Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika hybrydowa z falownikiem DEYE


Karol82w

Recommended Posts

12 hours ago, Kaizen said:

Jak chcemy zadbać o LFP to trzeba go eksploatować w zakresie 20-80% (a jeszcze lepiej 40-60%). Jak mamy wydać 15K zł na 8kWh LFP i eksploatować te 20-80%

Skomentuję tylko te brednie bo reszty nie chce mi się czytać.

Akumulatory LFP można spokojnie eksploatować w zakresie 10-90% i nie wpływa to na ich żywotność. Przez chwilę ładuje się je do 100% aby BMS miał okazję zbalansować cele w magazynie. Prędzej zejdą ze starości niż od takiego traktowania.

Jak chcesz wydać 15k za 8kWh LFP to ja Ciebie nie będę powstrzymywał. Ja wolę wydać 5-6k za taki akumulator bo to jest ich dzisiejsza rozsądna cena. Bywają już tańsze bo 0.5k za 1kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kaizen napisał:

AMG? Mercedes?

AGM i żel są niefajne z tego powodu, że wysychają. Nawet ciągle naładowane padają.

Do pracy cyklicznej to je marketing nazwał. Do końca gwarancji wytrzymują... 

Kwasiak ma mieć płyty odlewane i możliwość kontroli i uzupełniania elektrolitu żeby miał sens. Długo wtedy służy (byle go głęboko nie rozładowywać i nie przekraczać napięcia).

AGM w AMG :) literówka ale głupie nowe Forum nie pozwala na edycję i poprawienie takich błahostek.

Ile wynosi gwarancja na akumulatory AGM ? 24 miesiące?

Ile lat służy zwykły akumulator i jak długą ma gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...