Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika hybrydowa z falownikiem DEYE


Karol82w

Recommended Posts

9 godzin temu, stos napisał:

:) Maluch albo Yugo biły cenowo wszystkie inne samochody. :)

Porównanie motoryzacyjne nieuczciwe. dla 99% taki Deye, Sofar, czy Goodwee będą wystarczające. Dla 1% użytkowników niedopracowany soft będzie przeszkadzał w użytkowaniu, ale niska cena rekompensuje te niedostatki.

 

PS Język polski w tych falownikach jest z kategorii tłumaczenia translatorem. Czasami lepiej jest mieć język angielski, łatwiej zrozumieć, o co chińczykowi chodziło 😁 to akurat nie jest argument na +.

 

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Frofo007 said:

Ad. 1 Ale 6kW masz moc ciągłą i ja o tym napisałem. Czyli, że na jednej fazie np. z magazynu energii możesz będąc offgrid lub ongrid ale bez poboru prądu z sieci obciążać fazę mocą 6kW cały czas. Przy Victronie możesz tylko 4kW a to jest mało bo 2-3 sprzęty mogą go już przeciążyć. To bardzo poważny minus Victrona bo jednak u mnie grzałka od pompy ciepła pobiera 3kW (np. do dezynfekcji CWU), więc to nie pozwala już obciążyć tej fazy np. czajnikiem w przypadku Victrona. Na Deye będzie pracować i jeszcze zostanie około 1kW zapasu mocy ciągłej.

U mnie na zasilaniu awaryjnym będąc całkowicie offgrid zasilałem jednocześnie większość sprzętów w domu: 2 czajniki, pompę ciepła, suszarkę, pralkę, zmywarkę, piekarnik i Deye sobie dawał radę (za dnia gdy świeciło słońce bo moc ciągła mojego magazynu to 6kW, więc energie dobierał z PV).

No tak, on zawsze (o ile tak ustawisz a takie ustawienia są najlepsze) bierze energię w przypadku niewystarczającej ilości produkowanej przez PV z magazynu a jeśli przekroczy maksymalną moc magazynu energii to dopiero dobiera z sieci.

Czyli podobne wartości, ale Victron wyraźnie odstaje przy mocy ciągłej na fazę bez poboru z sieci.

Stąd podsumowując, Deye zapewne jako całość wyjdzie z 2 razy taniej od Victrona (cała gotowa instalacja), oferuje prostą instalacje, prostą obsługę, zajmuje mniej miejsca, może być obciążany na jedną fazę o 50% bardziej mocą ciągłą, może automatycznie uruchamiać i gasić agregat prądotwórczy, gdy chce coś ustawić to robię to na jednym urządzaniu, można do niego nawet wiatrak podłączyć itp. także w niemal każdej konkurencji wygrywa z 3 Victronami biorąc pod uwagę potrzeby przeciętnego użytkownika takiej instalacji.

Gdyby cenowo to było na podobnym poziomie i nie zależałoby nam na miejscu to można te trzy Victrony rozważać a tak to raczej dla większości ludzi Deye będzie lepszy. U mnie nawet Deye + magazyn + rozdzielnica PV + rozdzielnica awaryjnego zasilania zajmują sporo miejsca a co dopiero na Victronach 😕

Nie wiem jak Victrony ale Deye co jakiś czas aktualizują i dochodzą nowe możliwości. Też miłym dodatkiem jest to, że producent pozwala na falowniku wybrać sobie język Polski, więc nie zapomniał o naszym kraju. No i oczywiście dzięki dotykowemu ekranowi możemy sobie ustawić większość funkcji będąc przy falowniku, czy podejrzeć jak pracuje, Victrony nawet wyświetlacza LCD nie mają.

Jakby nie patrzeć dla przeciętnego użytkownika Deye lepsze.

Możesz pokazać w specyfikacji tego DEYE tą informację o 6kW mocy ciągłej przy 4kW nominalnych na fazę?

Reszty nie komentuję bo niestety reszta Twoich argumentów przeciwko Victronom wynika z niewiedzy. Nie odbieraj tego jako krytykę a jedynie stwierdzenie faktu. Nie miałeś odczynienia z Victronem więc masz prawo nie wiedzieć.

Jedynie fakt że 3 Victrony zajmują więcej miejsca niż jeden DEYE jest prawdą.

Autor ma pewne wymagania i uważam że DEYE dla niego to "overkill".

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z tą dotacją która zostaje u instalatora. Można wybrać firmę która zrobi to rozsądnie cenowo z  8% vatem i wyjdzie bardzo atrakcyjnie. Można też zamontować sprzęt samemu i załatwić papiery, tak aby można było otrzymać dotację. Dotacja jest z naszych podatków to dlaczego by nie ubiegać sie o nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
On 8/21/2024 at 9:26 AM, gregos11 said:

Bzdura z tą dotacją która zostaje u instalatora. Można wybrać firmę która zrobi to rozsądnie cenowo z  8% vatem i wyjdzie bardzo atrakcyjnie. Można też zamontować sprzęt samemu i załatwić papiery, tak aby można było otrzymać dotację. Dotacja jest z naszych podatków to dlaczego by nie ubiegać sie o nią?

Czy możesz dostać dotację na magazyn DIY?

Samemu można go zrobić za 400 zł/kWh, a te fabryczne nie schodzą poniżej 800 zł/kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, qwerty1986 said:

Możesz wytłumaczyć co wynika z tego linku?

Jest tam taki cytat na początku:

"Gdy planujesz montaż mikroinstalacji (tzn. do mocy zainstalowanej 50 kW) możesz ją podłączyć do instalacji wewnętrznej obiektu i wprowadzać z niej nadwyżki energii do sieci PGE Dystrybucja."

Czy wiesz jaka jest różnica między słowami musisz a możesz?

Poza tym jak już mam zgłoszoną instalację bez magazynu, to nie mam obowiązku zgłaszania faktu zbudowania sobie magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy magazyn energii trzeba zgłosić?

Nie da się ukryć, że w kontekście uwarunkowań formalnych dotyczących instalacji magazynów energii, na polskim rynku panuje obecnie niemały chaos informacyjny. Wynika to oczywiście z wdrożeń zupełnie nowego w naszym kraju rozwiązania, ale także z niedostatecznego przygotowania urzędników do tych zmian. Brakuje również kampanii informacyjnych, które nie tylko tłumaczyłyby formalne zawiłości związane z przyłączaniem nowych urządzeń, ale także zachęcały niezdecydowanych prosumentów do podejmowania takich inwestycji. W związku z tą sytuacją zapewne jeszcze przez jakiś czas spodziewane będą niezamierzone zaniechania i braki dopełnienia obowiązków ustawowych przez nowych użytkowników domowych magazynów energii. Jednym z takich obowiązków jest choćby konieczność zgłoszenia każdego magazynu energii, również tego instalowanego “za licznikiem”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, qwerty1986 said:

(...)obowiązków ustawowych przez nowych użytkowników domowych magazynów energii. Jednym z takich obowiązków jest choćby konieczność zgłoszenia każdego magazynu energii, również tego instalowanego “za licznikiem”.(...)

Ten cytat to czysta brednia.

Gdyby to była prawda wszystkie UPS-y w domu trzeba by było zgłaszać bo są instalowane w domu "za licznikiem".

UPS to też magazyn energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, gregos11 said:

Zadam pytanie jeszcze raz. Wiesz to z doświadczenia, że nie trzeba zgłaszać takiego magazynu/UPS`a czy tak sobie piszesz, bo coś wyczytałeś?

Komu brak argumentów, skoro masz problem z uzasadnieniem? "Nie kaizenuj"

Z doświadczenia.

Mam magazyn moje PGE o tym wie i nie ma problemu z tym że go nie zgłosiłem.

Może odpowiesz wreszcie na pytanie czy zgłaszasz swoje UPS-y, "powerbanki" i podobne magazyny energii?

One wszystkie są podłączone do sieci "za licznikiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...