Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ON-GRID ekonomicznie nieuzasadniony


firmer

Recommended Posts

21 minut temu, d7d napisał:

Daje Tobie emeryturę. Daje Tobie drogi po których za darmo pomykasz swoimi Audi A2. , oświetlenie ulic, komunikacją zbiorową, możliwość leczenia i możliwość nauki (nigdy nie jest za późno), ochronę granic, policję która dba (lepiej lub gorzej) o bezpieczeństwo i dziesiątki innych służb.

Daje Tobie możliwość podłączenia się do sieci gazowej, elektrycznej, wodociągowe, kanalizacyjnej... i dziesiątki innych

Ty to porządnie odklejony jesteś... zobacz sobie coś takiego, jak "dzień wolności podatkowej", może zrozumiesz, jak bardzo za darmo to jest. Chyba, że jesteś kloszardem nie płcącym podatków, to wtdy faktycznie za darmo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, firmer napisał:

Natomiast w kontekście powyższego, mógłbyś mi @Kaizenprzypomnieć, czy Ty nadal grzejesz dom kablami z COP=1? Tak coś kojarzę, że jak udowadniałeś wyższość takiego rozwiązania nad PC, to prąd był po 0.3zł, a Ty dodatkowo miałeś jakąś umowę z dystrybutorem, że miałeś go za darmo... napiszesz, jak to teraz wygląda? Jakie są koszty ogrzewania?

Obstawiam że niedużo więcej niż niejeden grzejący pompą. Ja żałuje że zamiast wodnej podłogówki nie zrobiłem kabli... W moim domu byłyby używane od wielkiego dzwona i zawsze w 2 taryfie :) 

Ja po zamontowaniu 10-12 paneli zamierzam zejść z 5000 kWh do poziomu 2000 kWh rocznie, przy CWU grzanym COP1 i bez magazynu. Niżej nie ma sensu. Dotacji nie będę brał bo zaczekam sobie na odpowiedni moment... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, firmer napisał:

Ty to porządnie odklejony jesteś... zobacz sobie coś takiego, jak "dzień wolności podatkowej", może zrozumiesz, jak bardzo za darmo to jest. Chyba, że jesteś kloszardem nie płcącym podatków, to wtdy faktycznie za darmo ;-)

Może jednak Ty jesteś odklejony od rzeczywistości.

Chcesz nie płacić podatków i mieć wszystko za darmo? Tak to nie ma.

Nie płacisz podatków to będziesz płacił np. podatek za używanie chodnika i za przejazd drogą publiczną. Pasuje?

 

Płacisz podatki i nic nie dostajesz od państwa?

W którym państwie nie płacisz podatków i masz coś za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d7d napisał:

Chcesz nie płacić podatków i mieć wszystko za darmo?

Płacisz podatki i nic nie dostajesz od państwa?

Pokaż, gdzie tak twierdzę? Natomiast myślenie, że ktoś potrafi lepiej zadbać o twoją pracę/kasę, jest wyznacznikiem odklejki, albo niewolnictwa... jak wolisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, firmer napisał:

Pokaż, gdzie tak twierdzę? Natomiast myślenie, że ktoś potrafi lepiej zadbać o twoją pracę/kasę, jest wyznacznikiem odklejki, albo niewolnictwa... jak wolisz

To co chciałeś powiedzieć swoim przekazem?

Znasz definicję dnia wolności podatkowej, o co w tym chodzi i jakie jest miejsce Polki w Europie i na świecie?

Potrafisz zadbać o chodnik przed swoim domem? Zapłacisz osobiście za oświetlenie drogi i za naprawy dróg po których chodzisz / jeździsz? Za utrzymanie sygnalizacji świetlnej na drogach?

Korzystasz od zawsze z prywatnej ochrony zdrowia? z prywatnego szkolnictwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, firmer napisał:

Dobre Ci szły ostatnio wyliczenia, jak drogi jest off-grid... podeprzesz powyższe jakimś wyliczeniem?

JEST!

Nie dostajesz dofinasowania, nie odliczasz od podatku. Ogólnie jeżeli mamy dostęp do sieci, głupotą jest budowa instalacji off-grid.

 

Oczywiście wielu ma filozofię "nic od nich nie chce" "złodzieje" etc. Ci oni to nasze wspólne podatki i nasze Państwo. 👍

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, prokurator napisał:

emerytur bo jakoś się przyczepiasz do nich to nie płaci im nam rząd tylko fundusz na który każdy się składa ale myslę że chyba to wiesz.

Prawda. Ale nie cała - a tylko w osiemdziesięciu kilku procentach obecnie.

Składamy się, tylko się "troszeczkę" już nie spina. A będzie coraz gorzej wraz ze wzrostem długości życia i coraz dłuższe pobieranie emerytury i coraz mniejszy stosunek pracujących do emerytów.

Dwa lata temu 12% wydatków FUS pokrywaliśmy z podatków, rok temu 14% i będzie to rosło. Albo zgodnie z rachunkiem ekonomicznym (żeby dotacje wyniosły 0%) znaczni wydłużymy wiek emerytalny, i/lub zwiększymy składki i/lub zmniejszymy emerytury. A jak przyjdzie recesja i wzrośnie bezrobocie, to będzie tragedia.

 

ZUSFUSDotacje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prokurator napisał:

A to rząd daje czy my to robimy ? za co zatrudniamy rządy i za ci im płacimy za to aby mieć najdroższy prąd aby nasze pieniądze szły poza granice zwłaszcza wschodnie ,co z tego my mamy mieć ?  a co do emerytur bo jakoś się przyczepiasz do nich to nie płaci im nam rząd tylko fundusz na który każdy się składa ale myslę że chyba to wiesz.

Pisałeś wcześniej "To łaskawie wskaż mi te pozytyw co nierząd dla mnie zrobił dobrego , czekam ale wiem że się nie doczekam, EU kazała kończyć poprzednie rozliczenia , mam dziękować."

to Tobie odpisałem co rząd robi.

Samo pisanie "nierząd" jest głupie i świadczy o Autorze i Jego Mentalności.

Emerytura - ile odłożyłeś do funduszu na swoją emeryturę a ile dostajesz? Liczyłeś to kiedyś czy tylko potrafisz narzekać. Ludzie w tym funduszu nie pracują za darmo więc "ktoś" musi im płacić.

Kolejne kłamstwo które piszesz to "mamy najdroższy prąd". Jesteś łatwowierny i gładko i bezmyślnie chwytasz kolejne fake newsy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, prokurator napisał:

No to niech dalej rozdawają pieniądze na durne dotacje niech wspierają Ukrainę aby mogli sobie dalej budować ten Ukraiński Dubaj , nie wiem czy wiesz o czym piszę , niech dopłacają majętnym obywatelom do aut elektrycznych to emerytury nie dostaniesz nigdy , żyjemy chyba w najgorszych czasach nieudaczników jako całej EU nie tylko naszego.

Wieczny malkontent i wielbiciel komuny. Ile lat żyjesz na tym świecie?

W domu też tak marudzisz i zatruwasz życie bliźnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co nie chce mi się czytać całego wątku ale w 2015r założyłem panele PV i bardzo mi się to opłacało na początku płaciłem 25zł/2m-ce teraz płacę 50zł/2m-ce. I tak jeszcze 6 lat lub więcej bo nikt mnie nie informował o zmianie umowy którą podpisałem/i/lub miałem podpisać cokolwiek?? jakiś aneks. Nadal mam umowę że płacą mi chajs choć tego nie robią od 2016r za każdą kWh.

Instalacja pewnie dawno się zwróciła - ale jak widać z tematu - temat nieuzasadniony ekonomicznie. Pewnie dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prokurator napisał:

Wielbiciel kmuny ?? tobie coś przeskoczyło, dotacje to czysta komuna a ja jestem przeciw ,zamiast rozdawać trzeba budować elektrownie jądrowe i to co najmniej 5 szt aby mieć najtańszy prąd by ściągać kapitał .

 

Uważasz, że to z podatków należy budować zakłady produkcyjne? I to ma nie być komunizm?

 

Jakie dotacje były za komuny?

To Gierek zbudował polską energetykę. Miał też ambitne plany atomowe (energetyczne, ale nie tylko) i w ich realizacji komunizm doszedł dalej przez kilkanaście lat niż kapitalizm przez 35 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen ma rację on lubi stać w kolejce 5 lat aby kupić nowego malucha. Gierek zaciągnął takie kredyty, ściągną taką ruską technologię że pralka Frania to była kosmiczna technologia. Zobaczcie ruskich tam dalej mamy komune i jak im dobrze w 3 dni zajmują dużo mniejszą Ukrainę, a ich sprzęt wojskowy to cudo. Zapomniałem tylko dodać że nadal jakieś 90% ludności sra do dziury w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prokurator napisał:

Wielbiciel kmuny ?? tobie coś przeskoczyło, dotacje to czysta komuna a ja jestem przeciw ,zamiast rozdawać trzeba budować elektrownie jądrowe i to co najmniej 5 szt aby mieć najtańszy prąd by ściągać kapitał .

W USA, w Niemczech czy w Norwegii były dotacje na BEV.

Tam też jest komuna?

W rossji (ZSRR) nie ma dotacji bo tam nie ma komuny. Coś Tobie szwankuje w rozumowaniu. Fiksum dyrdum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...