Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWE FORUM MURATORA - czekamy na Wasze uwagi


Recommended Posts

6 godzin temu, Ratpaw napisał:

Dzięki, ale dalej nie mam listy wątków, tylko listę postów. Da się w ogóle to zrobic?

Za proste tzn. tak proste że nie da się tego zrobić, zrozumieć. My tyle uwag zawarliśmy a tu nic się nie dzieje, totalna ignorancja, głowa w piasek, za chwilę się zmęczą. Tylko jak tą głowę wyciągną to się okaże że sami zostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja (Firma) płaci programistom (chyba za poważne określenie) więc powinna wymagać. My nic bezpośrednio nie płacimy. Czasami udzielamy darmowych porad i czasami oglądamy reklamy za które Redakcja (Firma) otrzymuje wynagrodzenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d7d napisał:

Redakcja (Firma) płaci programistom (chyba za poważne określenie) więc powinna wymagać. My nic bezpośrednio nie płacimy. Czasami udzielamy darmowych porad i czasami oglądamy reklamy za które Redakcja (Firma) otrzymuje wynagrodzenie. :)

A skąd Ty wiesz, że firma płaci? Może ma kilka niezapłaconych faktur, może płaci za zakres robót x, a co chwila sobie wymyśla nowe rzeczy zakładając, że skoro generalnie płaci, to właśnie może nie wiadomo czego wymagać. A może zatrudniają człowieka, którego ta migracja przerosła z przeróżnych przyczyn, brakuje rąk do pracy, za mały budżet,  za duży front robót, brak zrozumienia ze strony zleceniodawcy, niekumaty szef itd itp. Tak czy inaczej odpowiedzialny zawsze jest właściciel, potem zarząd, potem dyrekcja, kierownicy, PM-y, team liderzy, a na końcu tzw. programiści. Tymczasem tu się ciągle dowiadujemy, że nasze uwagi są do tych mitycznych programistów kierowane bez spodziewanego skutku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redakcja napisał:

Drodzy, jeszcze raz przekazujemy do programistów. Przekazujemy, coś jest robione - i jak widać za mało.
Przepraszamy Was za te niedociągnięcia.

I tyle trwa chociażby skrócenie czasu między zgłoszeniami spamu? Przecież to jest automat w programie. Ustawia się zakresy czasowe i tyle. 10 sekund roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Elfir napisał:

I tyle trwa chociażby skrócenie czasu między zgłoszeniami spamu? Przecież to jest automat w programie. Ustawia się zakresy czasowe i tyle. 10 sekund roboty?

10 sek. roboty to przy dzisiejszych stawkach programisty to ok.30gr., chyba jeszcze zlecającego stać na to😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Redakcja nie przekazuje naszych próśb o skrócenie czasu między zgłoszeniami "naruszenia" albo "przesyłane dalej" znika we wszechświecie.

Szanowna Redakcjo, Szanowny Redaktorze, dlaczego to tak długo trwa??

Komuś zależy na padnięciu tego Forum czy może nowe pokolenie (albo stare pokolenie) nie jest zainteresowane pracą?

W "normalnej" firmie temat byłby dawno załatwiony pozytywnie albo "ktoś" by stracił swoją pracę bo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub ze swoich publicznych deklaracji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, d7d napisał:

Zakładam że Firma płaci ale może to być błędne założenie. :)

Może też być: "nie płacę i dlatego nie wymagam za wiele" a Forumowiczom przekazujemy: "przesyłamy dalej".

No właśnie. Może ludzie robią co mogą na zasadzie best effort. Nie ma tu mowy o jakości, bo żadnej nie można zapewnić. Nie ma nawet pewności, że ktoś rozumie tryb, w jakim się dostarczanie nam rozwiązanie funkcjonuje.

Edytowane przez Ratpaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum dorżnięte dokumentnie. Inaczej spie....ne na amen.  Jak chcesz ludzion utrudnić życie to zmieniasz układ według własnego widzimisie, mając we dópiu przyzwyczajenia,  zmuszasz do szukania (po co?)  czyli zniechęcasz.  Kilka razy zajrzałem, lecz już nawet mi się nie chce szukać odpowiedzi  czy wątków.  Czy zamawiający nie wiedział czego chciał  ale i tak zapłacił, bo "durne czytelniki mają się przyzwyczaić, i już!". Otóż wała!  Mam przyjemniejsze zajęcia.   Czy a(ł)tor inaczej nie potrafił?  Ja bym nawet szwagrowi nie zapłacił za taką bide z nędzą.   Autorom obecnej wersji chyba nalezy się prezent od f-y S&W.    Pies tancował!   Kiedyś na taką pracę mówiło się  - sabotaż.  Chcieliscie dobrze i tanio. No to macie kupę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja nie mam aż tak wielkich wymagań, ale jak dla mnie i na dziś - forum na nowym silniku chodzi lepiej niż na starym.  Jeden problem dziś zauważony: strasznie krótki czas na dodanie poprawek do swojej własnej wypowiedzi. I ten czas jest naliczany nawet, gdy już masz otwarte okno do zmieniania treści posta. W efekcie, chociaż system cię łaskawie dopuścił do zmiany wypowiedzi, to na koniec jednak pokazał ci wała.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny i got this:
https://forum.murator.pl/topic/281676-szacunki-orchidea-ii-prąd-czy-gaz/#comment-9136766

Niech Redakcja wyjaśni, jak sobie wyobraża zgłaszanie takiej ilości reklam i spamu, kiedy zgłoszenie jest co pół godziny? 
Ponieważ ten spam wisi od kilkunastu godzin, wynika z tego, że nie ma żadnego bieżącego nadzoru nad treściami pojawiającymi się na forum, który po prostu łatwo by to wychwytywał spam sprawdzając najnowsze wpisy co kilka godzin. 
Cała moderacja najwyraźniej opiera się tylko na jakimś automacie powiązanym ze zgłoszeniami? Nie ma zgłoszeń=nie istnieje moderacja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2024 o 16:11, henrykow napisał:

Jak zgłaszałem jeden post to odpowiedź dostałem po dobrym tygodniu i z opisu jaki dostałem domniemywam że to bot zrobił a nie człowiek więc jak cos się zgłasza to nie ma moderacji pojedynczego posta tylko leci cały temat. Jest jeden gość który spamuje jednym i tym samym tekstem co kilka dni po kilka tematów i wiszą te wpisy jakiś czas  a może nawet i do dziś bo nie sledze tego, po prostu ignoruję jak widzę wpis zaczynający się tak " I got this ... ". I jest to osoba a nie bot bo rejestracja kont była kilka miesięcy wcześniej, to taki uśpiony spamer.

Najwyraźniej jak już pisałem wcześniej Redakcji nie zależy na przejrzystości forum.

 

44 minuty temu, Elfir napisał:

Elfir, ja już dawni to zauważyłem i opisałem to wcześniej. Co dzień widzę te posty typu "got this" i to po kilka sztuk ale nie zgłaszam bo jak widać szkoda nerwów i czasu, robię swoje znaczy się udzielam w miarę możliwości rad.

Jednego nie rozumiem, kiedyś takiego spamu nie było i nie w takiej ilości obcojęzyczne po co i kto to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...