zainstalować schowany syfon w szafce i zejść do odpływu z pralki i połączyć. Gdybym miał nad oknem to najsensowniejsze byłoby pewnie na drugą stronę ale tam to poza tym że musiałbym wiercić przez gruby żelbet (a wolę nie naruszać konstrukcji gdybym miał trafić w stał) to jeszcze jakoś instalator odradza wyjście na zewnątrz, że będzie albo podwiewqc albo śmierdzieć jak zejdę za nisko.

 

Więc myślę że nad drzwiami ten aspekt jest zaopiekowały, chyba że uważacie jednak że nie ?

 

Dziękuję też za sugestię, skłaniam się ku tej koncepcji nad drzwiami po obecnych odpowiedziach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...