Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika hybrydowa z falownikiem DEYE


Karol82w

Recommended Posts

12 hours ago, Kaizen said:

Jak chcemy zadbać o LFP to trzeba go eksploatować w zakresie 20-80% (a jeszcze lepiej 40-60%). Jak mamy wydać 15K zł na 8kWh LFP i eksploatować te 20-80%

Skomentuję tylko te brednie bo reszty nie chce mi się czytać.

Akumulatory LFP można spokojnie eksploatować w zakresie 10-90% i nie wpływa to na ich żywotność. Przez chwilę ładuje się je do 100% aby BMS miał okazję zbalansować cele w magazynie. Prędzej zejdą ze starości niż od takiego traktowania.

Jak chcesz wydać 15k za 8kWh LFP to ja Ciebie nie będę powstrzymywał. Ja wolę wydać 5-6k za taki akumulator bo to jest ich dzisiejsza rozsądna cena. Bywają już tańsze bo 0.5k za 1kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kaizen napisał:

AMG? Mercedes?

AGM i żel są niefajne z tego powodu, że wysychają. Nawet ciągle naładowane padają.

Do pracy cyklicznej to je marketing nazwał. Do końca gwarancji wytrzymują... 

Kwasiak ma mieć płyty odlewane i możliwość kontroli i uzupełniania elektrolitu żeby miał sens. Długo wtedy służy (byle go głęboko nie rozładowywać i nie przekraczać napięcia).

AGM w AMG :) literówka ale głupie nowe Forum nie pozwala na edycję i poprawienie takich błahostek.

Ile wynosi gwarancja na akumulatory AGM ? 24 miesiące?

Ile lat służy zwykły akumulator i jak długą ma gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2024 o 12:06, stos napisał:

Powinieneś wiedzieć że nawet zwykły UPS może oddawać do sieci jeśli sobie go tak podłączysz.

Też czekam na schemat podłączenia... żeby nie było - wykopałem starego UPS ze złomownika na strychu i stoję w blokach startowych. Dajesz jakąś gwarancję, że to nie zadymi chociaż przez 5 sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, firmer said:

Też czekam na schemat podłączenia... żeby nie było - wykopałem starego UPS ze złomownika na strychu i stoję w blokach startowych. Dajesz jakąś gwarancję, że to nie zadymi chociaż przez 5 sekund?

Oto schemat:

Wyjście AC UPS-a - prostownik - wejście MPPT inwertera PV ON-grid - SIEĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stos napisał:

Oto schemat:

Wyjście AC UPS-a - prostownik - wejście MPPT inwertera PV ON-grid - SIEĆ :)

Genialne w swojej prostocie... tereaz wiem, że nawet stek medium rare, którego właśnie zjadłem na obiad, może oddać prąd do sieci ;-) ... wystarczy, że poszukam na stryszku składaka wigry 3 z dynamem...

Aha... następnym razem zamówię krwisty - wydaje się, powinien mieć lepszy współczynnik sprawności ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, firmer said:

Genialne w swojej prostocie... tereaz wiem, że nawet stek medium rare, którego właśnie zjadłem na obiad, może oddać prąd do sieci ;-) ... wystarczy, że poszukam na stryszku składaka wigry 3 z dynamem...

Aha... następnym razem zamówię krwisty - wydaje się, powinien mieć lepszy współczynnik sprawności ;-)

 

Wszystko co wytwarza EE może być zastosowane do wysyłania EE do sieci. Nawet zwykły alternator samochodowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stos napisał:

Wszystko co wytwarza EE może być zastosowane do wysyłania EE do sieci. Nawet zwykły alternator samochodowy. :)

Znowu się mylisz... UPS nie wytwarza energii, co najwyżej ją przetwarza... to już prędzej mój kotlet ją wytwarza... i nie - alternator samochodowy nie może być zastosowany do wysyłania EE do sieci... tak samo jak czajnik z gwizdkiem, nawet jak do niego przyczepisz prądniczkę z turbinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, firmer said:

Znowu się mylisz... UPS nie wytwarza energii, co najwyżej ją przetwarza... to już prędzej mój kotlet ją wytwarza... i nie - alternator samochodowy nie może być zastosowany do wysyłania EE do sieci... tak samo jak czajnik z gwizdkiem, nawet jak do niego przyczepisz prądniczkę z turbinką

Widzę że lubisz "dzielić włos na czworo" i chyba tylko po to by prowadzić bezsensowną dyskusję.

Ja takiej dyskusji prowadzić nie chcę.

Bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stos napisał:

Oto schemat:

Wyjście AC UPS-a - prostownik - wejście MPPT inwertera PV ON-grid - SIEĆ :)

Niestety słaby ten schemat. Ale faktycznie da się tak podłączyć i może w pewnych warunkach będzie działać.

Określ jeszcze jakie zakresy napięcia są niezbędne. 230 V do każdego wejścia MPPT inwertera PV będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, d7d said:

Niestety słaby ten schemat. Ale faktycznie da się tak podłączyć i może w pewnych warunkach będzie działać.

Określ jeszcze jakie zakresy napięcia są niezbędne. 230 V do każdego wejścia MPPT inwertera PV będzie pasować?

Pytanie było czy się da tak UPS podłączyć aby jego energię wysłać do sieci. Jak widać da się. Jaki inwerter trzeba mieć to jest inna historia.

Ja mam Spirventa i jego wejścia MPPT pracują od 70 do 900V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stos napisał:

Widzę że lubisz "dzielić włos na czworo" i chyba tylko po to by prowadzić bezsensowną dyskusję.

Ja takiej dyskusji prowadzić nie chcę.

Bye.

To Ty jednaj ją zacząłeś tym głupim (to właśnie jest te twoje dzielenie włosa na czworo) twierdzeniem o UPS`ie

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stos napisał:

Pytanie było czy się da tak UPS podłączyć aby jego energię wysłać do sieci. Jak widać da się. Jaki inwerter trzeba mieć to jest inna historia.

Ja mam Spirventa i jego wejścia MPPT pracują od 70 do 900V.

Masz ten falownik od  Spriventa który był w upadłości i już nie istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stos napisał:

Widzę że lubisz "dzielić włos na czworo" i chyba tylko po to by prowadzić bezsensowną dyskusję.

Ja takiej dyskusji prowadzić nie chcę.

Bye.

Dzielenie włosa? to akuat nie... ale lubię demaskować absurdy i ośmieszać tych, co je głoszą. Szczególnie tych upartych, co już wiedzą, że głupotę palnęli, ale brną dalej... Bye

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, firmer said:

Dzielenie włosa? to akuat nie... ale lubię demaskować absurdy i ośmieszać tych, co je głoszą. Szczególnie tych upartych, co już wiedzą, że głupotę palnęli, ale brną dalej... Bye

Gratuluję dobrego samopoczucia z faktu że wiesz wszystko i już niczego nie musisz się uczyć.

Bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...